Bulvár

Výstava pro děti - české filmové loutky

Ferda Mravenec, Švejk, Robinson Crusoe, Pat a Mat, Krteček, Křemílek a Vochomůrka.... žádný z oblíbených hrdinů českých loutkových a kreslených filmů 20. století nebude chybět na výstavě České filmové loutky.

k

Kdo by si rád neprohlédl figurku pana Tau, ponorku, ve které pluli hrdinové filmu Vynález zkázy nebo domečeknenapravitelných kutilů Pata a Mata? Spoustu filmových postaviček si můžete přijít prohlédnout od 26. listopadu do 31. prosince 2009 do románských sálů Strahovského kláštera u Pražského hradu.

„Rádi bychom všem návštěvníkům představili umění českých loutkářů z bezprostřední blízkosti. Sami si budou moci vyzkoušet, jak postavičku vyrobit a rozpohybovat. Kromě přibližně 300 originálních loutek uvidí také dekorace a scény z nejslavnějších českých loutkových a kreslených filmů dnes už světoznámých autorů, jako je Jiří Trnka, Hermína Týrlová, Břetislav Pojar, Zdeněk Miler, Zdeněk Smetana a další,“slibuje autorka a kurátorka výstavy Jana Sommerová.

l

Malí i velcí návštěvníci se mohou „vlastnoručně“ zapojit do tvůrčích dílen, které budou součástí expozice. Zážitek ze setkání se světem fantazie a kouzelných příběhů tak bude o to intenzivnější!

Výstava České filmové loutky vznikala ve spolupráci se společností KRÁTKÝ FILM Produkční s.r.o. a Královskou kanonií premonstrátů.

Otevřeno bude denně od 9 do 12 a od 12.30 do 17 hodin.

Tak co, vyrazíte třeba o vánočních prázdninách?

 

 

   
23.11.2009 - Kultura - autor: Simona Škodáková

Komentáře:

  1. [1] FAXÍK [*]

    to je určitě krásná výstava Sml67

    superkarma: 0 23.11.2009, 22:54:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme