Čtenářka BastMetzitli je radikální odpůrkyní Santy Klause. Souhlasíte s jejím názorem, že každá země má své tradice a je nesmyls přebírat je od ostatních - pokud ano, bude se vám líbit čtenářčin příspěvek k dnešnímu tématu: Vánoční výzdoba.

Vánoční výzdoba by měla být teritoriální - to je názor čtenářky BastMetztli, která je radikální odpůrkyní „SantaKlausovství". Jak jste na tom se Santo vy statní, milé čtenářky?

Vánoční výzdoba asi k vánoční pohodě patří, ale vadí mi přeplácanost a přebírání motivů z jiných zemí.
Mám ráda tradiční české zdobení - stromek, betlém, na stole adventní věnec se svíčkami, cukroví, vánočka, mísa s jablíčky, ořechy a třeba chaloupka z perníku, větvička jmelí. Co se týče jmelí, tak jsem jedině pro přírodní barvu, stříbrné mi přijde hrozně studené, stejně jako mi přijde studený stromek, který má samé modré a stříbrné ozdoby. U mě vede o Vánocích hlavně červená barva, například v mírné kombinaci se zlatou, přijde mi velice slavností.

Dost mě vytáčí, když jdu městem a lidé mají na balkónech nebo komína zavěšeného tlustoprda Santu, v oknech svítící saně se soby apod. Myslím, že každá země by si měla uchovat svou tradiční výzdobu, ne přejímat všechno od ostatních, opičit se.

Poslední dobou se hodně rozšířilo dávání elektrických svícnů za okna... nic proti, když v jednom domě za oknem svítí svícen. Ale... Naši sousedi mají do ulice pět oken a v každém svítí svícen, jsem si jistá, že kdyby těch oken do ulice bylo deset, v každém bude svícen... To mi přijde už poněkud praštěné. No, ale když se to někomu líbí, tak co já s tím. Každý si přece může zdobit obydlí a zahradu dle svého.

S pozdravem,
BastMetztli

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Vánoční výzdoba

  • Máte nějakou veselou historku z vánočního zdobení?
  • Máte vyfocenou svou vánoční výzdobu?

Posílejte mi své příspěvky (texty i fotky) k tomuto tématu na redakční e-mail níže. Jedné z vás, přispěvatelek, věnuji hezký dárek, totiž růžovou aviváž Silan Aroma Therapy a dvě stylové vánoční svíčky ve tvaru stromečku. Tři další odměním 200 body do Velké vánoční soutěže! Vaše texty nechť jsou dlouhé alespoň jako dva tyto odstavce.

Reklama