Bohatou divadelní kariéru vynikající herečky Věry Kubánkové mapuje výstava fotografií, kterou slavnostně otevřelo 4 prosince ve svém foyeru Divadlo Na Jezerce. Herečka oslaví v příštím roce devadesátiny.

j

Vytvořila na jevišti bezpočet rolí, v roce 2006 získala Cenu Thálie za celoživotní mistrovství a je nositelkou i dalších prestižních ocenění. Nyní zkouší v inscenaci Komedianti pod taktovkou režiséra a zároveň i autora hry Arnošta Goldflama. Premiéra je 12. prosince 2013. Na vernisáži nechyběli ti, kdo v Komediantech spolu s Věrou Kubánkovou účinkují, ale i další herci z Jezerky včetně Jiřiny Bohdalové. Výstava potrvá do 30. září 2014 a bude ji moci zhlédnout každý, kdo navštíví některé z představení divadla.

k

 „Paní Věra Kubánková patří k předním herečkám Divadla Na Jezerce, kde hraje prakticky od začátku. Diváci ji více než 250 krát viděli jako Triolu Castello v Láskách paní Katty, přes sto repríz odehrála jako Arina v Gogolově Ženitbě a doslova zazářila v Petrolejových lampách, kde v režii Juraje Herze vytvořila paní Kiliánovou. Já sám jsem ji mnohokrát obdivoval jako divák, ať už v šedesátých letech v Divadle Za branou nebo později v Realistickém divadle. A pro mě zůstane vždycky nezapomenutelnou Olgou v Čechovových Třech sestrách z Divadla Za branou v režii Otomara Krejči,“ říká principál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský. „Výstava je na jedné straně  poctou skvělé herečce našeho divadla, která se v příštím roce dožívá významného životního jubilea, a zároveň dárkem divákům, kteří Jezerku navštěvují,“ dodává. Věru Kubánkovou charakterizuje jako člověka, který všechno co v životě dělá, vykonává na sto procent a s pečlivostí, jaká se hned tak nevidí. A který má ve svém věku víc energie, než mnozí podstatně mladší lidé, což Hrušínský považuje za obdivuhodné a svým způsobem neuvěřitelné. „Být s paní Kubánkovou na jevišti je radost,“ uvádí. 

k

„V Komediantech hraji nápovědku Věrušku. Je to bývalá herečka, která už špatně chodí, a tak se dala na nápovědu. Ta role se mi moc líbí,“ říká Věra Kubánková, jež si v Divadle Na Jezerce mimo jiné cení velmi přátelských vztahů s ostatními herci.  Původní autorská hra Arnošta Goldflama Komedianti zachycuje týden v životě herců, kteří během jedné štace prožívají svá dobrodružství, své radosti ale i smutky. Členy divadelní společnosti, jež cestuje od vesnice k vesnici, hrají spolu s Věrou Kubánkovou Klára Issová, Petr Vacek, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Jan Hrušínský a další. 

Reklama