Domácnost

Výstava domácích úkolů

Včera proběhla v pražské Galerii La Femme zajímavá vernisáž. Miroslav Lipina, majitel galerie, která je známá tím, že se zaměřuje na ženu nejen jako na objekt nekonečného zájmu mužů, ale především výtvarníků a umělců, oslovil řadu renomovaných českých autorů a vyzval je k neobvyklému „domácímu úkolu“. Motivem a tématem jejich práce se stala krásná fotografie Jana Lipiny, galeristova bratra, která vznikla před 27 lety, kdy její autor vyhrál v Austrálii prestižní cenu za nejlepší foto v oblasti krajin.

Styl, technika a provedení byly ponechány na fantazii vystavujících autorů, mezi nimiž najdete jména jako J. Anderle, V. Benedikt, J. Brázda, I. Bukovský, D. Čečo, Z. Daněk, Vl. Erlebach, V. Frolík, Z. Hošek, J. Hnízdil, T. Hřivnáč, G. Hujber, M. Chabera, E. Chmelová, B. Jirků, S. Klimeš, L. Klusáček, A. Knotek, I. Komárek, R. Kočí, K. Kodet, Z. Kopáč, J. Kornatovský, K. Krejča, L. Kuklík, O. Kulhánek, A. Laufrová, R. Leszczynski, A. Lipinová, M. Malina, D. Mareš, A. Mikulka, J. Mocek, E. Michajlovová, J. Mžyk, J. Opplová, M. Rittstein, J. Říha, A. Sládek, K. Sládek, J. Souček, Vl. Suchánek, Vl. Tesař, J. Tichý, J. Velčovský, L. M. Wagner, Fr. Zálešák, Vl. Zábranský, M. Žemlička a další.

Ojedinělá Výstava domácích úkolů aneb Malá pocta jedné fotografii je k vidění v galerii La Femme, Bílkova 2, Praha 1 (naproti hotelu Intercontinental) denně od 11 do 19 hodin. Více o galerii najdete také na internetu na www.glf.cz.
   
14.03.2003 - Dům a byt - autor: Johana Barvínková

Komentáře:

 1. avatar
  [4] risina [*]

  Škoda že to je tak daleko a vstupné určitě drahé, jinak bych se jistě šla podívat .

  superkarma: 0 16.03.2008, 14:10:42
 2. avatar
  [3] Barbucháč [*]

  Vivian: rejpale

  superkarma: 0 15.03.2008, 17:56:57
 3. avatar
  [2] Vivian [*]

  Tak to je dobře, že se to po pěti letech dozvídáme

  superkarma: 0 14.03.2008, 19:10:14
 4. avatar
  [1] Ťapina [*]

  To mohlo být zajímavé.

  superkarma: 0 04.12.2003, 21:45:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme