Čtenářka Bohuša řeší problém. Už jako dítě toužila po neomezené zásobě cukrové vaty. Teď, když se dá výrobník cukrové vaty pořídit přes internet, ale váhá. Má si ho pořídit? Poraďte!

Poraďte čtenářce Bohuši...


„Mamíííííííí, já chci toto,“ snažila jsem se překřičet mix hudby cirkusu, kolotočů a jiných atrakcí štítenské poutě a ukazovala jsem na nadýchanou velikánskou vatu na špejli-to mě bylo něco kolem čtyř let. Vůbec jsem nevěděla co to je, na co to je, co se s tím dělá, ale bylo to tak moc lákavé, že jsem neodolala a maminku ukecala. A ono to bylo moooooc dobrééééé, přímo úžasné a neodolatelné. Sice jsem byla jako prasátko, pusu a ruce zalepené, ale na tu chuť pravé pouťové vaty, tak na tu se zapomenout nedá. A snad od té doby ve mě začala doutnat ta myšlenka, pořídit si ten kouzelný stroječek, na tu úžasnou mlsku.
No a za rok se situace opakovala, když jsme šli na tradiční pouť, ihned mě upoutala vata..., ale to už jsem byla o rok starší, pětiletá holčička a už jsem věděla, na co ta barevná, nadýchaná krása je. Samozřejmě jsem neodolala... zase pusinka zalepená, ale ta rozkoš!!!! A od té doby to ve mě zůstalo, každoročně, když jsme šli na pouť, jsem se nemohla dočkat cukrové vaty. A roky běželi a ze mě se stala slečna, na cukrovou vatu jsem nikdy nezapoměla, té jsem nikdy neodolala, ale jedna změna se stala... alespoň jsem z poutě nechodila jako čuně. Ale vždy jsem toužila po tom mít doma výrobník cukrové vaty, což se mě nesplnilo.
No a pak jsem se vdala, na pouť jsme každý rok tradičně chodili a však již víte, že vatu jsem si vždy koupila. A pak se narodili děti. A situace se opakovala. Sotva dcera začala mluvit, tak na pouti spustila: „Mamíííííí, já chci toto“... a tak jsme se zase z poutě začali domů vracet jako čuníci. Děti máme tři takže se dá mluvit o TRIU... ! A já si pořád pohrávám s myšlenkou pořídit si domů výrobník cukrové vaty, už jsem pátrala i po internetu, ale nikdy jsem neměla odvahu si jej pořídit, a tak neustále zápasím s tím: MÁM či NEMÁM???
Ale bojím se toho, že kdybych si ho domů pořídila, už by se vytratilo to kouzlo, napětí, těšení a nadšení z každoroční, tradiční návštěvy štítenské poutě.

S pozdravem,
Bohuša
Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Mimochodem, Bohušo, za mě - milovníky cukrové vaty - jednoznačně: ANO!)

Téma dne 17. října 2011: Co vám doma chybí?

Toužíte po nějakém spotřebiči, kusu nábytku či třeba kuchyňském vybavení? Šetříte na něj, ale vlastně si ani nejste jistá, že o něj stojíte? Svěřte se ostatním čtenářkám magazínu a nechte si poradit od lidí, kteří tento kousek již mají!

Své přání a důvody proč po tomto kousku toužíte, napište jako příspěvek k tématu dne 17. 10. 2011. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít šanci na získání dárku (viz níže). Příspěvky posílejte nejpozději 17. 10. 2011 do 15.00 hodin. Čekám je v redakční e-mailové schránce. A jaký že dárek můžete za svůj příspěvek vyhrát? Luxusní termokonvici Tchibo.

A pokud po ničem netoužíte, přijďte alespoň ostatním čtenářkám poradit a předat jim své zkušenosti!

tchibo

konvice

Reklama