.

Vytoužená dovolená v Chorvatsku

Cestování

Vytoužená dovolená v Chorvatsku

Snad nebude vadit, že tenhle příběh se nestal mně, ale mé milé kolegyni, mám totiž na něm svůj podíl.

Mé vyprávění o pohádkové dovolené v Chorvatsku ji totiž nadchlo natolik, že se rozhodla další sezonu sbalit kufry a vyrazit také směr slunné Středomoří, a to s celou rodinou - podotýkám, že na dovolené od té doby, co měli děti, nikde nebyli, a to Martince bylo 5 a Lukáškovi 7 let, takže byli všichni řádně natěšení.

Cesta klimatizovaným autobusem probíhala bez nesnází, děti oblečené do bund v pohodě usnuly, manžel rovněž pochrupoval, jen jí se nedařilo usnout, začalo ji pobolívat ucho. Nad ránem bylo jasné, že bolest v uchu už jen tak nepřejde. Klimatizace vykonala své, takže když se všichni spolucestující rozplývali nad první vyhlídkou na moře, ona už zatínala zuby bolestí.

O půl osmé ráno je autobus šťastně dovezl k hotelu a zatímco se čekalo na ubytování, ona už pátrala po delegátovi a lékaři. Ten jí jen posvítil do ucha a určil diagnózu „zánět středního ucha", prý je to časté - slabá útěcha. Vyfasovala antibiotika s doporučením, aby alespoň 3 dny nechodila na slunce, jinak se jí na kůži vyhodí fleky. Báječný začátek.

Ubytování bylo vcelku komfortní, takže se holt s touhle vyhlídkou musela smířit. Děti byly z prvního koupání v moři celé nadšené, manžel už méně, že je měl celý den na povel. Druhý den ráno je však čekalo zklamání, které domorodci shrnou do dvou slov - kvetoucí mouře" - hladinu pokryl koberec hustých, zelenožlutých řas, široký několik desítek metrů, a zasáhl celou severní Istrii. Je to tu touhle dobou často," konstatovali domorodci. A kdy že se to ztratí?" Moře dalo - moře vzalo," šalamounská odpověď, dodávám, že si je vzalo bůhví kdy, protože vydržely po celou dobu týdenního pobytu.

Bolest v uchu postupně ustoupila, no co, že nebude opálení, hlavně že si děti zamilovaly hotelový bazén na terase. Zdálo se, že se dovolená chýlí k pohodovému konci. Nebýt Lukáška, který při přeletu z haly na terasu (jako každé dítě - neumí chodit, pouze běhat) přehlédl dveře a prolétl jimi. Ne, neobávejte se, byl trochu vylekaný, ale naštěstí jen s jedním malým škrábnutím. Škodu však hoteliér vyčíslil na 500 euro - inu, plastové dveře. Konec příběhu však nebude nějak dramatický, měli pro tyhle náhody-nehody uzavřeno pojištění, takže když kontaktovali zástupce pojišťovny v ČR, přislíbil proplacení nákladů, když předloží doklad. Nezbývalo, než pustit žilou kreditce a škodu uhradit.

Řeknu Vám, že když má kolegyňka dorazila po své vytoužené dovolené do práce, jen rezignovaně prohlásila: Ty mě ještě jednou někam pošli a uvidíš!"

Summa summárum - náš ORL lékař konstatoval jen prodělaný zánět středního ucha, ale bez následků, děti si vody užily více než dost - i když sladké, a pojišťovna jim vcelku v krátké době náklady uhradila, dalo by se říct, že všechno dobře dopadlo, takže - báječná dovolená - jeli byste taky?
 
 
Zdravím všechny cestovatelky
Japina


Děkujeme za krásný příspěvek. :)

Já dobře vím, proč dovolené typu budeme se vyvalovat u moře" nesnáším. :))) Rodiče mě tahali každý rok k Černému moři, ale naštěstí jsme při tom hodně courali po okolí, lezli po horách... A v moři plavali delfíni - občas hrozně blízko. :) Takže jsem se nenudila... Ale hotel a bazén? To bych nevydržela.

Vyhýbají se Vám na cestách nemoci a úrazy? Nebo se Vám naopak smůla lepí na paty? Jezdíte pojištěná? Co se Vám kdy přihodilo?

Pošlete mi své příhody na redakce@zena-in!

   
19.04.2007 - Zahraničí - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [10] tyrkys [*]

  Florencie: je jich tam víc, ale to si zvykneš

  superkarma: 0 19.04.2007, 19:03:08
 2. avatar
  [9] Florencie [*]

  Lidičky zlatý, naučte se hernajs pravopis. Přečetla jsem první 2 příspěvky a v každým je jedna hrubka
  Jinak článek pěknej, a Ivano, taky mi dovča alá leháro u moře nic neříká

  superkarma: 0 19.04.2007, 13:41:23
 3. avatar
  [8] Janecka [*]

  tyrkys:no jo,jenomže když jedeme na dovolenou bez švagrové,tak máme vždy krásně.Jedou oni,proprší nám celý týden ,a můžeme jet kamkoli a kdykoli

  superkarma: 0 19.04.2007, 13:32:45
 4. avatar
  [7] Janinas [*]

  V Chorvatsku u moře jsem byla s rodinou třikrát a vždycky vlastním autem. Je to pohodlnější než autobusem. Počasí i moře bylo super!

  superkarma: 0 19.04.2007, 13:26:42
 5. avatar
  [6] tyrkys [*]

  Janecka: to tvrdí domorodci vždycky

  superkarma: 0 19.04.2007, 12:52:50
 6. [4] FAXÍK [*]

  chudák holka to si moc neužila dovolené v klídku

  superkarma: 0 19.04.2007, 11:29:01
 7. avatar
  [2] Janecka [*]

  ,vytáhli jsme s našimi známými švagrovou s manželem a dítětem k moři.Oni jeli poprvé.Jeli jsme hodně na jich,na "blint" abychom měli zaručené teplo.První den krásně,druhý den se zatáhlo,bouřka,lilo,poslední den se vyčasilo.Domorodci tvrdili,že se to nikdy nestalo,že prší max.2 dny

  superkarma: 0 19.04.2007, 10:00:45
 8. avatar
  [1] ducka [*]

  Jéje tak to já znám !!! Jela jsem na vytouženou dovolenou do Portugalska a po první noci v klimatizovaném pokoji mě odvezli na pohotovost se zatuhlími zády. Týden jsem ležela v teple a polikala prášky, ale pak to bylo dobré a další týden jsem si užila sluníčka, ale bez výrazného pohybu.

  superkarma: 0 19.04.2007, 09:38:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme