Domácnost

Vystěhovala jsem souseda

Náš dům se v roce 1983 adaptoval. Nová okna, dveře, podlahy. Bydlelo nás 9 rodin a všichni jsme si libovali, jaké to máme pěkné. 

Do pěkného bytu – pěkné vybavení, včetně nové skákavé pračky Tatramat.

Jedno ráno jsem potřebovala odjet do Pardubic, kde jsem si dávala dělat konferenční stolek na zakázku. V 5.30 jsem zapnula pračku a v 6 odcházela na vlak.

Říkám svému chlapovi (kantorovi): ,,Až půjdete s klukem do školy, koukni na pračku, v 6.30 by měla mít dopráno,“. Prý jo.

Vrátím se z Pardubic a už na nádraží kolegové z práce na mě volají, jaký mám průšvih. Nechápala jsem, oč jde, a pospíchala domů. To bylo boží dopuštění.

Pračka se nějak zakousla (buben při máchání) a voda přitékala a přitékala. Tekla vrchem a promočila nové, dřevotřískové podlahy u mě a tekla k sousedům do bytu. Byty byly tak zničené, že domovní správa musela opětovně vytrhat podlahy a sousedi pode mnou byli nuceni se vystěhovat. Sousedi měli promočené peřiny, skříně, prostě celou ložnici.

Na venkovní domovní zdi byla mokrá skvrna a průměru 2 metry.

Zachránila mě pojistka domácnosti, kterou jsem 14 dní před pohromou uzavřela. Ještě jsem ani neměla v ruce smlouvu, tak o to víc jsem se bála, že škodu nikdy nezaplatím.

Vystěhovaní sousedé se mnou 6 let nemluvili a pán, když mě viděl a byl připitý, tak vždy nahlas řval, že kvůli té krá.. se musel odstěhovat. Hrozně jsem se styděla a trápila. Časem se to urovnalo, koupili si domek a jsou šťastni, že jsem jim k tomu pomohla. Jinak by zde prý umřeli.

Nikomu nepřeji něco podobného, ale někdy se nějaký průšvih stane, že? 

Přeji všem ženám pěkný den a bez pohrom.

pastel.ka


Děkujeme za pěkný příběh :).

Můj soused má se mnou taky trápení - už jsem ho vytopila třikrát - naštěstí ne moc a naštěstí jsem taky pojištěná - vždycky jsem mu podepsala, jakou škodu chtěl, tak si ani moc nestěžoval...

A co Vy, milé ženy-in? Jaká pohroma se stala Vám? Napište nám o ní na redakce@zena-in.cz!

   
17.10.2006 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] edith1975 [*]

  Musím rychle uzavřít pojistku, člověk nikdy neví Jsme v novém bytě, kde hadice vede naštěstí rovnou do odpadu

  superkarma: 0 17.10.2006, 21:44:29
 2. avatar
  [5] Janulina [*]

  No mě přijde docela drsný, že zapne v 5.30 pračku. kdyť je ještě noční klid . Občas pouštím na noc myčku, ale to jen teď, když sousedka pod náma je pryč

  superkarma: 0 17.10.2006, 21:32:16
 3. avatar
  [4] bonda [*]

  Taky jsem měla Tatramatku a moje sousedka mě nesnášela, i když jsem si dávala pozor. U nás totiž neudělali nikde těsnění mezi panelama, tak stačilo, aby se mi v koupelně převrátila dvoulitrová PET láhev a už to měli pod náma na nově obložené kuchyňské lince, občas mi vyletěla odpadová hadice z vany, jednou klukovi ve vaně vyletěla z ruky příliš prudká sprcha. Nakonec jsem donutila bývalého, aby vlezl pod vanu a nějak to tam izoloval. Pak mi jednou uplně sám bez cizího zavinění praskl uzávěr radiátoru v kuchyni, nikdy předtím jsem neviděla, jak může voda roztrhnout ocel. Než se mi podařilo sehnat správce, aby zavřel uzávěr v celém paneláku, tekla už voda i na ulici. A to jsou pod nama ještě dva byty. Ale naštěstí si všude našla cestu do společné stupačky, tak to odnesly jen kuchyně a koupelny. Platilo se to z pojistky celého baráku.

  superkarma: 0 17.10.2006, 18:08:58
 4. [3] FAXÍK [*]

  stane se,ale takovou situaci nikomu nepřeji

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:30:20
 5. avatar
  [2] Beruška1 [*]

  Pračku zásadně nenechávám zapnutou, když odcházím z domu. Nejenže hrozí vytopení, ale též může vyhořet, jak se již párkrát stalo.

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:02:29
 6. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Pračky nekonečné téma,taky jsem 2 krát vytopila sousedy,sice jenom trochu,ale přeci.

  superkarma: 0 17.10.2006, 14:01:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme