Ačkoliv ježek v přírodě pomalu uléhá k zimnímu spánku, my se z tohoto roztomilého zvířátka můžeme těšit celou zimu. Ježka v podobě podzimní dekorace si můžete vyrobit sami. Třeba s dětmi za dlouhých podzimních večerů.

Dny se nám krátí a v pět odpoledne už je pomalu tma. Můžete se posadit k televizi, vzít si nějaké čtení, nebo něco tvořit. Vaše děti (nebo třeba i vnoučata) jistě ocení, když je zapojíte.

Mám pro vás inspiraci na podzimní dekoraci v podobě ježka. Dostala jsem ho jako dárek od kamarádky, která ho vyráběla se svým šestiletým synem.

m

Darovaný ježek

A tak se mi zalíbil, že jsem si ho vyrobila také a nafotila postup.

Třeba se vám bude hodit jako milá pozornost rpo někoho blízkého, nebo si ho necháte pro radost. Vzhledem k povaze materiálu, ze kterého je ježek vyroben, se hodí spíš než do bytu třeba na chatu nebo chalupu.

Co k výrobě ježka budete potřebovat?

  • Trochu sena. Záleží na tom, jak chcete, aby byl ježek velký. Pokud nemáte zdroj, dá se koupit i v prodejně pro zvířata.
  • A potom dary přírody. Kaštany, borové šišky, barevné listy, různé plody, fantazii se meze nekladou.
  • Tavnou pistoli nebo vteřinové lepidlo, režnou nit, provázek nebo tenký drát na svázání korpusu.
  • Případně lak, nebo lepidlo Herkules na zafixování sena

Postup

n

Seno nejlépe z dlouhých stébel pevně stočte a svažte provázkem nebo drátkem. Já jsem použila vázací drát, se kterým se dobře pracuje. Pokud chcete mít ježka doma a netoužíte po luxování, zafixujte tělíčko lakem, nebo lepidlem Herkules.

n

Nebezpečné bodliny nahradí borové šišky, které nalepíte tavnou pistolí nebo vteřinovým lepidlem na tělo ježka. Čím budou rozmanitější, tím lépe.

m

A teď už zbývá jen zdobení, aby byl ježek barevný. Dá se využít vše, co vám nabízí zahrada, nebo okolní příroda. Od barevného listí, přes plody, až po trvanlivé květiny.

Využila jsem barevné listy mahonu, dubu a větvičky skalníku s krásnými červenými plody. Ty jsem použila i místo očí.

Jedinou nepřírodní „součástkou“ je knoflík, který zdobí čumáček.

A ježek je hotov. Jak se vám líbí?

Čtěte také:

Reklama