Domácnost

Vytvořte si oázu klidu uprostřed městské džungle

Žít ve městě není vždy jednoduché. Kolik z nás, sužovaných každodenním pendlováním mezi prací a betonovou šedí, již snilo o vysvobození v podobě domku na vesnici obehnaného svěží zelení. Pokud si říkáte, že okolnosti takovému scénáři prostě nepřejí, nemáte tak docela pravdu.

gardena

Společnost Gardena se snaží kultivovat městské prostředí a svou produktovou řadou teď vychází vstříc všem, kteří chtějí svůj vlastní kus zeleně u sebe doma. Nepřizpůsobujte se životu ve městě, ale přizpůsobte město sobě!

Hodně zeleně na malém prostoru

Zahradničení ve městech dnes již není nic tak neobvyklého, stále více lidí se stěhuje z venkova do měst, ale zároveň se nechce vzdát svého kousku přírody.  Bydlení ve městech a vlastní zeleň nemusí být vůbec v protikladu. Městské zahradničení dnes už nejsou jen terasy a balkóny, ale čím dál oblíbenější jsou společné dvorky a vznikající komunitní zahrady, kde sousedé nebo lidé z okolí pěstují společně vlastní zeleninu, bylinky a květiny. Zelenat se mohou i střechy domů, stěny dvorků, parapety vašich oken, či rohy ulic. Ploch k zahradničení je i ve městech nespočetně, stačí jen zapojit představivost.

Opatřete si vhodnou výbavu

Ať už se tedy rozhodnete pro jakoukoliv variantu, neobejdete se bez spolehlivého nářadí, se kterým bude práce na záhoncích radost a půjde dobře od ruky. Od krocení neposlušných výhonků zahradními nůžkami a nůžkami na živý plot, přes lopatku pro přesazování rostlin až po motyčku, kterou využijete při kypření, provzdušňování a pletí půdy. Truhlíky, květináče i alternativní pytle budou vyžadovat také pravidelnou zálivku, protože vysychají rychleji než zem.

Gardena se vytrvale snaží, aby se města každým rokem více a více zelenala. Proto si pro všechny drobné pěstitele připravila novou sadu nářadí na míru městským zahrádkářům, balkonovým zahrádkám i truhlíkům na okenních parapetech.

   
09.05.2017 - Zahrada a květiny - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] MARIE MATEJKOVA [*]

  Dělám co můžu,aby i na lodžii bylo hezké posezení. Bydlíme v klidném prostředí Sml59

  superkarma: 0 09.05.2017, 15:43:01
 2. [3] bobani [*]

  v lodžii mám květinovou oázu . bohužel blízko frekventovanou silnici , je to děs

  superkarma: 0 09.05.2017, 10:54:30
 3. avatar
  [2] lennulik [*]

  Jsem šťastná, že bydlím na vesnici. Přímo za barákem příroda. Procházky s kočárkem, obzvlášť teď na jaře, to je nádhera. Ptáčkové zpívají, zajíci se honí po poli a často potkávám i srnky. Ale někdo je zase šťastný a zvyklý ve městě. Oboje má svoje výhody i nevýhody.

  superkarma: 0 09.05.2017, 09:20:02
 4. avatar
  [1] Ni-ka [*]

  Bydlím na vesnici,takže mám zeleně dost.

  superkarma: 0 09.05.2017, 08:12:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme