Kterápak čtenářka vypadá jako babča, ač je "poměrně" mladá? To nám ve svém vtipném příspěvku prozradila čtenářka s nickem SStream amy jí za něj děkujeme

Vykřikl můj tatínek po krátké úvaze na téma – cože to mám za styl. Nikdy by mě nenapadlo, že zrovna můj otec je takový fanda do módy.

Jako babča se oblékám již dlouhá léta, tzv. pracovní oděv tomu říkám. Vypadám tak od cca 8:30 do 18:00. Mé zaměstnání totiž vyžaduje onen „business něco“ styl. Oblečení zrovna moc nedám, neumím kombinovat barvy, šperky, jiné ozdoby už vůbec.

Jsem přízemní, jednoduchá bytost bez vkusu a citu ke „krásnu“, jak říká pro změnu můj drahý.

Otec: „Jsi poměrně mladá...  (díky otče), podívej se kolem sebe, vždyť ty holky jsou dneska tak pěkně barevné, těch cinkrlátek, blbinek co si můžeš vybrat, tříčtvrťáky, tílka, bolerka, takovou tu vodu jak to má.... Mamka tyhle věci kdysi nenosila jen proto, že nebyly, vypadáš jako učitelka v katolické škole“

Vraťme se k babče. Jakože proč ten termín. Představte si dlouhou černou sukni po zem. K tomu bílou košili s černým vlasovým proužkem zapnutou až ke krku a černý světřík upjaté studentky dívčího gymnázia. Černé botky na kostce s příliš dlouhými tkaničkami. Jedna jediná kabelka v černé barvě velikosti A4 ležmo. Viděli jste něco takového? To jsem byla já! J

Já nejen že se neumím obléct jinak, já se toho úplně hrozím. Mívala jsem totiž i chvíle, kdy jsem se cítila jako ruský bohatýr a vešla do několika obchodů.

1)      Košile apartního střihu barvy slonové kosti. Velikost 44, má ňadra se dmou ven nejen prostřednictvím výstřihu ale i škvírkami mezi knoflíky.

2)      „Tak možná spíš tričko by Vám sedlo víc....“ Barva rudá východní, pofidérní černá výšivka. Materiál 99% ropa. Nedokázala jsem to vysvětlit elegantně, prostě se v něčem takovém potím jako pra.e a už od pohledu tuším, že náš vztah nebude fungovat.

3)      Tílka ačkoliv ve škále třiceti barev se nezmohly na nic, jelikož ač 100% bavlna, kolem švů byly (to mě podrž) díry jako v ementálu. „To asi nějaká paní zavadila nehtem...“ (hehe, osmkrát?)

4)      Kalhoty. Velikost 42. V pase mírně odstávají směrem dozadu (asi 8cm). Vypadá to jako kapsa na déšť. Na zadku v rámci možností sedí, stehna narvaná v nohavicích jako ostravské klobásky. Tvar ostravských klobásek díky střihu taktéž dodržen.

5)      Taková pěkná šála! Ono se to nějak blýská....  „Jsou v tom speciální kovová vlákna...“ (až budu chtít na záda kolejnici, zažádám si v železárnách)

6)      Měním obchod. Kašmírový svetřík čokoládové barvy. Nádherný! 3800,-. Mno. Při zkoušení zjišťuji, že má vepředu nášivku hlásající slávu značky úctyhodných rozměrů. Párat něco z kašmíru by si asi netroufnul ani plastický chirurg. 3800 stejně nedám. Tak nic.

7)      Sáčko manšestrové. Bez výšivek, perliček a podobných alegorií. Pěkné. Velikost 42. „Tak to Vám sedí úplně skvěle!“ Zapnu slovy tři knoflíky. Předpažím. Sáčko tímto umírá a já tiše a nepozorovaně, urychleně odcházím.

Moje oficiální evropská velikost je 38. Mám 173 cm a 65kg a mám dlouhé ruce i nohy. Nesedí mi nic vyjma oblečení ze sekáče, které mi odpovídá střihem, složením materiálu i barevným provedením. Kalhoty mám jedny. Jinak chodím v sukních.

Pokoušela jsem se také o zakázkové šití. Paní mě překvapila, že pokud chci něco z opravdu kvalitního materiálu, tak že si mám zajet do nějakého velkého salonu, protože běžně dostupná metráž je všechna čínská a šít z toho vůbec nestojí za to.

Nejsem zoufalá (ještě), v sekáčích se dá od času do času něco najít, ale když i ty mé oblíbené košile už mizí...  L

Přeji všem krásný víkend,

SStream

Váš příspěvek mě opravdu pobavil. Jako bych vás viděla

Co vy na to, milé ženy-in? Našla jste si už svůj styl? Nakupujte oblečení v kamenných obchodech, nebo kombinujete se "sekáčem"? Jste spokojená s nabídkou? A co vaše velikost? Najdete v ní vždycky to, co potřebujete? Nebo jste spíš zklamaná?

redakce@zena-in.cz

Reklama