Bulvár

Vymítání ďábla ve 21. století


Projevy nepřirozené síly, křečovité záchvaty, ruce a nohy v pozicích překračujících možnosti lidského těla, neovladatelné obscénní výkřiky a gesta, používání neznámých a prastarých jazyků, telekineze, dávení cizích předmětů, které se z ničeho nic objevily v žaludku. To není ani film, ani středověk. Věřte nebo ne, to je současnost.


Alespoň to tvrdí dnešní exorcisté.
Že jsou sami adepty na Chocholouška? Pak bychom ovšem museli brát s rezervou celou katolickou církev, a nejen ji.

Ještě dnes a dokonce i v Čechách pověřují nejvyšší církevní hodnostáři exorcisty zvláštní pravomocí vykonávat takzvaný velký exorcismus!

Velké vymítání ďábla se u nás provádí v průměru jednou za tři roky. Pro tento účel máme v Česku jediného oficiálně pověřeného exorcistu - kněze Vojtěcha Kodeta.

„Tady nemůžeš zůstat!“

Předčítám z bible, přikládám na dotyčného kříž nebo je pomazáván svěceným olejem. Démon chce zůstat skrytý, schovaný uvnitř, ale tyto symboly ho donutí dát najevo svoji přítomnost. Děje se tak skrze hlas, oči nebo pohyby těla postiženého. Je to víc než jen rituál, je to boj,“ popisuje služebník Boží.

Upřímně řečeno, racionálně uvažující člověk spíš dojde k přesvědčení, že postižený je patrně duševně nemocný a že takováto procedura může jeho zdraví i fatálně poškodit. Jsou známy případy,
 kdy postižený během obřadu dokonce zemřel.

Jednou mi démon řekl - Tohoto člověka teď zabiju přímo tady před tebou a tebe pak obviní z vraždy. Ten člověk opravdu upadl do kómatu. Stále jsme opakovali modlitbu a on pomalu přišel k sobě,“ říká exorcista. Podle něj démon sám s vymítačem hovoří prostřednictvím těla postiženého, ovšem svým vlastním hlasem (efekt změněného hlasu). Prý dokonce řekne, jak se jmenuje a proč tam je.

Při úspěšném obřadu pak oznámí, že se vrací do propasti pekelné, a postižený následně prožívá obrovský pocit uvolnění.

Rizikový příplatek? Kdepak

Už vám hraje po tváři shovívavý úsměv? Tak to není všechno. Jiný profesionální vymítač dokonce vypráví, kterak byl démonem prostřednictvím postiženého i napaden.

Plivali na mě a pozvraceli mě. Nejhorší to bylo, když mi démoni zlomili žebra. Ten chlap mě čapnul a mrštil se mnou vší silou dozadu. Věřte tomu nebo ne, ale vstal jsem, dokončil vymítání a pak se zhroutil,“ říká muž.


Kdo je démonovi sympatičtější?

Člověk, který neřeší své duševní problémy, je vůči napadení démonem více náchylný. Výjimkou nejsou ale ani kněží, filmové hvězdy, politici či vysocí manažeři nadnárodních korporací,“ říká další exorcista.

Už jsem hodně viděla i zažila. Síla a energie andělských bytostí, symboly a zářiče, které skutečně fungují předně na fyzikální úrovni a samozřejmě víře. Přítomnost čehosi, co se do jisté míry vymyká striktně racionálnímu pohledu, a mnoho dalších malých zázraků, kterých můžeme být svědky, chceme-li. Ovšem tohle je už trochu silná káva.

Zeptali jsme se proto na názor člověka podle všeho velmi povolaného.
 

Bůh nás vybavil předně rozumem


Každý člověk už prakticky od narození přichází po celý svůj život do kontaktu se zlem. To je realita. Bojujeme s ním denně. Jsme tedy každý z nás prakticky adeptem na dobrého exorcistu. Ovšem spíše v podobě psychologa nebo rozumného kněze, rozumné církve.

Ne každý člověk má to štěstí, že vyrůstá v prostředí lásky, že je přijímán a chápán. Že je milován. Jsou lidé plní negace a špatných zkušeností, pocházejících ze špatného zacházení či společnosti. Takový člověk je pak logicky zatížen. Jeho duše strádá a on je náchylný ke zlému chování nebo duševním chorobám, zločinnosti, je citově plochý a podobně. To je pravda.

Rozhodně si ale nemyslím, že lze mávnutím kouzelného proutku očistit či uzdravit duši takového člověka. Je to dlouhodobý proces.

Exorcismus v této podobě vnímám negativně. Domnívám se, že tu jde ve většině případů hlavně o možnost duchovní nadřazenosti, využití moci a manipulaci člověkem a duší.

S exorcismem jako takovým zkušenost nemám. Znám pár lidí, kteří se tím zabývají. Povětšinou jde o lidi nevzdělané, které láká právě převaha. Je to na hranici sekt.

Exorcismus jako termín má skutečně původ v Bibli. Kristus dokázal vyhánět zlé duchy. Ozdravovat, očistit a vyléčit.

My bychom měli ale Krista napodobovat jinak. Je mnoho způsobů, jak se zbavit zlého nebo jak se cítit šťastným. Nechci přímo popírat věci mezi nebem a zemí, ovšem k tomu celému bych řekl toto: Bůh nás vybavil předně rozumem, tedy ho využijme,"
říká k problému kněz
Českobratrské církve evangelické ve Varnsdorfu, Mgr. Filip Šimonovský.

Nic není nemožné. Ovšem pokud se přistihnete, že se vám změnil hlas, bude to nejspíš chřipka. Jestli k tomu i zvracíte, bude to střevní chřipka. Mluvíte-li navíc ještě sprostě, asi vám chřipka vadí. Teprve jestli se k tomu vznesete nad zem, buďte ve střehu. :-)

   
26.01.2009 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [65] *Kotě* [*]

  michaela.kudlackova: zase si nerozumíme. Víra pochopitelně nemá hranice. Rámec této víry může být ale velmi odlišný.

  superkarma: 0 27.01.2009, 17:10:59
 2. avatar
  [64] Michaela Kudláčková [*]

  *Kotě*: 60 Dalajlama. Mám mnoho jeho přednášek,které byly přeloženy a hluboce si ho vážím.
  Už proto ovšem, že blízké mi je spíš Budh. vidění světa a lidské existence, logicky nemohu inklinovat ke křesťaství.
  Tebou zmiňovaný Dalajlamův názor neznám, ale je mi divné, že by zrovna on stavěl víře hranice.

  superkarma: 0 27.01.2009, 17:07:40
 3. avatar
  [63] Michaela Kudláčková [*]

  a....: 59,61 To jsi řekla pěkně. Mám za to, že pokud je pro Tebe tento směr nejlepší a cítíš-li se tak dobře, je to patrně to nejlepší...pro Tebe. Skutečně nemám nejmenší potřebu hodnotit to jinak, než podle Tvých pocitů.

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:59:48
 4. [62] a.... [*]

  *Kotě*: Přesně. Kdo popře svoje kořeny, visí ve vzduchoprázdnu a hledá se pak celý život

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:19:19

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [61] a.... [*]

  michaela.kudlackova: ještě poslední poznámka. Společnou řeč nemůžeme najít, protože máme každá jinou cestu. Ta tvoje: není to sice dokonalé, má to svoje mouchy, ale je to Moje jedinečné.
  Ta moje: není to sice vůbec originální, je to velmi konformní, ale je to Nejlepší a nejdokonalejší.

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:17:29
 2. avatar
  [60] *Kotě* [*]

  michaela.kudlackova: 54 - to je právě to, že chudší nejsme

  Kdysi jsem poslouchala projev dalajlamy na Fóru 2000. Ptali se ho mimo jiné na to, proč u nás teď tolik lidí inklinuje k různým východním naukám a co je z nich přínosné. A on na to odpověděl, že tomu nerozumí. Proč prý se obracíme k něčemu, co je nám cizí, když tu máme tak úžasný, propracovaný duchovní směr, jako je křesťanství? A že např. buddhismus nemůžeme nikdy jako západní civilizace plně pochopit, neboť je nám kulturně cizí. Vždycky budeme jen klouzat po povrchu, neboť jsme z něj nevzešli.

  A vo tom to je

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:13:47
 3. [59] a.... [*]

  michaela.kudlackova: To já budu klidně bez problémů přejímat aniž bych se tím cítila omezena.Pokud vím, že nic dokonalejšího nevymyslím Než si vytvářet vlastní nedokonalé a nefunkční představy, oportunisticky se přikoním k těm, které vytvořili ti lepší než jsem já. Proč vymýšlet nové a vpodstatě ne lepší ( protože nejsem schopna nic lepšího vymyslet), když už tu práci někdo udělal za nás a lépe než jsme schopni udělat my?

  superkarma: 0 27.01.2009, 16:02:08
 4. avatar
  [58] Michaela Kudláčková [*]

  a....: ...nezavírám oči před špatnými věcmi. Vím o nich, jen více energie vkládám a hlavu otáčím čelem k těm pozitivním. Jestliže nazvu sklenici poloplnou, ještě to neznamená, že si neuvědomuji skutečné množství obsahu

  superkarma: 0 27.01.2009, 15:49:23
 5. avatar
  [57] Michaela Kudláčková [*]

  a....: Myslím, že každý člověk má nárok vytvořit si jistý model a náhled na to, co jej obklopuje.
  K tomu budiž mu ku pomoci učení moudrých a moudřejších. I oni čerpali ze svých učitelů a nebyl jen jeden.
  Je to tak myslím správně, protože jen pomocí informací z různých stran, můžeme vytvořit kvalitní a pestrý vnitřní svět, kde by mělo být hodně místa pro to, co vychází z nás a je ryzím krystalem právě toho, co jsme k jeho tvorbě použili. Tak přemýšlím. Mohu se učit z velkých myšlenek druhých, ale pouze je přejímat, by znamenalo omezení vlastního prostoru.

  superkarma: 0 27.01.2009, 15:44:02
 6. [56] a.... [*]

  michaela.kudlackova: Hle Míšo, já myslím, žes to , co kotě psala, nepochopila. Svoboda totiž není jen o tom že máš na výběr, že můžeš spojit dohromady co se tobě líbí. Některé věci musíš přijmout v určitém balíčku, souboru, s tím dobrým i špatným. Když si z nich uděláš výběr, tak posléze zjistíš, že ty věci nefungují. Je to asi tak, jako kdybys otevřela motor od auta, vyházela pár součástek, co se ti nelíbí a nebo co ti připadají zbytečné, a pak byla překvapená, že auto nejede.
  Jo mít na všecho svůj vlastní názor, to je moc pěkný, ale taky hodně nezralý, připománá mi to moji dceru a její pubertální vzdor proti autoritám. Člověk, který přemýšlí a je uznalý, musí dojít k tomu, že za 2000 let bylo na světě mnoho moudrých přemýšlivých a duchovně založených lidí. Pod zorným úhlem jejich názorů já můžu jen poprosit a s úctou se zeptat: může být ten váš obraz Boha a světa taky můj? Vlastní obraz si opravdu necítím potřebu vytvářet, protože znám své limity.

  superkarma: 0 27.01.2009, 15:00:11
 7. [55] Ei.lin [*]

  No oni démoni jsou taky andělé, jenom takzvaně padlí...

  Zajímavý je, jak si spousta lidí s gustem nechá mazat tělo oleji, nechá si na sebe klást lávové kameny.. libuje si, jak je to příjemný, jak je to uvolní, někteří dokonce věřej, že je to zbavuje negativní energie...., ale když někdo někoho maže olejem, kterej před tim někdo posvětil, a klade na něj kříž, tak to je najednou pro spoustu lidí, a klidně i pro ty samý co prve, tmář a tomu člověku strašně ubližuje, případně si tak potřebuje dokazovat svoji převahu

  Ten pořad pod odkazem, co sem dávala ama doporučuju. Mluví tam i českej exorcista (ovšem ne Vojtěch Kodet, kterej je mimochodem velmi zdělanej pán).

  A s tvrzenim "Není žádný rozdíl mezi bílou a černou magií. Pokud magie funguje, je to vždy Satanovo dílo." souhlasim.

  superkarma: 0 27.01.2009, 11:47:08
 8. avatar
  [54] Michaela Kudláčková [*]

  *Kotě*: Já jsem Kotě dobře pochopila, co jste mínila. To jen Vy jste přemýšlela z jiného směru. A o tom to je. Držíme-li se totiž tvrdě jen jenoho směru, často jsme chudší o ty další...

  superkarma: 0 27.01.2009, 11:36:36
 9. avatar
  [53] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie: Popravdě nepřemýšlela, ale logiku to má. I když někdo může třeba za léta dojít k něčemu jinému...

  superkarma: 0 27.01.2009, 11:32:44
 10. avatar
  [52] OlgaMarie [*]

  michaela.kudlackova: Přemýšlela jste někdy o úsloví, které říká, že kdo změnil víru, nikdy žádnou neměl?

  superkarma: 0 27.01.2009, 07:58:35
 11. avatar
  [51] *Kotě* [*]

  michaela.kudlackova: myslela jsem to opravdu trochu jinak.

  Všechny staré ucelené věroučné systémy v naší společnosti jsou skvěle propracované a vše v nich má své opodstatnění. Velmi důležité je to, že nepřinášejí vždycky jen to krásné, příjemné a pozitivní.

  "Ňůejdžáci" Vašeho typu si vyberou ze všech systémů to pěkné, co se jim líbí, to smotají dohromady do nějakého klubíčka své vlastní, osobní věrouky, zbytek, který nevyhovuje, ponechají stranou.

  Ale jak říkám, i to nepříjemné a náročné má své opodstatnění. To si málokdo, kdo rozpráví s anděly, studuje křišťálovou kouli, provozuje bílou magii a nahlíží do minulých životů, to vše zároveň, uvědomuje

  superkarma: 0 27.01.2009, 00:28:01
 12. avatar
  [50] Michaela Kudláčková [*]

  *Kotě*: Mě taky. Protože to je o svobodě. Myšlení, víry, názoru i ducha. Tam, kde víra jednoho člověka, neomezuje prostor druhému, kde jeden není utiskován pro to, čemu věří, tam je dobře.

  superkarma: 0 26.01.2009, 22:52:06
 13. avatar
  [49] *Kotě* [*]

  a....: mě vždycky baví, když si někdo ze všech možných duchovních směrů tak nějak splácá dohromady to, co mu nejvíc vyhovuje

  superkarma: 0 26.01.2009, 21:35:11
 14. avatar
  [48] Michaela Kudláčková [*]

  OlgaMarie: "Není těžké být zbožný, když se daří“ myslíš? To je otázka , podle Bible Ďábel...ále ostrouhal nakonec. Možná se tím chce spíš poukázat na sílu chrakteru a pevnost víry v to dobré

  superkarma: 0 26.01.2009, 20:47:17
 15. avatar
  [47] OlgaMarie [*]

  Tak mi po této debatě řekněte, kdo pokoušel Joba. Bůh nebo ďábel?

  superkarma: 0 26.01.2009, 20:05:16
 16. avatar
  [46] man-mimo [*]

  cristy.crow: jo, zrzaví

  superkarma: 0 26.01.2009, 19:20:32
 17. [45] a.... [*]

  michaela.kudlackova: nojo, ty o tom máš takové naivně pohanské vlastní představy, ty jsi holt naše malá čarodějnice

  superkarma: 0 26.01.2009, 18:55:26
 18. avatar
  [44] Michaela Kudláčková [*]

  cristy.crow:

  superkarma: 0 26.01.2009, 18:52:53
 19. avatar
  [43] cristy.crow [*]

  s krátkým na konci...

  superkarma: 0 26.01.2009, 18:08:08
 20. avatar
  [42] cristy.crow [*]

  michaela.kudlackova: a nejhorší jsou stejně trpajzlící...

  superkarma: 0 26.01.2009, 18:07:47
 21. avatar
  [41] ama [*]

  http://tvnoe.tbsystem.cz/index.php?cs/videoarchiv/otazniky-2008-04-25-exorcismus

  superkarma: 0 26.01.2009, 17:50:43
 22. avatar
  [40] Michaela Kudláčková [*]

  a....: A i když připustím, že je ďábel protipólem Boha, pak bych ho nerada podceňovala a myslela si o něm, že je tak hloupý, aby se tak pitomně prozrazoval a pak se nechal jednoduše zahnat. To by se mohl kluk i urazit.
  Je-li, je tu dlouho a jak vidíš kolem sebe, daří se mu celkem. Bohužel není trouba. Zlo je o nás a tom, kam ho necháme zajít a narůst..

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:51:23
 23. avatar
  [39] Michaela Kudláčková [*]

  a....: Navíc, nemyslím že Anděl, nebo To o čem jsem minule psala je ztělesněním dobra. Je to něco víc. Mluvím o vyšší formě inteligence, vědomí. Můžeme to být klidně my sami v nějaké jiné domenzi našeho vlastního světa a času.

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:46:41
 24. avatar
  [38] Michaela Kudláčková [*]

  a....: Ne, v ďábla jako takového nevěřím. Ve zlo ano, tak jako v dobro. Nemyslím, že to, čemu říkáme Andělé, musí mít protipól v čemkoli. Opakem dobra je zlo, to ano. Ďáblem může být kdokoli z nás, chceš-li ho tak nazvat, ve smyslu zla v nějakém koncetrovaném stavu.

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:43:28
 25. avatar
  [37] cristy.crow [*]

  Stejně je divné, že u nás exorcistů není víc. Kupříkladu na půdě PSPČR musí mít spoustu nedodělané práce...

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:35:20
 26. avatar
  [36] cristy.crow [*]

  wich: tam byli skoro všichni solidně poťapaní.

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:28:10
 27. avatar
  [35] cristy.crow [*]

  myslím M.M a ne Ch.M. To byl jen prachobyčejný magor a sektář.

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:27:22
 28. avatar
  [34] cristy.crow [*]

  Manson jen inteligentně využívá toho, co si doba žádá.

  superkarma: 0 26.01.2009, 16:25:44
 29. avatar
  [33] wich [*]

  michaela.kudlackova: To je škoda. Mohlo by to být zajímavé

  lukas.cejka: Podobně mluvil jakýsi pán v dokumentu Michaela Moora o vraždách na středních školách ve středu USA Nepůsobil zrovna nohama na zemi

  superkarma: 0 26.01.2009, 15:07:46
 30. [32] univerzální uklízečka [*]

  lukas.cejka: To je vůl Tak se pozná fanatik

  superkarma: 0 26.01.2009, 14:48:57

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme