Domácnost

Vysaďte si les!

Viledales, společný projekt značky Vileda a Společnosti přátel přírody Liberec, umožní výsadbu  50 125 stromů. Projekt fungoval na principu prodeje výrobků značky Vileda, která je předním výrobcem úklidových potřeb. Ty byly v období od 1. dubna do 30. června 2007 označené speciálními visačkami a samolepkami. Koupí takto označeného výrobku poslal každý zákazník deset korun, cenu jedné sazeničky, na výsadbu jednoho stromu.

 

 

Na stránkách Viledalesu je stále ještě možné zaregistrovat se a zúčastnit se samotné výsadby, která proběhne 22. září 2007 v severních Čechách u Českého Dubu. Výsadba se uskuteční na rozloze asi jednoho hektaru. Přitom se odhaduje, že jediný akr stromů může každoročně odebrat z atmosféry přibližně 13 tun prachu a plynů. „Do tohoto okamžiku se zaregistrovalo padesát zájemců, kteří si svůj strom přijedou zasadit. Někteří pojedou přes celou republiku,“ říká Petr Dobrý, zástupce značky Vileda.

Na stránkách projektu se každý týden soutěžilo o produkty značky Vileda. Otázky pro soutěžící byly připravené ve spolupráci se Společností přátel přírody Liberec a byly tématicky zaměřené na problematiku stromů. Od dubna do června výhru získalo devětatřicet zákazníků v třinácti kolech. „Celkový počet soutěžících se přiblížil k číslu 800,“ uzavřel soutěž Petr Dobrý.

 

 

Protože výtěžek z akce byl vyšší než prostor připravený pro výsadbu bude část prostředků vyčleněna na sazenice, které budou v průběhu roku 2008 vysázeny i na dalších místech České republiky. 

Bližší informace o projektu Viledales – sázíme budoucnost naleznete na stránkách projektu www.viledales.cz. Naleznete zde i fotografie růstu nového Vileda lesa v následujících letech.

 

 

   
12.07.2007 - Dům a byt - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [2] Japina [*]

  arjev:
  Bydlíme pod horami, spousta sousedů pracuje v lese - mají normu 300 za den, ale to se musí sami vyškrábat do kopců, motykou vykopat jámu, ... kolikrát osazují takové strže, kde skáčou jak kamzíci. Ale ještě více obdivuju ty, kteří tam s koňmi chodí dřevo těžit + přibližovat (zvláště ty koně).
  Já kdysi sadila les ještě jako mladý požárník, teď už POD těmi stromy sbírají hřiby.

  superkarma: 0 12.07.2007, 14:06:09
 2. avatar
  [1] arjev [*]

  Před dvěma lety jsem byla vysazovat les.Čítalo to dva tisíce sazenic pro jednu brigádnici a nemělo to konce.Majitel lesa nám nechal vyhloubit jamky,sazenice se dala do jamky,přebytečná hlína se přihrnula ke stromečku,ušlápla nohama a tak to šlo od vidím do nevidím.Když jsem přijela domů,měla jsem u sporáku zafixované sázecí pohyby .Příští rok jdu zase a těším se .Jsme skvěle sehraná parta.

  superkarma: 0 12.07.2007, 12:40:40

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme