Domácnost

Výstava pro kočku


V neděli 22. dubna 2006 se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9, Horní Počernice) VÝSTAVA PRO KOČKU - jarní umisťovací výstava opuštěných koček. Cílem akce je najít kočkám nový domov a získat krmení pro ty, které se umístit nepodaří. Vstupenkou na výstavu je konzerva krmení pro kočky, kterou je možné koupit i na místě.

Co bude na výstavě k vidění?
V Chvalské tvrzi bude více než stovka koček a koťat, která se těší na nový domov. Většinou jde o bytové mazlíčky, najdou se ale i kočky vhodné k domku se zahradou. Seznámit se budete moci s kočičími dorostenci, kteří potěší vaše dítě, i rozšafnými staršími kočkami, které snadno zapadnou do poklidného života většiny rodin.

Všechny kočky jsou vakcinované a v dobrém zdravotním stavu, který ještě na místě prověří veterinář. Kočky, které na výstavě uvidíte, momentálně žijí v jednom z 10 soukromých útulků, převážně z Prahy a okolí. Právě pro ně jsou určeny konzervy, které se získají ze vstupného. Umožní nakrmit další kočky a koťata, dokud se pro ně také nenajde vhodný domov.

Pro děti je ve spolupráci s Muzeem dětské kresby přichystán výtvarný program. Navíc děti, které přinesou na výstavu vlastnoručně namalovaný obrázek kočky (čtvrtka velikosti A4), mají vstup zdarma!

Proč umisťovací výstava?
Důvody, proč umisťovací výstavy pořádáme, se dají shrnout do tří bodů:

- zájemci o kočky oceňují, že si mohou svého budoucího domácího mazlíka vybrat z několika desítek zvířat různého vzhledu i povahy,
- výstava je příležitostí najít dobrý domov pro zvířata z lokalit, kde je o kočky minimální zájem,
- krmení, které se vybere na „vstupenkách" a od sponzorů, zásadním způsobem pomáhá soukromým útulkům uživit jejich svěřence.

Výstavu pro kočku pořádáme dvakrát do roka. Na podzim loňského roku našlo domov 120 koček, na jaře 89 ze 101 vystavených (fotografie z uskutečněných výstav).

Akce se koná v prostorách Chvalské tvrze (Praha 9 - Horní Počernice), 22. dubna 2007 od 10 do 17 hodin. Tvrz se nachází jednu zastávku autobusem od konečné metra B Černý most. Použít můžete autobus číslo 221, 223, 261, 273, 303, 304, 353 nebo 398. Další informace o výstavě se dozvíte na www.kocky-online.cz.

   
13.04.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] sanvean [*]

  Já tam asi nepůjdu, minule tam byl strašný dav lidí. Stejně nový přírůstek zatím nechceme, i když kočce by konkurence jen prospěla

  superkarma: 0 13.04.2007, 12:14:45
 2. avatar
  [2] GreenTea [*]

  Na výstavu půjdu určitě, byť jen jako obdivovatelka kočiček; jednu už totiž máme doma (či spíš nás už má jedna doma) a žádnou konkurenci nestrpí...
  Doufám, že se i tentokrát vybere hodně peněz a taky hodně "vstupenek"

  superkarma: 0 13.04.2007, 07:13:16
 3. avatar
  [1] kočka123 [*]

  Asi před rokem jsme byli na této výstavě, byl tam nátřesk, ale to je dobře, aspoň vybrali spoustu jídla pro kočičky. Přišli jsme se jen podívat, kočky máme dvě a to nám bohatě stačí. Ale mazlíci byli nádherní.

  superkarma: 0 13.04.2007, 06:32:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme