Bulvár

Vymýšlíte slova?

word

S mojí první holkou jsme měli úchylku na vymýšlení všelijakých nesmyslných názvů a jmen. Když jsme chvíli bydleli společně, usídlily se v našem pokojíku všelijaké věci. Docela mírumilovným CD přehrávačem Objudou počínaje přes konvičku Konvíka až k plyšákovi Želvadýnovi. No, asi to bylo tou hravou mladistvou láskou, kdo ví? A jak ke svým podivným jménům naše věci přicházely?

Objuda vznikla z prosté obludy - náš CD přehrávač byl sice docela skvělý a jedinečný, ale jeho vzhled připomínal vesmírný koráb z návrhu nějakého šíleného futuristického konstruktéra.

Konvík... to bylo tak: Jednoho krásného rána na mě moje dívka volala: „Nepodal bys mi, prosím, Konvíka z police?" A jméno pro keramickou konvičku se nějak samo zažilo.

Želvadýn dostal jméno také podle svého vzhledu. Byl to malý roztomilý plyšák, který vypadal jako želva křížená s dinosaurem.

Vzpomínám si ještě, že jsme měli krátkou dobu Hryzpůlmyše. To jsme se jednou takhle vraceli z výletu do Kutné Hory stopem a u krajnice našli promrzlou myšku. Zželelo se nám jí, a tak jsem ji vzal do rukávu. Byla tak malinká, že z ní nejprve byla Půlmyš. Jenže jsme s ní chodili stále na veterinu, abychom ji vyléčili, kde nám řekli, že je to kluk, a jestli do týdne nezačne žrát, tak je to špatné. Z Půlmyši se tedy stal Hryzpůlmyš, protože jsme chtěli našeho malého klučinu jménem přesvědčit, aby začal jíst. Tenhle příběh má ale smutný konec, po týdnu jsme našli Hryzpůlmyše mrtvého, ale jeho podivné jméno nám v hlavě zůstalo.

A takhle bych mohl pokračovat dál a dál... ale víte co? Pokračujte vy! Posílejte mi dnes svoje vymyšlená slova a příběhy, jak jste na ně přišli!

   
27.01.2010 - Blog redakce - autor: Jakub D. Kočí

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme