Bulvár

Výstava: Blízké vzdálenosti

 

Alice Bendová jako cyklistka, Ondra Brzobohatý s trombónem... to je výstava Blízké vzdálenosti. Navštivte ji zdarma v pražské Brumlovce.

Z celebrit, které se aktivně podílely na projektu Blízké vzdálenosti, je to Alice Bendová, Pavla Charvátová, Ondřej Brzobohatý, Martha Issová, Bára Nesvadbová, Vlasta Horvát, Václav Větvička, Lukáš Polert, Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Lejla Abbasová, Adéla a Dalibor Gondíkovi a Štěpánka Duchková. Za objektivy fotoaparátů se postavili Lukáš Vrtílek a Petr Franče.

„Pro mě osobně bylo focení velmi příjemné. Z velké části protože jsem mohl tímto způsobem poznat a podpořit handicapované lidi. Konkrétně Petra Grundzu, který je také jako já fotbalový fanda... Myslím, že je důležité všímat si okolí a zvláště lidí, kteří potřebují naši otevřenost a pomoc,” prozradil zpěvák Vlasta Horvát.

Výstava Blízké vzdálenosti probíhá v prostorách Brumlovky ve Vyskočilově ul. 2 na Praze 4 – Michli a můžete ji navštívit až do 19. 12. 2008.

Výstava fotografií  Blízké vzdálenosti přibližuje na první pohled velmi vzdálené světy a dotýká se jich tam, kde se prolínají. Jedná se o dvojportréty – člověk s mentálním handicapem a známá něčím vyjímečná osobnost. Na fotografiích hledají společné téma či zájem, který by je spojoval. Jednou je to sport nebo cestování, jindy jsou to věci na první pohled ne zcela patrné jako péče o druhé lidi.

SIMP, o.s. -  sdružení pro integraci mentálně postižených.
www.simp.cz

Výstava je součástí celého souboru kulturních akcí, které nesou společný název SIMPatická cesta. „Proto jsme také použili spojení SIMPatická Brumlovka,” říká Libuška Kaprálová - řediltelka organizace SIMP, „je to trošku, s prominutím, naše úchylka označovat spřízněné duše jako SIMPatické.”

Zdroj: Žaneta Kantorová, PASSERINVEST GROUP

Navštěvujete charitativní akce?

   
27.11.2008 - Kultura - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

  1. avatar
    [1] olafka [*]

    superkarma: 0 27.11.2008, 18:28:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme