.

Vytápění letos projde významnou změnou: štítkování čeká i na plynové kotle

Novinky

Vytápění letos projde významnou změnou: štítkování čeká i na plynové kotle

Na štítkování spotřebičů si pomalu zvykáme a tento trend stále posiluje. Od 26. září letošního roku budou nově všichni výrobci povinni označit plynové kotle energetickým štítkem, se zařazením do příslušné energetické třídy A++ až G.

Nové nařízení Evropské unie se kromě plynových kotlů týká také například elektrických kotlů, tepelných čerpadel a zásobníkových ohřívačů vody. Pro snazší orientaci spotřebitelů v energetické účinnosti ohřívačů zavádí proto Evropská unie povinné štítkování těchto spotřebičů.

ilustracni

Změna ve vytápění a ohřevu vody: Jasná energetická účinnost a snazší orientace pro konečného spotřebitele

Výroba plynových kotlů, které nebudou splňovat příslušnou energetickou účinnost podle daných směrnic, bude ukončena. Jedná se zejména o některé nekondenzační plynové kotle napojené do komína a nekondenzační plynové kotle v provedení turbo. Nadále tak budou dostupné zejména kondenzační plynové kotle, jejichž nespornou výhodou je úspora spotřeby zemního plynu i snížení spotřeby elektrické energie,“ říká Miroslav Vránek z Pražské plynárenské, a.s.

Pražská plynárenská tradičně nabízí stávajícím i novým zákazníkům různé benefity. Jedním z nich je pořízení nového plynového kotle se slevou až 30 % a to včetně montáže zdarma.

   
29.07.2015 - Redakční novinky - autor: tisková zpráva

Komentáře:

 1. avatar
  [2] kobližka [*]

  Někdy si říkám,že je dobře,když jsme prodali starý dům a žijeme si v klidu v bytě.Co všechno se nakládá na majitele domů,to je někdy hrůza.

  superkarma: 0 29.07.2015, 12:32:41
 2. [1] bobani [*]

  Sml67

  superkarma: 0 29.07.2015, 10:01:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme