Hlavní událost Štrýclmarktu, Štolová slavnost, začíná v sobotu o druhém adventu tradičně na zámeckém náměstí Schlossplatz, mezi zámkem a schodištěm na Brühlovu terasu, kde se začnou scházet a řadit účastníci štolového procesí a končí na náměstí Altmarkt. I letošní štola bude mít určitě opět dobrých pár tun. Přesný rozměr a váha letošní štoly jsou zatím tajné. Největší atrakcí je ovšem vlastní štolové procesí.

stola

To vychází z náměstí Schlossplatz kolem 11:05, projde ulicemi historického centra a zhruba kolem dvanácté dorazí na náměstí Altmarkt, kde se koná tradiční vánoční trh Štrýclmarkt. Na tomto místě bude maxištola zhruba v 12:10 naříznuta obřím 1,6 metrů dlouhým štolovým nožem. Poté se zahájí prodej naporcované obří štoly a na jevišti začne slavnostní program. Štola se kupuje za štolové tolary, které se mění za eura v speciálních stáncích rozmístěných na náměstí Altmarkt poblíž krájené štoly. Zhruba v 15:30 Štolová slavnost na Štrýclmarktu skončí. Vstup je zdarma.

Zdroj informací: www.drazdany.info/stolova-slavnost

drazdany

Jak se dostat do Drážďan?

Vyzkoušejte jízdu vlakem. České dráhy nabízejí ve spolupráci s Německými drahami (DB) výhodné Včasné jízdenky Evropa mezi řadou českých a německých měst. Jejich cena závisí na počtu projetých zón na českém a německém území a také na předstihu v jakém si cestující tyto jízdenky pořídí (jejich počet je limitován). Nejlevnější jízdné nabízejí ČD při odjezdu do Německa vlakem EC 178 Alois Negrelli (odjezd z Prahy hl.n. v 6:30). Děti od 6 do  14 let (včetně) cestují za  výhodné jízdné, děti do 5 let cestují zdarma. V případě cesty z Prahy do Drážďan, Berlína i Hamburku a zpět stojí zpáteční dětská jízdenka 224 Kč (8,10 EUR). Nejjednodušší nákup je z tepla domova přes eShop www.cd.cz

Gurmáni ocení kromě pohodlného cestování i nabídku dobrot v jídelních vozech, jež připravuje společnost JLV se špičkovými kuchaři. Kančímu guláši či domácí svíčkové podle Jaroslava Sapíka lze jen těžko odolat.

 

Reklama