píše čtenářka Jana. Jak se to projevilo(nebo neprojevilo) na jejím vztahu k opalování nahoře bez, se dočtete v jejím příspěvku.

Když jsem byla malá holka, přinesl jednou můj starší bratr časopis Mladý svět, který byl z velké části věnován nudistickým plážím FKK v NDR. Přiznávám, že jsme koukali! Časopis byl u nás doma delší dobu tajně uchováván jako vzácná relikvie. Tehdy jsem vlastně poprvé zaregistrovala, že vůbec něco takového jako nuda pláže může existovat. Vyrůstala jsem v rodině, kde nahota byla tabu. S rodiči jsme na dovolené nejezdili, ani do NDR, natož na nuda pláž!  Tehdy jsem ani nějak nepřemýšlela, proč vlastně někteří vyznávají tuto „svobodu těla“.

Později  -  když jsme začali s manželem a dětmi jezdit na válecí dovolené – tak by nás nenapadlo u vody či moře si sundat plavky. Ani jsme ale nevyhledávali zřejmě taková místa, kde by nás to mohlo napadnout. Když jsme pak byli na dovolené v Korutanech v kempu u jezera Keutschacher See, poprvé jsem viděla, jak některé dámy odložily horní díl plavek. Nepohoršovalo mě to, ale také neinspirovalo k tomu, abych je následovala. Od malička se hodně stydím a tato vlastnost se nezměnila ani s léty.

Dnes už dáváme přednost jinému typu dovolených a na koupání a opalování máme bazén, sprchu, prostě náš domácí kemp. Trávíme zde krásné teplé dny, kterých zatím letos příliš nebylo.

Ani tam mě ale nenapadne nikdy si sundat horní díl plavek. Co kdyby mě někdo zahlédl ze sousedových dětí či dokonce sami sousedé? Řeknete, že jsou to předsudky a že nikomu po tom nic není. Já bych se ale nahoře bez necítila dobře a myslím, že o tom to je …

Všechny vyznavačky svobody těla i stydlínky zdraví Jana

Milá Jano, je to vaše svobodná volba. Myslím, že i ženy, které se na pláži u moře opalují nahoře bez, by se před sousedy nesvléklo

Text nebyl redakčně upraven

Reklama