Bulvár

Výpověď


Nemilá situace v podobě výpovědi alespoň jednou za život potká asi každého z nás. Vždy se jedná o velmi stresovou situaci, zvlášť ve chvíli, kdy výpověď dává zaměstnavatel zaměstnanci. Pokud vás takováto situace překvapí, snažte se zachovat klid, a co nejdříve začněte s hledáním nové práce. Rozhodně tento krok nenechávejte až na poslední chvíli nebo dokonce neodcházejte ze starého zaměstnání s vidinou dlouhé dovolené. To by se vám nemuselo vyplatit.

Jaké kroky byste měla v první chvíli udělat?

·         Zamyslete se nad svými pracovními možnostmi. Děláte práci, která vás opravdu baví a ve které byste chtěla pokračovat? Nebo je pro vás lákavější změnit obor?

·         Pokud máte ve své budoucí kariéře jasno, začněte pročítat pracovní nabídky a odpovídat na ně. Základní přehled o trhu práce naleznete v denním tisku a samozřejmě na internetu. Ten vám pomůže, ať si hledáte místo v hlavním městě, nebo některém z menších. Na portálu www.prace.cz  naleznete každý den až 50.000 až 70.000 pracovních nabídek z celé České republiky, v každém regionu pak tisíce inzerátů. Navíc zde najdete řadu užitečných tipů pro plánování kariéry a hledání nové práce. Pokud se vám nabídky nechce procházet, založte si Agenta. Jde o bezplatnou službu, která za vás bude, na základě zadaných kritérií, vyhledávat pracovní nabídky, a o těch nejzajímavějších vás bude informovat prostřednictvím schránky.

·         Nezapomeňte na aktualizaci svého profesního životopisu – je to vaše první vizitka při kontaktu s novým zaměstnavatelem, proto jeho přípravu nepodceňte. Pečlivě přistupujte také k psaní motivačního či průvodního dopisu. Upozorněte na své zkušenosti a vyzdvihněte své přednosti. Na www.prace.cz navíc máte možnost zavěsit svůj životopis, a zvýšit tak své šance, že vás personalista osloví sám a pozve do výběrového řízení. Celý proces vám nezabere více než 15 minut času.

Pozval si vás zaměstnavatel na pohovor? Pořádně se na něj připravte. Zjistěte si o dané společnosti maximum informací z jejích webových stránek, z tisku či od známých. Na pohovor přijďte včas, adekvátně oblečeni a s dobrou náladou.

 

   
27.06.2008 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [9] Rikina [*]

  Ťapina: odstupné se dává za přesně stanovených podmínek, a rozhodně ne většině lidí. Je to spíš výjimečná záležitost.

  superkarma: 0 29.06.2008, 23:47:38
 2. avatar
  [8] Ťapina [*]

  Rikina: Luxus? Když měli za 3 měsíce odstupné? Většina lidí má možnost po skončení pracovního poměru ještě pár měsíců vyžít, to není luxus, ale standard, to ty jsi na tom nějak podivně.

  superkarma: 0 29.06.2008, 10:34:59
 3. avatar
  [7] risina [*]

  Rikina: Třeba bys taky dostala odstupný, pokud bys dostala výpověď pro nabytečnost nebo z organizačních důvodů...
  Já bych asi taky vzala jakoukoli práci, protože bez pravidelnýho režimu bych se rychel propadla do depresí, sociálního rozvratu apod. - a možná už pak žádnou prááci nesehnala. Rozhodně bych v mezidobí nevyřešila rodiiný vztahy ani nezvelebila zahradu či byt, o nějakém aerobiku nebo vaření ani nemluvě...

  superkarma: 0 29.06.2008, 10:34:43
 4. [6] Rikina [*]

  Hmm, to já bych v případě výpovědi musela fofrem vzít jakoukoli práci, ale hlavně hned. Tím jakoukoli myslím skutečně cokoliv, co by bylo zrovna po ruce, uklízečka, pokladna v supermarketu, okopávat brambory... Pak bych teprve řešila, co dál, a hledala si práci v oboru. Možnost být doma 3-5 měsíců, a zdokonalovat se ve vaření a aerobiku, to je fakt luxus. Toho si važte.

  superkarma: 0 29.06.2008, 09:30:53
 5. [5] Astřička [*]

  Taky se mi stalo, že nastoupil nový šéf a s ním spousta kamarádů a tak stávají zaměstnanci museli pryč. Mezi nimi i já, prý že jsem nic neprovedla, jen jsem u společnosti dlouho a sama pro sebe bych měla vědět, že 13 let je dost. Odešla jsem do týdne, ale ja fakt, že to bylo docela v pohodě, protože jsem na účtě už měla odstupné. 5 měsíců jsem byla doma. Domácnost jsem si dala dohromady, zdokonalila si dosti ve vaření, 3x v týdnu chodila na aerobik...No a po těhle prázdninách jsem opět nastoupila do té samé spolešnosti, jen na jinou pobočku. :-) Takže nakonec jsem na tom ještě vydělala.

  superkarma: 0 28.06.2008, 07:58:28
 6. [4] Lindaa [*]

  Solei: nemám stestí, jenom si platím pojistení v nezamestnanosti, takze mi tenkrát podpora delala o necelé 3000,- mín nez výplata a to se pár mesícu dá prezít, jenom jsme museli trosku pritáhnout opasky. Pred vánocemi to nebylo zrovna vítaný, hlavne pubertacky se tvárily kysele, ale prezili jsme.

  superkarma: 0 27.06.2008, 13:07:30
 7. avatar
  [3] shb [*]

  mno já se na to chystám asi kolem září, zrovna jsem si dnes aktivovala životopis ať mi choděj nějaký nabídky a je z čeho vybírat, jsem kapku náročnější...

  superkarma: 0 27.06.2008, 12:34:37
 8. avatar
  [2] Solei [*]

  Lindaa: máš štěstí, já bych v případě výpovědi měla hodně velký problém. Pokud bych nenašla rychle práci znamenalo by to pro mne vystěhovat se z podnájmu a rychle se vrátit k mamince (byt 2+kk spinkat na gauč) která má psa a já mám na psí srst alergii.

  superkarma: 0 27.06.2008, 10:14:57
 9. [1] Lindaa [*]

  Po poslední výpovedi jsem se sebrala a odesla z práce v polovine dne. Druhý den byl séf prekvapený, ze jsem se vubec ukázala, ale prece mu jen tak nenechám plat za 3 mesíce (výpovední lhuta). Výpovední lhuta bezela pres léto a to se práce shání hodne blbe, vsude jsou dovolený, nikdo nic neví a nemuze slíbit dokud se ten a onen nevrátí zpátky. Od 1.zárí jsem byla doma a první týden jsem prospala a pak jsem zacala nanovo se shánením zamestnání. Práci jsem sehnala az po vánocích, ale za to jsem ten podzim stihla neuveritelne vecí na zahrade, kolem domu, v soukromém zivote - vsechno to, co jsem porád odkládala az bude cas bylo najednou hotové.

  superkarma: 0 27.06.2008, 09:52:43

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme