Zdraví

Vyšší krevní tlak můžete mít pod kontrolou!

optiVyšší krevní tlak (arteriální hypertenze) patří v současnosti mezi nejčastější onemocnění srdce a cévního oběhu. Tato civilizační choroba postihuje okolo 25 % dospělé populace a svými komplikacemi významně ovlivňuje nemocnost a úmrtnost. Klíčem k řešení problémů s hypertenzí je především změna životního stylu, ale spolehnout se můžete i na pomoc z přírody. Vyzkoušejte novinku - doplněk stravy OptiTensin od Walmarku pro udržení zdravého krevního tlaku.

OptiTensin je unikátní přípravek, který obsahuje extrakt z listů Olivovníku evropského. Tato látka podporuje udržení optimálního krevního tlaku a správné krevní cirkulace v tkáních. Listy olivovníku mají navíc i antioxidační účinky, takže pomáhají chránit organizmus před poškozením volnými radikály a přispívají k zachování správné hladiny cukru v krvi. Je vhodný pro všechny osoby s hraničním krevním tlakem - tedy tlakem vyšším než 120/80. Lékaři ho dále doporučují i lidem s vysokým cholesterolem nebo zkrátka všem, kteří chtějí preventivně potížím s hypertenzí předejít a chtějí pečovat o své srdce.

Kdo je ohrožen?

Hypertenze je civilizační chorobou, takže příčiny se skrývají z větší míry v životním stylu každého z nás. Ohroženi jsou převážně lidé s dědičnými předpoklady, kuřáci a lidé s nadváhou a obezitou, nedostatkem pohybu a nadměrným přísunem soli. Hypertenze se může rozvinout i u osob požívajících nadměrně alkohol, u těhotných žen nebo u žen, které berou hormonální antikoncepci.

Myslete na prevenci!

Vysoký krevní tlak se dá označit doslova jako tichý zabiják. Dokud totiž nenastanou komplikace, pacient na sobě nepozoruje většinou žádné příznaky. Prvním signálem a příznakem neléčené hypertenze tak může být až infarkt myokardu nebo cévní mozková příhoda. Je tedy dobré se o svůj krevní tlak zajímat a hypertenzi předcházet, případně ji včas léčit. Každopádně by měli zpozornět lidé nad 35 let.

opti

Co je tedy důležité dodržovat?

 • Pravidelné měření krevního tlaku (nejlépe pomocí domácího přenosného přístroje na měření tlaku)
 • Úprava jídelníčku (konzumujte hodně ovoce, zeleniny, celozrnných výrobků, ryb a nízkotučných mléčných výrobků, méně nasycených tuků a celkového tuku) - s tím souvisí omezení příjmu soli!
 • Pravidelné cvičení
 • Snížení tělesné hmotnosti (pokud máte nadváhu nebo jste obézní)
 • Přestat kouřit
 • Omezit konzumaci alkoholu (max. 30 ml etanolu denně = 720 ml piva, 300 ml vína, 60 ml tvrdého alkoholu)
 • Zvládat stres
 • U režimových opatření je vhodné začít užívat OptiTensin

OptiTensin je přípravek vyrobený z čistě přírodních ingrediencí, bezpečný a bez vedlejších účinků. Je možné ho kombinovat s jinými léky na snížení krevního tlaku.

OptiTensin je k dostání v balení 30 tablet za doporučenou maloobchodní cenu 154 Kč včetně DPH a v balení 60 tablet za doporučenou maloobchodní cenu 268 Kč.

   
17.06.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [1] valjusa [*]

  Na tlak je krom

  jiného výborný koenzym q10. V lékárnách je toho povícero, třeba dobrý koenzym

  QMax.[/b]

  superkarma: 0 28.07.2010, 14:15:53

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme