Bulvár

Vypálená romská rodina si pojede vybírat nové bydlení

Příští týden si rodina z Vítkova, která přišla o dům při žhářském útoku, pojede poprvé vybírat nový domov. Dnes to řekl vítkovský starosta Pavel Smolka.

Na účtu sbírky ve prospěch rodiny je ke čtvrtku zhruba 120 tisíc. Rodina si chce pořídit domek, nejlevnější dům ve Vítkově stojí půl milionu korun a jde přitom o stavení v podobném stavu jako to vypálené, tedy ve špatném.

„My jim nebudeme říkat, co nebo kde si mají koupit, to je na nich. Příští týden s nimi naše úřednice, která spravuje sbírkové konto, objede několik realitních kanceláří, aby se podívali na nabídky,“ uvedl Smolka. Rodina v obecním ubytování, kde je nyní, dlouhodobě zůstat nemůže.

V jedné malé místnosti žijí dva dospělí a čtyři děti. Až budou propuštěni tři členové rodiny, kteří jsou v nemocnici s popáleninami, nebudou se k nim moci nastěhovat, protože tam již není místo. Pro matku s dvouletou dcerou bude radnice hledat ubytování azylového typu.

„Zdravotní stav dvouleté holčičky z Vítkova zůstává nadále velice vážný s otevřenou prognózou,“ sdělil ve čtvrtek mluvčí ostravské fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

   
30.04.2009 - Společnost - autor: MediaFax

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [190] shb [*]

  Altamora — #186 ještě taková poznámka, já jsem se taky neučila, dokud jsem nevěděla že na vysvědčení v 7 a 8 třídě potřebuju samé 1, abych mohla lépe se dostat kam potřebuju, tak to jsem je pak měla, ale do té doby ne....ale to s tím nesouvisí

  superkarma: 0 14.05.2009, 09:23:31
 2. avatar
  [189] shb [*]

  Altamora — #186 nikdy jsem neřekla, že jim bráníme ve vzdělání Sml80 jinak máš pravdu

  superkarma: 0 14.05.2009, 09:20:53
 3. avatar
  [188] shb [*]

  cristy.crow — #185 Sml59

  superkarma: 0 14.05.2009, 09:17:38
 4. avatar
  [187] marianaant [*]

  Postižeá rodina je na tom opravdu špatně. To co někdo jim udělal je hrozné,je nutné jim pomoc to chápu, ale jinak můj nazor na romy není nikterak příznivý, nedaleko nás bydlí velka skupina olašských romů snad šest rodin možná víc nebo míň co se nepozná. Všichni chodí oblečeni v tom nejmodnějším, ověšeni zlatem, jezdí drahými auty a samo nikdo z nich neděla? Kde na to všechno berou toť otázka.

  superkarma: 0 13.05.2009, 23:08:11
 5. avatar
  [186] Altamora [*]

  shb — #170 Dáme jim vzdělání? Jak jim ho dáme? To bych ráda viděla. Školní docházka je povinná už od Marie Terezie. Kdo jim brání, aby se vzdělávali? Že by to byla jejich chyba, že této možnosti nevyužili ani v době, kdy je komunisti nutili chodit do školy pod pohrůžkou odebrání přídavků na děti? No, vlastně ne, že, mají svoje "špecifiká", co by se dřeli v normální škole, když stačí jednou měsíčně zajít do speciální. Černoši, ještě než se z nich stali Afroameričané, si museli právo na vzdělání vydupat. My ho Romům cpali, ale oni ho prostě nechtějí. Tak neříkej, že jim bráníme v přístupu ke vzdělání. Znám jednu romskou holčičku, žije mimo romskou komunitu, hraje si s ostatními dětmi, občas jí nějaký pitomec vmete do očí barvu pleti (stejný typ pitomce, který mi otloukal o hlavu mé křivé nohy), ale ani ona se moc učit nechce, čtyřky bez učení jsou lepší než dvojky s učením. Co se dá s takovým přístupem dělat? Nic, jen křičet, že jim majorita brání ve vzdělání.

  1. na komentář reaguje shb — #189
  2. na komentář reaguje shb — #190
  superkarma: 0 13.05.2009, 17:11:59
 6. avatar
  [185] cristy.crow [*]

  Prosím vás pěkně, hlavně sem netahejte žádné duchovní přerody.Problém je jednoduchý. Romové jsou od pradávna národ kočovný. Vlastně to neustále funguje jak za našich babiček, které, když slyšely , že do vsi míří cikáni, zavírali drůbež. Dnešní Rom v Česku je jako ta velká cikánka s obrovskou sukní, pod kterou si uvazovala uzmutá a zardoušená kuřata.

  Problém ovšem nastává, když se chystají zakotvit, stávají se občany ale nechtějí se aklimatizovat. Co svět světem stojí se menšina přizpůsobovala většině, ne naopak. To, že si obě kultury mají co dát je fakt. To, že se obě kultury tak trochu nesnášejí je taky fakt.

  Podle mně to Romové jednoduché nemají ale můžou si za to s naší pomocí sami. Díky sociálnímu sytému a jejich řekneme nepřízpusobivosti jsme my ovce a oni vlci. Dokud jde o příspěvky... pak se karta obrací. Vzdělaný rom (a tady se rasisticky pousmívám), žádající o práci to asi bude mít díky své barvě kůže prostě horší než stejně vzdělaný bílý. Ty předsudky tu pořád jsou.

  To, že valná většina Romů prostě pracovat nechce, protože proč vlastně, je taky fakt. Takže se ocitáme v kruhu.

  Pozitivní diskriminace taky nic neřeší. To známe z Emerických spokojených států. Možná snaha na obou stranách. Aby Rom chtěl pracovat, mít vzdělané děti a zapojit se do budování vlastiSml24. A aby bílý chtěl Roma zaměstnat, bez předsudku.

  Kdysi jedna paní řekla, že rovnoprávnost mezi pohlavími nastane, když uvidí ve společnosti ošklivou, starou a tlustou ženu s mladíkem po boku a nikdo se nad tím nepozastaví.

  A rovnoprávnost ras nastane, když potkám Roma v personální agentuře. Nebude práci hledat ale práci mi  nabízet. Sml57

  1. na komentář reaguje shb — #188
  superkarma: 0 13.05.2009, 16:57:23
 7. avatar
  [184] shb [*]

  To, co se děje, není důležité - důležitá je motivace, s jakou něco děláme. (lama Ole Nydahl)

  superkarma: 0 13.05.2009, 14:54:54
 8. avatar
  [183] shb [*]

  Michaela Kudláčková — #182 Ano ano, to je právě těžké, ti lidé (všichni) musí k těmto posunům dojít sami, to vím a nesnažím se nikoho měnit. Jen podat pomocnou ruku. A právě mi vadí ty křivdy vůči těm cikánům co jsou "normální". Ale to asi už snad všichni pochopili a Tobě děkuji za Tvá slova, páč občas potřebuju "srovnat" Sml16Sml33Sml7

  superkarma: 0 13.05.2009, 11:14:28
 9. avatar
  [182] Michaela Kudláčková [*]

  shb — #181 Já Ti rozumím i Tvým pohnůtkám. Můžeš nabídnout pomoc a můžeš bojovat. Jen, člověk se může změnit jen tehdy, vychází-li touha po změně z něho samého. Nikdo, nikdy, ani sebelepším úmyslem to nedokáže bez investice vůle z druhé strany.

  Dokud budou oni myslet jen na hranice vlastního prahu, žádný člověk jako Ty, ani jiný na poli jejich přínosu společnosti nic nedokáže. Bohužel.

  Ta změna by musela vzejít od nich. Jsou i mezi nimi lidé, kteří jsou duchovně jinde.

  Ti také ale jak víme, žijí jinak, jinam a prakticky s nimi nemají nic společného. Čili existují, ovšem mimo ně.

  1. na komentář reaguje shb — #183
  superkarma: 0 13.05.2009, 11:07:50
 10. avatar
  [181] shb [*]

  Michaela Kudláčková — #180 Ano o tom přemýšlím stále, a jak říkáš- u druhého článku, tak zrovna i v této souvislosti. Máš velkou pravdu v tom, co mi říkáš a já se snažím brát tato fakta v úvahu, nicméně jsem od povahy asi taková, že apriori beru všechny dobře a až mě zklamou tak to přehodnotím, vím, je to jistá debilita, škodím si sobě, ale nejde mi abych to obrátila, a ani nechci. Samozřejmě, když bych měla za sousedy tu nejhorší verzi, tak by se bila jako lev, abych dokázala jim ukázat cestu, ale je mi jasné, že v takovém případě by to bylo asi házení hrachu na zeď, ale skutečně by bylo? Tím si přece nemůžu být jistá, já si totiž fakt myslím, že kdyby opravdu přišel konkrétní člověk ke konkrétnímu člověku a měl pro něj peníze, práci a pěkné bydlení a srdce na dlani, jak se říká, tak opravdu ne všichni by na "plivli", a naopak velmi dobře použili ku prospěchu svému i ostatních a nikdo by nepoznal z jakých poměrů vyšli, ano připouštím, že jisté části by fakt nepomohla ani lobotomie, ale jak to rozlišit jak někomu nekřivdit? Jak na to? To je právě ten problém- oddělit zrno od plevele, a to platí ve všech společnostech. Ano někdo teď může navrhnout a proč? proč by měli něco dostávat a tak, ale to už je odpověď na jinou otázku. Vím jak to Míšo myslíš a děkuji za tvá slova, a věz, že chápu, ale jsem na to debilka prostě no. Má pravdu většina holek co tu mele, ale prostě odtud potud.

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #182
  superkarma: 0 13.05.2009, 10:58:39

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [180] Michaela Kudláčková [*]

  shb — #179 Poslyš, nebuď tak přísná. Máš a já to vím, z Tvých reakcí, obrovskou schopnost hlubokého a lidského pohledu. Jsi duchovně velmi daleko.

  Zkus tenhle pohled použít i u cikánů. Dej tu energii jen tam, kde se neztrácí, protože je Tvá. Zabýváme se (na jiné diskuzi)a myslíme na lidi jako globál, na jejich vývoj a přejeme si, aby se jejich myšlení zaměřilo více na duchovní růst, chceme si vzájemně být blíž a pomáhat si. Více, méně se nám to alespoň na úrovni myšlení i DAŘÍ.

  Zkus, protože to dokážeš chvilku myslet jako Rom.

  Co Tě první napadne, když uvidíš člověka jako jsi Ty? Ne, nebude to obdiv k jeho duchovním kvalitám. Podíváš se, čím by Ti mohl být materiálně prospěšný.

  Je jedno jestli ho jakkoli přiměješ, aby Ti z toho co je jeho velký díl dal, nebo si to prostě vezmeš až se otočí. A bude Ti prajedno, jaká je povaha a kam se ubírají jeho myšlenky. Už mi rozumíš?

  Jejich realita je jiná, než naše. Nabízíš ruku někomu kdo na ní vidí jen hodinky a prstýnek. A já pochybuji, že se za tři roky cokoli změní. My se měníme, oni jsou stále titíž.

  1. na komentář reaguje shb — #181
  superkarma: 1 13.05.2009, 10:11:43
 2. avatar
  [179] shb [*]

  Evelina — #176 ty jsi verbeš Sml80

  1. na komentář reaguje Michaela Kudláčková — #180
  superkarma: -1 13.05.2009, 09:40:47
 3. avatar
  [178] Evelina [*]

  shb — #170no to by museli to vzdělání  taky chtít a né, že budou své děti nutit vydělávat..., třeba k prostituci atd...Sml80

  superkarma: 1 12.05.2009, 21:32:24
 4. avatar
  [177] Evelina [*]

  shb — #171Jistěě, budem věřit tv..., to je jako kdybychom spaly s rádiem, také budem chytřejší a určitě budeme všemu věřiti... Zaručené informace z tv nova .....Sml36

  superkarma: 0 12.05.2009, 21:19:27
 5. avatar
  [176] Evelina [*]

  shb — #175Vaše příspěvky jsou na palici a nemají ani hlavu, ani patu ..... jsou naprosto Sml68, proč se neustále zastáváte "Romů"??? Přala bych vám bydlet s těmito tmavšími spoluobčany jako se sousedmi..., je to opravdu radost!!! VERBEŠ JEDNA !!!!!!! Sml80

  1. na komentář reaguje shb — #179
  superkarma: 0 12.05.2009, 21:10:43
 6. avatar
  [175] shb [*]

  idiska — #173 Sml67

  1. na komentář reaguje Evelina — #176
  superkarma: 0 12.05.2009, 14:15:03
 7. [174] Bobina007 [*]

  nejsem rasistka,ale nechtěla bych je za sousedy ani za mnoho milionů-jsou jiní-jsou to nomádi,nikdy jim nebudeme rozumět-žiji pro požitky,nemyslí na budoucnost,žijí jen dneškem....A co bysme si povídali,krom třeba 2 % romů nebo cikánů.-jak kdo chcete nikdo  moc pracovat nechce a ,když už je nějaký dobrák z našich řad bílých příjme,spláče nad výdělkem....Cikány nechce ani Indie,země 3-tího světa..Nemyslíte,že je to divné.Jedno je jisté-čím jich bude více,bude narůstat i Nerudovská otázka-Kam s nimi,přátelé....kam s nimi ? A také co s nimi?.....Všechny země na světě je raději elegantně odmítnou a vrátí do mateřské země...neť moc dobře vědí,že tito lidé neustále parazitují na celé společnosti....Jiný názor na to má člověk,který mezi tou svoločí žije,a jiný ,který si naivně něco nalhává,jací jsou fajn a prima lidi-tak všem těmhle naivům přeji-ať si to s cikány užijí,ať jevyfasují za sousedy,za nedejbůh kolegy...za spolužáky....atd...Neříkám,že my bílý jsme dovíjak dokonalý,ale dovedeme si myslím trochu zorganizovat myšlenky...

  superkarma: 5 11.05.2009, 21:20:57
 8. avatar
  [173] idiska [*]

  shb — #171 podle mě je to tím, že se prostě nestýkáš s těmi, u kterých to právě je to nemakačenství...a na ně doplácejí ti slušní, kteří jsou tmaví (třebas ani nemusí být přímo romského původu)...o tom to je, celá tahle debata...že ti, co nejvíc řvou do světa, jak je jim ubližováno, těm se nic tak hrozného neděje...kdyby se mi stalo, že bych nemohla sehnat práci, tak prostě požádám o prac. vízum a fičím (pokud by bylo prac. vízum nutné, třeba v EU už tuším nutné není)...prostě každá akce má svoji reakci...to není rasismus, to je strach...

  1. na komentář reaguje shb — #175
  superkarma: 0 11.05.2009, 19:07:27
 9. avatar
  [172] idiska [*]

  shb — #163 možná tady na ž-in, když by si o to řekla (míněno: napsala článek apod.), ale sotva by nějaká TV vypisovala odměnu za dopadení pachatele...tohle byl dle mého názoru hodně vypočítavý krok TV Nova...a myslím, že místo, by mi město ani neshánělo bydlení, vždyť mám rodinu, žeSml24...víš, je to hrozné, ten čin, ale abych to dala do nějaké souvislosti, hodně lidí si na tom přihřálo polívčičku a udělali z toho megaaferu s tím, že ji rovnou i uzavřeli s tím, že to bylo rasistické...to se mi nelíbí, že v tom měli hned jasno...nechapu jak???

  superkarma: 0 11.05.2009, 19:02:56
 10. avatar
  [171] shb [*]

  Gloria — #169 V česku o tom byl velký dokument v tv....nevím co už je větší důkaz než vidět a slyšet na vlastní oči a uši....a mimoto, koho znám já (můj pohled proti tvému) tak ti pracují a mají se dobře....

  1. na komentář reaguje idiska — #173
  2. na komentář reaguje Evelina — #177
  superkarma: 0 11.05.2009, 13:23:00
 11. avatar
  [170] shb [*]

  Holky vy si jako myslíte, že snad já vyřeším celý problém? Nebo snad, že se nastěhuju kvůli vašim krásným očím do Chánova? Abych (jak tvrdíte) viděla jaké to je? Jako, že když mi někdo řekne bacha pálí to, tak si to půjdu zkusit? Asi jste nečetly ty staré debaty- cca tak 2 roky spátky, to je asi velmi pravděpodobné. Obecně je tedy můj názor takový: Podle mě je řešením všech těchto problémů fakt, že se těmto lidem v prvé řadě dá práce, a v druhé řadě vzdělání. Z tohoto pohledu je nutno zdůraznit, že i když se jim dostane toho kýženého vzdělání - jako i bílým nevzdělaným, tak potrvá minimálně 2 generace, než se věci pohnou a změní, to je logické, nic neníi hned a zvláště, když materiálem jsou lidé. A obzvláště pak, když se jedná o lidi, kteří po mnoho generací a stovek let žili odlišným způsobem než valná většina čechů (myslím v česku). Opakuju - nic není hned. Protože všichni také víme, že problém není tak prostý- jako dám ti práci a je všechno vyřešený- problém je mnohem hlubší - je to v lidech. Pokud bych se měla zabývat otázkou, kde je vina, tak nejsem kompetentní toho soudit, mohu pouze opět vyjádřit svůj názor, že na obou stranách a je to dlouhodobé působení -stovky let. Jinak o historii a věcech okolo jsem tu už také mluvila mnohokrát, mohu odkázat na linky, kde se dočtete věci z historie, otázka je potom zda-li si to dokážete dát z psychologického hlediska dohromady a vidět to, co se snažím sdělit (s tím koresponduje můj názor o nich jako o chudácích), protože evidentně moc mé slova na úrodnou půdu nepadají.

  Dále k těm ostatním nesmyslům, opakuji, nejsem a nikdy jsem nebyla příznivce kriminálních živlů a pravděpodobně mám hranici tolerance poněkud jinde než vy. To je ale moje věc a vaše věc.

  1. na komentář reaguje Evelina — #178
  2. na komentář reaguje Altamora — #186
  superkarma: 0 11.05.2009, 13:20:52
 12. avatar
  [169] Gloria [*]

  shb — #167  Shb, je to lez co zde pises! Chtela bych vedet kde pracuji, pokud vim tak tady pouze pobiraji davky a kradou, nejsou schopni se naucit anglicky a jelikoz nemaji zadnou kvalifikaci tak nejsou schopni se zapojit do pracovniho procesu a spolecnosti, presne to same co v Cesku! Vim o dvou pripadech (to bylo u nas v meste) kdy byly deportovani a vloni na letisti v Toronte jsem zazila deportaci 3 cikanu, doufam ze jich budou deportovat vic!!!

  1. na komentář reaguje shb — #171
  superkarma: 3 11.05.2009, 13:18:11
 13. avatar
  [168] shb [*]

  Gloria — #159 ...a můžeš mi říct, proč si myslíš, že bych si první nenašla tam práci než bych tam jela?? myslíš si, že jsem asi idiot viď? Smůlečka no, idiot nejsem a vysoké požadavky splňuju. To je blbý co? Sml3

  superkarma: -3 11.05.2009, 13:00:44
 14. avatar
  [167] shb [*]

  lubinek — #157 Další takový. Co to meleš? Romové co v Kanadě jsou, tak normálně pracují a žijí si dobře!!!!! Vy jste tu fakt mimo! Po milionté tvrdím, že v tomto rasistickém státě newmají stejné šance jako venku, a proto tam odchází, protože tam patří mezi normální lidi a práci dostanou jako každý, to není o nemakačenství víme???

  1. na komentář reaguje Gloria — #169
  superkarma: -3 11.05.2009, 12:51:49
 15. avatar
  [166] shb [*]

  honuska — #156 TY TO NECHÁPEŠ, NE JÁ!!!! UKAŽ MI KDE JSEM KDY ŘEKLA NĚCO TAKOVÉHO!!!! CO SI VYMÝŠLÍŠ!!!!! X-KRÁT JSEM ŘEKLA, ŽE ŽÁDNÉ KRIMINÁLNÍ ŽIVLY NEPODPORUJU, JSI HLUCHÁ?????

  superkarma: -1 11.05.2009, 12:49:46
 16. avatar
  [165] shb [*]

  honuska — #155 vaše blbost Sml80

  superkarma: 0 11.05.2009, 12:48:26
 17. avatar
  [164] shb [*]

  honuska — #154 nevím proč bych se měla tobě svěřovat a nevím proč furt potřebujete důkazy Sml28

  superkarma: 0 11.05.2009, 12:47:34
 18. avatar
  [163] shb [*]

  idiska — #153 ano a já si myslím opak, kdyby se to stale nějaké ž-in tak by se za ni ostatní postavily a jí v neštěstí taky podpořily....když máš opačný názor, je to tvůj názor, taky ti ho neberu....

  1. na komentář reaguje idiska — #172
  superkarma: 1 11.05.2009, 12:46:41
 19. avatar
  [162] shb [*]

  idiska — #152 ano, a obě víme, že se v tom neshodnem, tak si tu můžem argumentovat dál a dál, mě to vcelku baví...Sml30

  superkarma: 0 11.05.2009, 12:44:49
 20. avatar
  [161] shb [*]

  isida — #151 a co jako, darovala bych ho i klidně tobě....Sml80 a vůbec dárkama co dostávám- i z redakce, tak obdarovávám ostatní....

  superkarma: 1 11.05.2009, 12:42:52
 21. avatar
  [160] shb [*]

  isida — #150 až na to odpovíš ty, tak já klidně taky, a leda do vzkazníku, ne veřejně, od toho tu fakt nejsem.

  superkarma: 0 11.05.2009, 12:40:42
 22. avatar
  [159] Gloria [*]

  isida — #151 Dobry prispevek, Shb ale chce emigrovat do Canady s jejim pritelem, asi nevi ze to neni tak lehke! Do Canady dnes cesky obcan nemuze emigrovat, ale muze tady pracovat,  zde je misto pouze pro vysoce kvalifikovane odborniky a musi mit "zelenou kartu", doufam ze nez bude  SHB "emigrovat" tak si precte kanadske stranky na webuSml30!

  1. na komentář reaguje shb — #168
  superkarma: 1 11.05.2009, 00:00:53
 23. avatar
  [158] Myškomedvídek [*]

  Bydlím v Krupce na Teplicku,kdo má rád cikáni může se ihned nastěhovat,a bydlet s nimi jako sousedi,myslím že okamžitě změní názor,že jsou chudáci.Pak si může založit novou diskuz o rasismu,cikáni mají nové heslo MÁME HOLE V RUCE A BÍLÉHO GÁDŽA SE NELEKNEME,Sml57 Sml75

  superkarma: 0 10.05.2009, 22:42:59
 24. [157] lubinek [*]

  Po dlouhé době jsem tu nakoukl.

  Mám podobné názory na rómy, jako idiska a honuska, ale sbh  asi nežije v české republice, jinak si její názory neumím vysvětlit. Jako by žila ve skleníku.

  V Kanadě o rómy taky asi nestojí, když se začíná mluvit o vízech, asi budou muset zůstat a pracovat.

  1. na komentář reaguje shb — #167
  superkarma: 0 10.05.2009, 20:35:26
 25. avatar
  [156] honuska [*]

  isida — #150Dík za podporu.

  Také znám róma, oženil se s blondýnkou, mají dvě studující dcery, chodí do práce, proti takovým podobným nemám ani půl slova.

  Ale tady tato diskuze je o nezodpovědných, do práce nechodících, pravidla společnosti nedodržujících rómech a to asi sbh nechápe.

  1. na komentář reaguje shb — #166
  superkarma: 1 10.05.2009, 19:37:21
 26. avatar
  [155] honuska [*]

  honuska — #143 z vlastní zkušenosti. Když jsem neobsloužila róma oháněl se rasismem a žalobou, Pokud bych neobsloužila  bílého, žlutého nebo černého z nějakého důvodu (nevhodné chování nebo oblečení, to je jedno), zvednou se a půjdou někam jinam. TAkže jsme je nakonec museli obsluhovat, bohužel k jednomu se přidali další. O slušném chování se nedalo mluvit, takže tam ostatní hosté ani nechodili.

  Takže jsme jim raději rómům ustoupili. To je o tom měření stejným metrem.

  1. na komentář reaguje shb — #165
  superkarma: 1 10.05.2009, 19:11:58
 27. avatar
  [154] honuska [*]

  shb — #146Pokud je prosté pomoct rómům z Chánova, tak proč jim nikdo nepomáhá, bylo by vše vyřešeno. 

  A od tebe jsem nečetla, žádnou konkrétní věc, abych to  pochopila.  Jen neúplné odpovědi.

  1. na komentář reaguje shb — #164
  superkarma: 0 10.05.2009, 18:57:42
 28. avatar
  [153] idiska [*]

  a tím bych to tady asi utla, protože je to pořád dokolečka dokolaSml28...můj názor: stát se to někomu např. tady z žen-in, vypálit jim jejich dům, tak to projede medii ve večerních zprávách, ale sotva někdo bude vypisovat odměny za dopadení pachatele apod., pokud by ještě obývali dům neoprávněně, tak bude obviněnSml30...

  1. na komentář reaguje shb — #163
  superkarma: 0 10.05.2009, 09:13:07
 29. avatar
  [152] idiska [*]

  shb — #147 a to je to, o s čím tu prakticky všichni, až na tebe, souhlasí...velká většina si to zažila na vlastní kůži, že to tak je...jak jsem psala, raději ti dají megavýhody, než aby byli označeni za rasisty...a jak se říká, podej ruku...prostě když něco tvrdí tolik lidí, kteří se prakticky neznají (protože vlastně všichni jsme tu anonymě) a pocházejí z různých koutů republiky, tak už na tom min. "něco bude"...neberu ti tvůj názor, na něj máš pravo...jen prostě ostatní tvrdí, že to tak prostě není

  1. na komentář reaguje shb — #162
  superkarma: 0 10.05.2009, 09:00:17
 30. avatar
  [151] isida [*]

  Mila redakce, predevsim diky shb se tento clanek dostal mezi nejctenejsi, uz tu mame pres 150 prispevku. Velmi se primlouvam, aby za to shb dostala darkovy balicek. Jiste ho diky sve altruisticke povaze venuje rodine z Vitkova. Dekuji.

  1. na komentář reaguje Gloria — #159
  2. na komentář reaguje shb — #161
  superkarma: 3 10.05.2009, 04:34:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme