Domácnost

Vysoká byla samá byrokracie

Upřímně - neexistuje škola, na které by perfektně vše fungovalo. Možná tak ve snu, když zavřu oči a představím si, jak by to bylo pěkné, kdyby... představím si svou vysněnou školu uprostřed oázy, poblíž vchodu písčitou pláž a moře, uvnitř vlídní učitelé, kteří učí nejen své žáky, ale učí se i sami od nich, příjemná a pohodlná křesla z měkkého materiálu a krásné kulaté stoly s laptopy namísto dřevěných lavic a nebezpečných a ošklivých židlí. Ale zpět od snění...do reality.

První den školy na ZŠ - přišla jsem před školu a začala jsem brečet. Odmítla jsem si sundat boty a byla jsem "donucena" násilím vlézt do té ošklivé budovy. No světe div se ! První den jsem přežila, ale od druhého dne jsem se začala rvát: spolužák dostal při dotazu na cokoli pěstí, kamarádka, která se mnou nechtěla jít za ruku taky. A já dostala poprvé poznámku.

A bylo zle...výprask doma a jelo to dál...musela jsem se hodně učit a ovládat, užila jsem si hodně šikany a taky hodně zlých učitelů, kteří nás nutili se učit nazpamět věci, které si dodnes nepamatuji.
První den na SŠ - také jsem sem nějak "nezapadala", od prvního dne. Bylo mi divné, že jsem byla přijata jako druhá v celkovém pořadí uchazečů o studium a první den školy jsem pochopila: "Panebože, tohle snad ne..." řekla jsem si v duchu, když jsem viděla své spolužačky. Daly by se rozdělit do tří skupin: Metalistky, Kabátovky, Diskofilky. Já patřila k té třetí skupině. Ale bohužel - moje inteligence byla někde jinde...takže ani zde jsem nepochodila. Dostala jsem pár pochval za dobré chování a šlo se dál...

VŠ - jako vždy - žádná organizace, samá byrokracie, problémy se zápisem, dlouhé fronty na studijní a to vše musím každý rok absolvovat v pracovní době (chudáci dálkaři). Ale tady mě naučili konečně přemýšlet. Nelituju toho, i když je studium velká oběť a zabere hodně času. Každý rok si říkám, že už mě škola nebaví a že toho nechám, ale nedokážu to. Vidím před sebou svůj cíl a toho se držím.
Přihlaste se taky...na nějakou školu !

Keltka

   
14.09.2007 - Dům a byt - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [16] Kassy [*]

  Tak tohle martirium mě čeká tento týden, zítra mi začíná semestr. Zaplatit složenkou za přelepku na ISIC, odnést ústřižek na studijní, aby mi ji tam nalepili (fronta aspoň na hodinu), vydali asi milion potvrzení o studiu a plácli razítko na žákovský průkaz a na papíry pro sociálku... A to nemluvím o těch frontách na nádraží, abych dostala žákovský průkaz a novou šalinkartu. Tohle odobí fakt nesnáším. Aspoň, že ten zápis funuje přes net. I když podle rozvrhu mám dvě přednášky současně v jedné místnosti tak na to jsem zvědavá.

  superkarma: 0 16.09.2007, 22:05:34
 2. avatar
  [13] Ivásek [*]

  Já přispěju troškou do mlejna z druhé strany Já na studijním na vysoké škole pracuju - a je to vážně občas o nervy Jsme malá a chudá škola, takže veškerý informační systém v plenkách, tedy skoro žádný. Vše se musí dělat ručně. Mám první týden po zápisech, na který jsem sama a z 230 studentů jich mám zapsaných cca 35. No, jsem zvědavá na příští týden, jak ten zbytek v "normální" pracovní době zvládnu
  Když já byla na vysoké, tak jsem na studijní páchla snad jednou, a to když jsem se byla hlásit na státnice... takže nikdy žádnej problém nebyl

  superkarma: 0 14.09.2007, 14:29:03
 3. avatar
  [12] Májík [*]

  Majucha: tak to fakt bude ta samá. No je fakt,že za chvíli by měl nastoupit do třetího ročníku a doteď nemá v ruce index a netuší,jestli mu, i když udělal všechny zkoušky,vůbec ukončili druhý ročník

  superkarma: 0 14.09.2007, 13:12:57
 4. avatar
  [9] Májík [*]

  Majucha: tak to netuším,jestli to byla paní Kovalská,on s ní nejdřív jednal po e-mailu,když zjistil,že tudy cesta nevede,tak musel chtě nechě komunikovat telefonicky a to už byl teda hodně nas*anej a to já tvrdím,že mám doma kliďase. Osobně ještě neměl tu čest,páč studuje dálkově v Mostě a do Ostravy nejezdí.

  superkarma: 0 14.09.2007, 11:26:01
 5. [6] tornado-lou [*]

  u nas byl rozvrh uz minuly pondeli, na studijnim jsem nebyla za poslednich 5 let vic nez trikrat, zapisuju se pres net, predevcirem sem si sla pro razitko a zabralo to 2min i s cestou. tak nevim jestli ziju na jine planete.

  superkarma: 0 14.09.2007, 10:45:52
 6. avatar
  [5] Májík [*]

  Majucha: HgF VŠB momentálně studuje dálkově manžel a taky měl nedávno poněkud ostřejší výměnu názorů s paní ze studijního

  superkarma: 0 14.09.2007, 10:31:57
 7. avatar
  [4] rek11 [*]

  Fofo: ahoj kam nastupuješ?já na czu..a tam to bylo v poho..ale pro studijni prukaz si mam jit az behem rijna A ty baby ze studijniho u zapisu byly suprovy porad jsme se tam vsici rehnily Vyplnění indexu podle vzroveho textu.můj libý dojem byl doplněn dotazy mé krátkozraké vedl sedící kolegyně Už jsem si připadala jak doma...vidíš na ty titulky?Já je mám rozmazaný!!

  superkarma: 0 14.09.2007, 10:28:59
 8. [1] Fofo [*]

  Přihlásila jsem se na vysokou a jdu teď do prvního ročníku a musím nic než souhlasit. Všechny pokyny jsou na internetu, teda jsou a nejsou. Teď jsem si nechala vystavit studentský průkaz a lítala jsem tam od čerta k ďáblu. Na studijním mi řekli, že na netu je rozvrh už dávno (potřebuji vědět volné víkendy kvůli práci), ale nic jsem tam nenašla. Byla tam protivná ženská a skoro mi vynadala, že jí obtěžuju. Nakonec jsem napsala na helpdesk a Ti byli ochotní, rozvrh bude až koncem září. Představa, že tam půjdu za 3 týdny mě fakt děsí. Do čeho jsem se to zase nechala uvrtat?

  superkarma: 0 14.09.2007, 09:40:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme