Domácnost

Výstava pro kočku je za dveřmi!


Toužíte po mňoukající společnici s hebkou srstí, nebo jen chcete opuštěným kočkám zpříjemnit život pohlazením či něčím dobrým na zub? Tak si zaškrtněte v kalendáři 12. listopad. V neděli od 10 do 17 hodin se totiž v prostorách Chvalské tvrze koná VÝSTAVA PRO KOČKU - podzimní umisťovací výstava opuštěných koček.

Cíl výstavy?
Cílem výstavy je najít nový domov pro co největší počet koček a shromáždit krmení pro ta zvířata (hlavně nechtěná koťata), která se na podzim dostanou do péče útulků ochranářských organizací i soukromých pečovatelů. Proto je také vstupenkou na výstavu konzerva krmení pro kočky.

Proč umisťovací výstava?
Důvody, proč umisťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:

 • zájemci o kočky oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z několika desítek zvířat
 • umisťovací výstava je příležitosti umístit do dobrých domovů zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem
 • krmení, které se vybere na "vstupenkách" a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence

Co vás čeká?
Na výstavě bude k vidění zhruba 150 koček a koťat ze soukromých útulků z Čech i Moravy, které zde budou hledat nový domov. Všechny kočičky jsou řádně vakcinované, v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Valná většina zvířat je určena jako mazlíček do bytu, ale najdou se i kočky vhodné k domku se zahradou či jako myšilovci do stodoly. Pokud se na ně do výstavy neusměje štěstí, bude nabídnuto k osvojení též několik pejsků.

Co za to?
Všechny vystavované kočky jsou vakcinované proti vzteklině a infekčním kočičím chorobám. Zvířata starší osmi měsíců jsou kastrovaná. Útulky požadují příspěvek na provedenou veterinární péči ve výši 300 Kč za kotě a 600 Kč za kastrovanou kočku. Skutečná cena tohoto veterinárního ošetření je zhruba 3-5 násobná. (indicie - myslivna)

Kudy tam?
Výstava pro kočku se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), která se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398.

Další informace?
Podrobné informace o výstavě jsou dostupné na www.kocky-online.cz, kde si můžete vybrat kočičího společníka „on-line“ z databáze více než 300 veterinárně ošetřených zvířat z útulků z celé republiky.

VÝSTAVU PRO KOČKU - umisťovací výstavu opuštěných koček pořádáme dvakrát do roka. Na jaře tohoto roku našlo na výstavě domov 89 koček, na podzim loňského roku 94 koček ze 130 zúčastněných.

   
06.11.2006 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Ľubica [*]

  Z útulku máme doma 2 kočičky, ale i tak na výstavu zajdu,číčám z útulků je nutné pomáhat a tak vemu s sebou krmivo a nakoupím v krámečku, který je tam vždy a mají tam skvělé věci pro kočičky

  superkarma: 0 07.11.2006, 00:51:03
 2. [4] Rikina [*]

  Kočku z výstavy ne. To už si do toho útulku dojdu, když po tom začnu toužit.

  superkarma: 0 06.11.2006, 22:39:40
 3. avatar
  [3] Susina [*]

  na takovéhle výstavy nemůžu chodit, protože bych ty kočičky chtěla všechny!! máme doma v paneláku dvě útulkářky, a už se tam bohužel další nevejde...

  superkarma: 0 06.11.2006, 14:56:24
 4. avatar
  [2] Kadla [*]

  Já taktéž...

  superkarma: 0 06.11.2006, 09:04:32
 5. avatar
  [1] Dudlajlama [*]

  Touzim, lec uz mam doma plno

  superkarma: 0 06.11.2006, 08:11:08

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme