Zdraví

Vyšetření na oční klinice Lexum pro dva za cenu jednoho

Evropská oční klinika Lexum připravila pro své klienty speciální únorovou akci. Při společném objednání dvou osob na vstupní vyšetření před refrakčním zákrokem zaplatíte pouze hodnotu jednoho vyšetření a to bez ohledu na to, jestli přijdete se svým partnerem, členem rodiny či známým.

lexum

Akce platí pro objednání během února na všech klinikách Lexum a je časově omezena podstoupením obou vyšetření do konce dubna tohoto roku. Na vaši návštěvu se těší tým Evropské oční kliniky Lexum.

 „Není čeho se obávat, výsledek za to stojí," tvrdí lékařská ředitelka pro refrakční chirurgii Evropské oční kliniky Lexum, MUDr. Alena Holubová.

Díky bezbolestnému zákroku se jednoduše zbavíte svých nechtěných dioptrií.

Pokud netušíte, co by vás při zákroku mohlo čekat, nebo nevíte, co to všechno obnáší a jaké vyšetření vás čeká, přečtěte si odpovědi MUDr. Alena Holubové.

Pokud se člověk rozhodne pro laserový zákrok na odstranění dioptrií, co všechno ho čeká?

Nejdůležitější je, odhodlat se ve správný čas. Někteří pacienti se rozhodují několik let a po zákroku se diví, proč to tak dlouho odkládali. Dnes můžeme během několika minut odstranit krátkozrakost, dalekozrakost, astigmatismus i aberace vyšších řádů. Stejně tak dokážeme pacienta zbavit i složených vad. Lékaři volí k odstranění refrakční vady laserové i nitrooční operační metody, včetně kombinace technik nitrooční a laserové chirurgie.

Může se člověk rozhodnout, jaký typ zákroku podstoupí, nebo mu jej určí lékař?

Pro každého pacienta je na naší klinice Lexum vybrán zákrok na míru. Během vyšetření s ním vše podrobně konzultujeme a společně volíme ty nejvhodnější postupy. U některých pacientů je více možností, které můžeme k odstranění vady aplikovat. Na každém jedinci pak je, k jaké alternativě se přikloní. Snažíme se vždy vybrat tu nejúčinnější. Není to tedy tak, že lékař zvolí postup a pacient je postavený před hotovou věc. Naši péči zakládáme na úzké komunikaci s pacienty.

Kolik času stráví člověk na klinice? Včetně předoperačních vyšetření a následné kontroly?

Záleží na tom, s jakými problémy k nám přichází. Pokud si chce nechat odstranit dioptrickou vadu, pak jej čeká dvouhodinové vstupní vyšetření. Jakmile známe výsledky, může se pacient objednat na zákrok, který trvá několik minut. Pacienti si často berou pár dní volna, než si zvyknou na pooperační změnu, oči se řádně zotaví a přizpůsobí se nové situaci. Většina lidí jde už třetí, čtvrtý den do práce. Hojení je velmi rychlé a výsledek je poznatelný ihned po operaci.  Následuje pak několik kontrol, abychom se přesvědčili, že je vše pořádku.

Řada pacientů se zásahů do oka obává. Jak se dá odbourat tento strach?

Dioptrické vady si nechávají odstraňovat zdravotní sestry, lékaři. Pokud by k refrakční chirurgii neměli důvěru, pak by zákrok nejspíš nepodstoupili. Vše je pouze otázkou psychiky. Člověk by si měl říci, že zákrok trvá několik minut a poté je hned patrný výsledek. Pokud si pacient vybere kliniku, kde se bude cítit dobře, kde se k němu bude personál chovat pozorně a mile, kde jsou uznávaní odborníci a kvalitní přístrojové vybavení, pak se opravdu nemusí ničeho obávat.

Na klinice Lexum personál s pacienty stále komunikuje. Každý přesně ví, co ho čeká. Mnozí klienti říkají, že je samotné prostředí kliniky velmi uklidňuje a nemají pocit, že jsou v nemocnici – to je také důležité. Jakmile leží pacient na sále, vše mu popisujeme, o všem s ním mluvíme. Ví tedy přesně, jaký úkon právě provádíme, jak dlouho zákrok ještě potrvá, apod. I pacienti se často ptají na řadu věcí a nervozita z nich pomalu opadá. Euforie z dobrého a ostrého vidění pak za tu chvilku obav, kterou má jistě každý, určitě stojí.

