Bulvár

Vynalézaví kuřáci: Bar nebo kabaret?


Bary ve státě Minnesota si našly svůj „dramatický" způsob, jak obejít zákaz kouření, který zde byl nedávno zaveden. Zákon připouští výjimku pro herce na jevišti. Z barů se tak pomalu začínají stávat divadla a z jejich zákazníků herci.

Některé bary teď dokonce tisknou „programy", které uvádějí „obsazení" - tedy barmany v hlavních rolích, ve vedlejších stálé zákazníky. Z popelníků se stávají kulisy. Popíjející zákazníci se oblékají do kostýmů a zkoušejí mluvit různými přízvuky. Zdravotní inspektoři ale dělají vše pro to, aby i za touto hrou již brzy spadla opona.

V Rocku, heavymetalovém baru ve městě Maplewood, napsal jeho majitel Brian Bauman zvláštní scénář každovečerního představení. V tomto scénáři klientela baru jen posedává pokuřuje, popíjí a poslouchá řvoucí hudbu.

Hrají sami sebe před 1. říjnem, tedy před zákazem kouření. Hru jsme nazvali jednoduše Před zákazem!," vysvětluje.

Jiné bary se do divadelního přerodu položily s větším gustem a jejich zákazníci se opravdu oblékají do kostýmů. U vchodů je napsáno „Vstup na scénu" a v repertoáru se objevují nové divadelní skvosty jako „Tabákové monology".

Mezery v zákoně v Minnesotě využilo podle posledních odhadů kolem stovky barů. Státní zdravotní úřad ale tvrdí, že překračují zákon a hrozí pokutami. Tyto neobvyklé divadelní produkce ale budou muset zanedlouho na nátlak úřadů ukončit. Majitelé barů, kteří se bojí, že jakmile se u nich opravdu přestane kouřit, tak půjdou dolů tržby, ale určitě vymyslí něco jiného. Koneckonců, mají v genech zkušenosti svých předků z dob prohibice.

Šla byste do baru, kde by na vás u vstupu navlékli kostým? A kdybyste si jinak v baru nemohla zapálit? Uvítala byste úplný zákaz kouření v barech a restauracích i u nás?

   
11.03.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [6] variel [*]

  nechápu proč nedělají kuřácké a nekuřácké části, asi si myslí, že kuřáci přestanou kouřit, kvůli těmto zákazům, ale to je blbost....dřív se prostě normálně kouřilo a nikomu tu nevadilo, dneska se všichni snaží (hlavně ta naše "slavná" EU") do všeho nezdravě starat

  superkarma: 0 12.03.2008, 06:50:29
 2. avatar
  [5] shb [*]

  ne, ne, ne
  ale článek pobavil dobrý nápad

  superkarma: 0 11.03.2008, 19:45:46
 3. avatar
  [3] Vivian [*]

  takový psí kusy... radši bych šla na odvykačku

  superkarma: 0 11.03.2008, 18:43:02
 4. avatar
  [2] Hysteria [*]

  Proč bych chodila do baru? Američani jsou stejně nějak ujetí,kouřit se dá doma.

  superkarma: 0 11.03.2008, 16:20:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme