Na výpadek elektřiny je připravená čtenářka Datura. Její manžel je totiž elektrikář a tak se snaží domácnost zabezpečit tak, aby výpadek proudu pocítila minimálně.

Mít doma elektrikáře, to je požehnání. Své o tom ví čtenářka Datura...


Dobrý den,

rovnou říkám, že mám doma elektrikáře a tak mě vypadlé pojistky nebo porouchaný spotřebič nevadí. Je to opravené zpravidla ihned. A protože můj manžel je praktický a chytrý, tak mi radí při nákupu spotřebičů. Tak mám doma plynový sporák, ale na propan butanovou bombu, ne na zemní plyn, protože u bratrů z Východu člověk neví dne ani hodiny, kdy utáhnou kohouty. Kdyby došla bomba, jistí to vařič nebo mikrovlnka / ale to by musel jít ten proud/. Podobně máme kombinované ústřední topení. Topíme zemním plynem, ale zase, kdyby byl výpadek, přepneme na topení dřevem. Dřevo si přes léto navozíme z pily, nařežeme a obložíme dům do zahrady. Nejen, že to pěkně vypadá a voní, ale ještě máme dobrý pocit, že jsme udělali něco pro své zdraví pohybem.

Internet mi občas vypadne, ale není to proudem, ale spíš mi zmizí vlnění z wifiny, ale to už jsem se naučila odstranit. Noťas má baterky, tak by menší výpadek proudu nevadil.

Horší problém by byl s ledničkou, ale už mám zase na radu manžela vyhlídnutou novou řady A +++ a tam by mi námraza vydržela určitě déle, než případný výpadek.

Takže já se výpadku elektřiny nebojím, nijak mi nevadí pokud ovšem nepotrvá týden, to by byla jiná.

Zdraví,
Datura

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou úpravou.

Téma dne 24. 10. 2012: Můj život bez elektrického proudu

  • Je pro vás elektrický proud samozřejmostí? Dovedete si představit, jak byste se bez něj obešla?
  • Jak by podle vás vypadl svět bez elektrického proudu?
  • Jaký nejdelší výpadek elektřiny jste doposud řešila? Respektive, jak dlouho jste se doposud bez proudu obešla?

apc prepetova ochranaSvé úvahy a příběhy mi posílejte do e-mailové schránky redakce (viz níže), a to nejpozději 24. 10. 2012 do 15.00 hodin. Jednu z přispěvatelek odměním 10.000 extra body do říjnového kola naší Věrnostní soutěže. Další pak získá pěkný dárek, totiž APC přepěťovou zásuvkou s osmi zástrčkami a telefonní a internetovou přípojkou, která slouží k ochraně spotřebičů před výkyvy napětí způsobenými třeba blesky. Pokud chcete mít šanci na zisk dárku či bodů, ať je váš příspěvek dlouhý alespoň jako tento odstavec textu.

čeps

Reklama