Určitě jsme všechny zažily spoustu vernisáží, zpravidla podobných si jako vejce vejci. Tato byla jiná - originální - nejen prostorem, kde se konala, hudebním doprovodem, ale především tematikou samotných exponátů.

pošta

Byla jsem na ni pozvána naší čtenářkou Syrinx, zpěvačkou a především mou přítelkyní Danou Chytilovou. Vystavoval její bývalý manžel. Přiznám se, že jsem tam šla především proto, abych si živě poslechla jednu moc krásnou písničku, kterou znám z CD Daniny skupiny, a také proto, že v poslední době kromě práce neznám už vůbec nic. Nakonec mě napadlo, že bych se s vámi o zážitek mohla podělit - takže jsem tam vlastně byla zase pracovně :).

pošta

Kde výstavu najdete

pošta

V prostorách pobočky České pošty na Náměstí Jiřího z Poděbrad. Určitě stejně jako já nenávidíte nekonečné fronty na poštách interiérem občas připomínajících socialismus, a také se třeba dostanete do konfliktu s neochotnými poštovními úředníky. Jaký byl můj údiv, když přímo vedle přepážek jedné takové pobočky visely fotografie.

pošta

Kdo pořádá a vystavuje

pošta

Poštovní minigalerie spolu s Klubem gentlemanů Žižkov. Autor fotografií, Vladimír Jaromír Horák, žije střídavě v Ostravě a v Německu a kromě toho, že fotí a píše, učí na Filozofické fakultě Ostravské univerzity.

Co můžete vidět

Když jsem se po příchodu pozdravila s kamarádkou a jejím manželem a byla představena panu autorovi, přistoupila jsem ke stěně s obrázky. Řekla jsem si - koláže. Ovšem při podrobnějším zkoumání jsem si už úplně jista nebyla... a měla jsem pravdu: jednalo se o fotky plakátovacích prostor, tedy „street art“, a ještě ve stylu „život tropí hlouposti“.

Jak probíhala vernisáž

Po kratičkém proslovu zástupce České pošty zahájili vernisáž dva kluci, kteří provádějí „beat box“ (něco jako hip hop), skupina se jmenuje „Speciální názor“. Jde o hudbu bez použití hudebních nástrojů, která má svůj původ v amerických ulicích, takže vlastně také „pouliční umění“. Pan autor je vpravdě člověk renesanční a po překrásné písni Over The Rainbow zazpívané Danou s kytarovým doprovodem, nám přečetl něco ze svých veršů a také krátkou povídku.

pošta

Dana a její současný manžel jsou nejlepšími přáteli jejího bývalého manžela a jeho současné ženy. Kéž by bylo více na světě takových šťastných čtveřic - moc jim fandím! :) Po programu se všichni odebrali do blízké hospůdky, kde pokračovala neméně milá volná zábava velmi milých lidí. Škoda, že ve všední den nemohu nikde zůstat příliš dlouho. Tak už jsem jen poprosila pana fotografa, aby mi poslal nějakou tu fotku z akce, a běžela domů zážitky pro vás zvěčnit.

pošta

Vernisáž už nestihnete, ale jestli budete jednou chtít postát u přepážky v pohodě a bez stresu a jako bonus si ve frontě prohlížet výstavu zajímavých fotek, a jestli čirou náhodou ještě k tomu budete mít do konce října cestu okolo Vinohrad a Žižkova, zkuste se tam podívat.

Reklama