Více se dozvíte na www.lexum.cz

Nezapomeňte!

Pokud přemýšlíte o zákroku nebo zatím jen o vyšetření a konzultaci, Lexum připravila pro své klienty speciální únorovou akci. Při společném objednání dvou osob na vstupní vyšetření před refrakčním zákrokem zaplatíte pouze hodnotu jednoho vyšetření a to bez ohledu na to, jestli přijdete se svým partnerem, členem rodiny či známým. Akce platí pro objednání během února na všech klinikách Lexum a je časově omezena podstoupením obou vyšetření do konce dubna tohoto roku.

   
19.02.2010 - Zdraví - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] kockaradka [*]

  na internetu jsem se dočetla, že klinika lexum má prý opravdu skvělé doktory a že prý mají hodně zkušeností. nedalo mi to, tak jsem se rozhodla že se tam za nima vypravím a na vlastní kůži to zkusím. prosííííím ozvalo se ve sluchátku asi z recepce, přišlo mi,že jsem se dovolala někomu do bytu ale byla  tam paní která se mi nepředstavila ale po chvíli řekla klinika lexum. Sdělila jsem jí že mám problém s očima a že mi lékař doporučil operaci laserem, tak prej že mám za týden přijít a položila! Po týdnu sem se dostavila a nevěřila jsem svým očím ještě bez operace, nikdo o mé návštěvě nevěděl, ani tečka o tom, že jsem tam volala a že chci takový a takový zákrok, takže jsem nemohla jít na konzultaci s lékařem. Řeknu vám , že tak šílenej přístup jsem ještě nikde nezažila ani v zahraničí. Tolik můj negativní postoj opravněně o této klinice.

  superkarma: 0 08.03.2010, 13:25:17
 2. [8] lennykra [*]

  hoj, já jsem podstoupila laserovou operaci očí před 5ti lety

  v Praze – Lexum. Dioptrie 5,5 na jedno,na druhé 5,75, stáhli mi to na dva a pořád mám silné problémy. Hrozný lidi co tam dělají a to nemluvím ani o těch záchodech. Zhoršení jsem pozorovala ke konci

  1.těhotenství ( bylo to 3/4 roku po zákroku), po porodu se malinko upravilo ale pak nastaly zase komplikace, tam ten doktor podle mě ani neměl v tu chvíli co dělat.

  Ta kola kolem světěl v noci jsem měla stále možná tak do 1/2 roku po

  operaci,ale řekla bych, že s čočkami to bylo mnohem lepší. Přemýšlím o tom, zda ještě mám jít na nějakou laserovou operaci očí, hlavně ne do debilního LEXUMU. koukám, že nejsem sama kdo má s touto klinikou špatné zkušenosti.

  superkarma: 0 02.03.2010, 14:37:33
 3. [7] jdolejs [*]

  Moje známá tvrdila, že na Klinice Lexum pŕevažuje spíše cena, nežli kvalita. Po své vlastní zkušenosti dporoučovala kliniku v Horních Počernicích. Prý tam mají to nejnovějśí vybavení a jsou skutečné dobří.

  superkarma: 0 01.03.2010, 00:37:21
 4. avatar
  [6] Laura.xy [*]

  Klára Křížová — #2 Já jsem za vyšetření neplatila nic - pouze za operaci. V dětské nemocnici v Brně operace provádí standardně i dospělým, přístup výborný, co mohli, nechlai si proplatit od pojišťovny. 

  superkarma: 0 25.02.2010, 16:43:17
 5. [5] lulu7 [*]

  Před rokem mě byla provedena na klinice Lexum

  laserová operace oka (cca 2,5 dpi) a nepovedla se-údajně zákalky

  jestli si pamatuji dobře. Když jsem tam volala náhradní termín pro konzultaci popřípadě vyšetření mi nedali a pořád mě jeden doktor odkazoval na dalšího.Po dotazu na jiné klinice mě řekli, že si to mám nechat

  spravit tam kde mě to zkur.... (doslova). Ve 27 letech jsem měla po

  operaci vadu již 4,5 dpi a nepomáhala žádná korekce dioptriemi. Nakonec jsem podstoupila opravnou operaci na klinice v Pze Počernicích a

  brýle již nepotřebuji. Ale těch starostí kolem a strach z oslepnutíbych nepčála nikomu, takže já bych do Lexumu nešla už ani zadarmo

  superkarma: 0 25.02.2010, 12:44:40
 6. [4] volnajakoptak [*]

  Nevidím vůbec důvod proč chodit do týto kliniky.Je to tam šíleně předražený, chovají se k vám hrozně. Moje sestra tam byla na operaci se zeleným zákalem, po roce se jí stav zhoršil a nikdo nebyl z kliniky lexum schopen nám říct kde se stala chyba. Dobře si to rozmyslelete jestli chcete vidět ještě do konce života, tak tam vůbec nechodtte. Museli jsme na podzim vyhledat jinou kliniku,tam se nás ptali kde jsme to nechali operovat když jsme jim řekli, že právě v lexumu, tak nám řekli že jsou tím pověstní nechávaj všechno jen tak. kdyby to ségra zanedbala tak prý mohla oslepnout. Je to jen klamavá reklama. dávejte si pozor na ne.

  superkarma: 0 25.02.2010, 12:02:10
 7. [3] Dobroslava [*]

  Prosila bych o radu. Měla jsem šedý zákal a podrobila jsem se operaci,ale jsem zklamaná a nevím co mám udělat pro nápravu. Moje známa byla operována v Hradci Králové a JE VELMI SPOKOJENA ,nemusí nosit žádné brýle,ani na dálku a ani na čtení. Já jsem vznesla dotaz po prodělaném předoperačním vyšetření, zda to jde také u mne. Paní Dr mi sdělila¨.že ano, ale pojišťovna to neproplací ,tak bych musela si to v hotovosti zaplatit.Dála jsem si den na rozmyšlenou,zavolala své známe,abych si zjistila,jak je spokojena a rozhodla se,že to podstoupím.Dokonce to uspišilo termín operace.Nejdříve jsem měla provedenou operaci levého oka (na dálku) a za měsíc pravého oka.V ždy jsem se ptala, zda nemusím nosit brýle a bylo mi odpovězeno kladně.Od operace uběhlo 4 měsíce,můj ošetřující oční lékař mi předepsal brýle (každé oko jinou dioptrii) a do doby než byly brýle zhotovenýy,. jsem měla nosit původní (u mne 5 dioptrii).A dnes vidím horší než jsem viděla, s rozdílem,že mne to stálo 5.300Kč. Mám se obrátit na svého očního lékaře ,nebo na lékaře,který mne operoval? Několikrát jsem se chtěla spojit s lékařkou,která provedla předoperační vyšetření,abych se poradila,bohužel vždy mi bylo personálem sděleno,že ji byla dána má karta a že mi zavolá.Bohužel se tak nestalo.Nikdy jsem neměla nepříjemnosti a ani nikomu nedělala,ale co mám dělat,oči jsou oči?Děkuji za každou radu. Dobroslava

  superkarma: 0 23.02.2010, 08:25:45
 8. [2] Klára Křížová [*]

  molinka — #1 To přece není pravda, že je na jiných klinikách vyšetření běžně zdarma. A dvě operace v ceně jedné, no to neudělá nikdo přece...Sml23Sml24

  1. na komentář reaguje Laura.xy — #6
  superkarma: 0 22.02.2010, 12:16:31
 9. [1] molinka [*]

  tak to teda moc výhodná akce není Sml57 kdyby to byly dvě operace v ceně jedné, tak to ano... ale u vyšetření? na jiných klinikách je vyšetření běžně zdarma Sml22 a beztak lexum je zbytečně předražen, kor v praze... ale jinak operace očí je super věc, z 5,5 dioptrií mám nyní 0 a operaci si nemůžu vynachválit Sml67

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #2
  superkarma: 0 19.02.2010, 20:01:49

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme