Bulvár

Výstava Josefa Lady prodloužena

Rekordní zájem o návštěvu výstavy Josefa Lady v Obecním domě vedl pořadatele k prodloužení akce až do 12. února. Výstavu od zahájení v listopadu loňského roku shlédlo rekordních 32 700 návštěvníků, především mezi svátky, kdy byla průměrná denní návštěvnost více než tisíc lidí. Tím se výstava zařadila na přední příčky nejvíce navštěvovaných výstav výtvarného umění roku 2007.

Výstavou díla oblíbeného malíře, která byla koncipována jako výstava jubilejní, nikoli badatelská, se podařilo oslovit skutečně všechny věkové skupiny – dospělé, děti, rodiny i školy z celé republiky.

Vedle důvěrně známých motivů vodníků, kocoura Mikeše či kmotry Lišky byly návštěvníky oceněny zejména rané karikatury či sešity s kresbami z učňovských let, které ve svázané podobě byly dlouho i samotným autorem považovány za ztracené a teprve nedávno se objevily na aukci.

Výstava je doplněna i několika doprovodnými akcemi, z nichž je převážná většina věnována dětem. V rámci jedné z těchto doprovodných akcí pořadatelé vyhlásili soutěž o nejhezčího „čerta“ namalovaného dětmi ve věku 5 do 12 let. Zájem dětí o soutěž byl opravdu obrovský a slavnostní vyhlášení vítězů stejně jako předání cen zajistí vnuk malíře pan Josef Lada za přispění generálního ředitele Obecního domu Mgr. Tomáše Vacka. Dítě, které získá první cenu, se může radovat z výletu do Hrusic.

   
21.01.2008 - Kultura - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Aloren [*]

  Bohužel, na tu výstavu nestihnu zajít, obrázky Josefa Lady mám moc ráda...

  superkarma: 0 21.01.2008, 13:49:28
 2. [2] Lucajsek [*]

  byla jsem tam, je to paráda !! Akorát hrozný davy (byla jsem tam v neděli), tak možná radši ve všední den...

  superkarma: 0 21.01.2008, 12:30:32
 3. [1] benik-31 [*]

  Mám ráda jeho obrázky.

  superkarma: 0 21.01.2008, 09:20:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme