Když se dva rozejdou, není to nikdy nic příjemného. Když se však rozejdou dva umělci, věřte, že z toho vznikne něco originálního. Olinka Vištičová a Dražen Grubišič z Chorvatska se rozhodli, že nebudou své společné fotky, plyšáky a přáníčka pálit, trhat a vyhazovat do koše. Hezky všechny tyto věci posbírali, ještě o nějaké podobné předměty plné vzpomínek na milý vztah připravili své přátele a udělali z toho výstavu.

 

Tato výstava nyní objíždí různá světová města (Skopje, Stockholm, Tokio, New York či San Paulo) a v říjnu byla v hlavním městě našich západních sousedů. V každém městě, které výstava navštíví, se rozšíří o další upomínkové předměty lidí, kteří se rozešli, a přidají k tomu i své příběhy. Tak se výstava neustále mění a aktualizuje, což zvedá její přitažlivost u návštěvníků.

 

Ti, kteří se nechtějí nebo nemohou podělit o své rozchodové předměty, se chodí na výstavu podívat hlavně z toho důvodu, aby sebe sami přesvědčili, že tohle se jim rozhodně stát nesmí. Přece jen vidět na jednom místě tolik přetrhaných fotek, prstýnků, svatebních šatů či dokonce sekyru, kterou byl rozštípán nábytek partnerky, je svým způsobem hodně odstrašující.

 

Umělci vytvořili i internetové stránky výstavy ZDE!

 

Co byste na výstavu mohla věnovat vy? Kolikrát jste se v životě rozešla? Jaký rozchod jste prožívala nejintenzivněji? Kolik takových rozchodových předmětů byste doma našla? Necháváte si je vůbec na památku, nebo se jich rychle zbavujete?

Reklama