Už máte snězené cukroví? Chystáte se na vánočku, jednohubky a chlebíčky? Tak to se zřejmě chystáte i na povánoční boj s nabranými kilogramy.

Pokud se tomuto boji chcete vyhnout, máme pro vás malou radu. Snídejte zdravě.

Jestliže si dopřejete k snídani pouze sladké pečivo nebo cukroví, dodáváte tělu jen sacharidy. A navíc sacharidy s krátkým řetězcem, to znamená, že vám brzy vytráví a vy si půjdete dát znovu. A pravděpodobně znovu sáhnete po něčem stejně „zdravém“. Což pro udržení váhy není zrovna ideální počínání.

V zimě dostává zabrat nejen náš žaludek, ale i naše imunita. Nikdo nechce svátky proležet v posteli. A proto je třeba dbát na to, aby vaše tělo dostávalo hned od rána dostatek vitaminů a dalších potřebných látek. A to je další důvod, proč sáhnout po zdravější snídani.

bebe

Zkuste cukroví alespoň po ránu vyměnit za trochu zdravější mlsání. Dopřejte si třeba sušenky BeBe Dobré ráno, kelímek bílého jogurtu, jablko, ovocný čaj 250 ml. Sušenky BeBe Dobré ráno jsou bohaté na pomalu stravitelné sacharidy. To znamená, že sacharidy v sušenkách BeBe Dobré ráno jsou postupně uvolňovány a pravidelně vstřebávány během celého dopoledne, což je šetrné pro náš organismus, protože hladina cukru v krvi nekolísá ve velkých skocích. Budete mít delší dobu pocit sytosti, takže se nemusíte bát, že se hned poté pustíte do pracen, včelích úlů nebo plněných košíčků.

Díky tomuto složení snídaně získáte vyvážený příjem bílkovin, tuků i sacharidů. Výhodou je vyšší příjem vlákniny z celozrnných sušenek a ovoce.  Do těla dostanete také vápník a důležité vitaminy.

Zdravá a vyvážená snídaně je nezbytná pro správné zažívání, které zrovna v období Vánoc prochází zatěžkávací zkouškou. A navíc osoby, které nevynechávají zdravou snídani, se lépe rozhodují při výběru potravin i ve zbývající části dne a mají všeobecně lepší stravovací návyky. Máte tedy lepší šance přežít zimní svátky bez újmy na váze.

bebe

Reklama