Novinky

Vyražte o víkendu do Drážďan na Štolovou slavnost

Hlavní událost Štrýclmarktu, Štolová slavnost, začíná v sobotu o druhém adventu tradičně na zámeckém náměstí Schlossplatz, mezi zámkem a schodištěm na Brühlovu terasu, kde se začnou scházet a řadit účastníci štolového procesí a končí na náměstí Altmarkt. I letošní štola bude mít určitě opět dobrých pár tun. Přesný rozměr a váha letošní štoly jsou zatím tajné. Největší atrakcí je ovšem vlastní štolové procesí.

stola

To vychází z náměstí Schlossplatz kolem 11:05, projde ulicemi historického centra a zhruba kolem dvanácté dorazí na náměstí Altmarkt, kde se koná tradiční vánoční trh Štrýclmarkt. Na tomto místě bude maxištola zhruba v 12:10 naříznuta obřím 1,6 metrů dlouhým štolovým nožem. Poté se zahájí prodej naporcované obří štoly a na jevišti začne slavnostní program. Štola se kupuje za štolové tolary, které se mění za eura v speciálních stáncích rozmístěných na náměstí Altmarkt poblíž krájené štoly. Zhruba v 15:30 Štolová slavnost na Štrýclmarktu skončí. Vstup je zdarma.

Zdroj informací: www.drazdany.info/stolova-slavnost

drazdany

Jak se dostat do Drážďan?

Vyzkoušejte jízdu vlakem. České dráhy nabízejí ve spolupráci s Německými drahami (DB) výhodné Včasné jízdenky Evropa mezi řadou českých a německých měst. Jejich cena závisí na počtu projetých zón na českém a německém území a také na předstihu v jakém si cestující tyto jízdenky pořídí (jejich počet je limitován). Nejlevnější jízdné nabízejí ČD při odjezdu do Německa vlakem EC 178 Alois Negrelli (odjezd z Prahy hl.n. v 6:30). Děti od 6 do  14 let (včetně) cestují za  výhodné jízdné, děti do 5 let cestují zdarma. V případě cesty z Prahy do Drážďan, Berlína i Hamburku a zpět stojí zpáteční dětská jízdenka 224 Kč (8,10 EUR). Nejjednodušší nákup je z tepla domova přes eShop www.cd.cz

Gurmáni ocení kromě pohodlného cestování i nabídku dobrot v jídelních vozech, jež připravuje společnost JLV se špičkovými kuchaři. Kančímu guláši či domácí svíčkové podle Jaroslava Sapíka lze jen těžko odolat.

 

   
03.12.2015 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Eliana [*]

  Klára Křížová — #3 Sml80 možná, ale do Drážďan jezdíme poměrně často celoročně a už v srpnu tam nebylo příjemně a do toho je to centrum častých střetů Pegidy a promigračních fandů. Přestože to město mám moc ráda a těší mne česky hovořící prodavačky a turci prodávající svařák, přesto v současné době je tu riziko, které nejsme ochotni podstupovat a navštívíme jiný komornější německý vánoční trhSml16

  superkarma: 1 03.12.2015, 13:02:34
 2. avatar
  [4] Ferdas [*]

  Klára Křížová — #3 Sml67 Největší nepřítel je strach.

  A taky:

  Brány svého vězení si neseme každý v sobě. J.P.Sartre z "šibenice". Ten citát se mi líbí moc! Sml67

  superkarma: 4 03.12.2015, 12:42:05
 3. [3] Klára Křížová [*]

  Eliana — #1Byla jsem ted v Kolíně nad Rýnem, mají ve městě asi 7 adventních tržišť, všechny praskají ve švech, kolik je tam lidí, co nakupují a pijí svařáky. Všichni se tváří v pohodě, nekdo nestresuje... kluziště s ledem je plné dětí.. nevím, zda tyhle strachy nejsou jen naše úzkosti, které živí naše média. A kolín je navíc velmi blízko Belgie.. to samé Cáchy - v pátek večer trhy plné lidí, kteří se baví.

  1. na komentář reaguje Ferdas — #4
  2. na komentář reaguje Eliana — #5
  superkarma: 2 03.12.2015, 12:35:39
 4. avatar
  [2] Kahomar [*]

  Jezdívali jsme, leč letos bude změna. V plánu máme vánočně laděný skanzen v Přerově nad Labem. Sml67

  superkarma: 1 03.12.2015, 11:30:44
 5. avatar
  [1] Eliana [*]

  Jezdili jsme každý rok, ale letos ne, neb riziko je poměrně vysokéSml23

  1. na komentář reaguje Klára Křížová — #3
  superkarma: 0 03.12.2015, 11:24:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme