Bulvár

Výtvarné umění mně bylo osudným

Umění jako seznamovací záminka? To tu ještě nebylo. Děkuji za příspěvek od čtenářky s nickem Bugy

Umění, ať je to hudba nebo výtvarná činnost, mám moc ráda. Můj tatínek byl amaterský malíř, kolem mě v dětství  byla spousta knih o malířství a spousta obrázků. Voněly olejové barvy a terpentýn. O mně říkaly tetičky, že mám k malování talent. To nevím, jak na to přišly, když jsem dlouho malovala jenom princezny, maximálně jsem papír doplnila nějakými květy. Maluju ráda do dnešní doby. Střídám různé techniky a už jsem se přeci jen od princezen  vypracovala. Moje obrázky dělají radost, aspoň doufám, jen těm mým nejbližším.

Výtvarné umění  bylo mně vlastně i osudným v tom, že jsem se ze svým manželem seznámila v Alšově galerii na Hluboké. Už nevím u jakého obrazu mě oslovil. Nějaké moderní umění to bylo a chtěl vědět jestli tomu rozumím. Začali jsme si hezky  u jednotlivých obrazů povídat. Když jsme skončili prohlídku galerie, domluvili jsme se, že spolu půjdeme další dny do divadla v Českém Krumlově. Dvakrát jsme navštívili generální zkoušky na otáčivém divadle. Tehdy dávali operu Carmen a Rigoletta. Byly to moc hezké společné zážitky. Po třech letech jsme měli svatbu.

A co myslíte, jaký  má průběh manželství "zrozené" v tak uměleckých počátcích? "V naší galerii je vernisáž moc pěkné výstavy. Půjdeš se mnou?" "Ale, mně se moc nechce, běž sama." Jindy: "Mám lístky do divadla!" "Už zase?!"

Zdravím Bugy

A jak jste dllouho spolu? Třeba se chtěl před vámi jen ukázat a umění bral jenom jako záminku.

   
23.03.2010 - Blog redakce - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] mio [*]

  Bugy — #3 Když ptáčka lapají...Sml22

  superkarma: 0 23.03.2010, 20:23:30
 2. avatar
  [3] Bugy [*]

  Já už tomu všemu rozumím. Všechny přeci známe předvolební agitaci, a to je něco podobného.

  1. na komentář reaguje mio — #4
  superkarma: 0 23.03.2010, 18:22:57
 3. avatar
  [2] mio [*]

  Proč někteří chlapi po svatbě takhle zakrní?? Já to měla naopak, když jsem se s mým mužem seznámila, neměl ve zvyku nějak navštěvovat divadla atd., až já ho do tohoto světa vtáhla. A dnes? Těší se málem víc jak já, když někam jdeme..Je tedy fakt, že většinou si tento kulturní večer ještě následně zpříjemníme posezením u pohárku vína, ale doufám, že to není ten hlavní tahákSml30

  superkarma: 0 23.03.2010, 15:36:08
 4. avatar
  [1] OlgaMarie [*]

  V tomhle mám docela kliku. Mně by manžel naopak neodpustil, kdybych nešla někam jen proto, že on nemůže. A pak musím vyprávět s podrobnostmi, což mě baví jen tehdy, jsem-li nadšená.

  superkarma: 0 23.03.2010, 15:35:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme