Domácnost

Vysoké stropy: Co s nimi?

Jste-li majiteli bytů a domů s vysokými stropy a nevíte, jak je zařadit do celkového designu, abyste konečně docílili útulna, máme pro vás pár tipů.

byt

I když se vám podařilo si byt zařídit podle svých představ, přeci jen máte pocit, že prázdné zdi a vysoký strop celkový dojem trochu ruší. V jednom z našich minulých článků Tipy pro vaši knihovnu jsme vám přiblížili, že volný prostor pod stropem můžete využít jako místo pro uložení svých knih. Dnes se budeme spíše věnovat vizuální úpravě.

Tmavé barvy

Je všeobecně známo, že tmavé barvy opticky zmenšují prostor. Použitím tmavé barvy docílíte, že se strop opticky sníží a vy nebudete muset složitě přemýšlet, jak místo pod stropem využít. Barvu, kterou zvolíte, můžete také zkombinovat tak, že si jejím světlejším odstínem vymalujete prostor u podlahy a pak budete postupně ke stropu ztmavovat. Pokud si potrpíte na bílé zdi, nemusíte se jich vzdávat. Vyberte si sytou kontrastní barvu, kterou vymalujete pouze strop.

Stropní podhled

Nestačí-li použití tmavého nátěru na strop, nebo chcete-li být více kreativní, můžete si vypomoci stropním podhledem. Co se týče jeho rozměru, záleží pouze na vás. Pokud vyplní celý strop, můžete jej připravit do výšky, která je pro vás nejvhodnější a tak, abyste docílili kýženého efektu. Zajímavější však je, když podhled tvoří pouze vnitřní část stropu. Ozdobit ho mohou bodová světla ve spojení s kombinací barev či zajímavý lustr. Zvolené barvy mohou být totožné s barvou koberce nebo s nejčastěji použitým odstínem v interiéru.

Závěsy

Závěsy už dávno nejsou jen pokrývkou pro ochranu před zvídavým okem sousedů. Dnes jsou plnohodnotnou ozdobou bytů a domů. Máte-li vysoké stropy, posuňte garnýž vysoko nad okno, nejlépe pár centimetrů pod strop. Opticky ho tak přiblížíte. Máte-li v místnosti okna dvě, celkové iluzi pomůžete, pokud na zeď mezi tyto dvě okna dáte obraz nebo fotografii, která bude buď na výšku nebo na šířku podle dispozic. Měla by ale být spíše v horní části stěny a zároveň překrývat její polovinu.

Související články: Interiér ve zlaté barvě

   
13.01.2011 - Dům a byt - autor: living.cz

Komentáře:

 1. avatar
  [7] bonda [*]

  JankaAnna — #3 A jak ty květiny zaléváte, když je máte tak vysoko?

  superkarma: 0 23.01.2011, 11:52:54
 2. [6] monikaa [*]

  Vysoké stropy určitě snížit, mám stropy snížené sadrokartonem a je to fajn, plánuju ale si pořídit dřevostavby na klíč tak snad tam už to nebudu muset řešit :-)

  superkarma: 0 22.01.2011, 01:40:40
 3. avatar
  [5] denkas [*]

  A co takový dům,mě se teda líbí!

  superkarma: 0 13.01.2011, 20:38:51
 4. [4] AlenaK3 [*]

  Máme 4m vysoko a máme nádherná patra. nahoře ložnice a je tam teplo

  superkarma: 0 13.01.2011, 19:00:25
 5. avatar
  [3] JankaAnna [*]

  souhlasím s příspěvkem o kráse vysokých stropů. můj sen je atriový domek a 4. metrový strop rozhodně nebudu natírat na tmavo nebo přibližovat přízemí podhledem nebo dokonce halit kusem textilie. Zvláštní, proč nikdo nenavrhne vhodné umístění květin??? V paneláku máme strop 2,4 metry a jen díky spoustě květin a minimu nábytku máme "králíkárnu" příjemnou k bydlení.

  1. na komentář reaguje bonda — #7
  superkarma: 0 13.01.2011, 17:12:30
 6. avatar
  [2] Vivian [*]

  Vysoké stropy jsou krásné a elegantní, zvlášť s klenbami (a zvlášť v létě, kdy se to nemusí vytápětSml54), a ničit je tmavými nátěry a podhledy je barbarství... Komu se to nelíbí, ať se radši přestěhuje.

  superkarma: 0 13.01.2011, 15:22:49
 7. avatar
  [1] denkas [*]

  Když sme bydleli na Vinohradech ,tak sme měli 3.80 strop! To byla vejška. teď máme 2.20Sml16!!

  superkarma: 0 13.01.2011, 14:16:38

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme