Zapátrali jsme na webovkách jednotlivých obcí i na cestovatelských serverech a přinášíme vám několik zajímavým tipů na výstavy betlémů napříč republikou. Podívejte se, kdy a kde můžete betlémy obdivovat.

betlem

Tento týden nás čeká první adventní neděle. S ní přijdou také mnohé adventní akce, jarmarky, veletrhy a pochopitelně výstavy betlémů. A právě betlémy se octily v hledáčku dnešního článku.

Hodonín

Kdy: 21. 11.–5. 12. 2010
Kde: Kulturní dům Hodonín
Co na výstavě najdete: Jde o největší českou výstavu. K vidění jsou čtyři stovky tuzemských i zahraničních betlémů.

Štramberk

Kdy: 14. 11.–19. 12. 2010
Kde: Muzeum Zdeňka Buriana, Štramberk (mapa)
Co na výstavě najdete: Kromě vystavených betlémů se na vás budou těšit také výtvarné práce žáků tamních škol, prodej vánočních ozdob a předadventní koledování.

Lanškroun

Kdy: 27. 11. 2010–30. 1. 2011
Kde: Městské muzeum Lanškroun
Co na výstavě najdete: V místním muzeu můžete navštívit výstavu s názvem Čas vánoční, která nabídne expozici betlémů a vánočních zvyků. Na zámeckém nádvoří se můžete každou adventní neděli zajít podívat na další doprovodný program.

Karlštejn

Kdy:  Stále
Kde: Muzeum betlémů
Co v muzeu najdete: Je zde vystavena kvalitní kolekce starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů jako například cukr nebo chleba. Lákadlem pro děti je několik mechanických betlémů, z nichž většinu si mohou samy spouštět.

Příbram

Kdy: 6. 12. 2010–9. 1. 2011
Kde: Hornické muzeum
Co na výstavě najdete: Výstava mapuje vývoj betlemářství od konce 19. století až do současnosti. Současné betlémy jsou díly převážně příbramských betlemářů.

Reklama