Snídaně

Vyměňte bílý cukr za třtinový

bebeSladíte si kávu nebo čaj? Baví vás pečení a vaření? Pak u vás dozajista najdeme i nejrozšířenější sladidlo, které se v Česku používá - bílý cukr.

Určitě víte, že bílý cukr není zrovna synonymem zdravého životního stylu. Je pravdou, že někdy se bez sladidel zkrátka neobejdeme. Avšak bílý cukr lze adekvátně nahradit zdravější variantou - cukrem třtinovým.

Třtinový cukr je typický svou hnědou barvou a výraznou karamelovou chutí. Získává se, jak už název napovídá, z cukrové třtiny. To je rostlina podobná bambusu. Třtinový cukr, na rozdíl od bílého, neprochází procesem chemické rafinace a bělení, nýbrž vzniká přirozenou krystalizací třtinové šťávy. Díky tomu si zachovává své zdraví prospěšné látky - vitaminy, vlákninu, stopové prvky a minerály (vápník, hořčík, fosfor, železo, draslík a zinek) a enzymy.

Tajemství prospěšnosti třtinového cukru spočívá ve zbytkové melase. Podle množství melasy můžeme cukr rozdělit na několik druhů. Od světlého až po téměř černý cukr. Čím je cukr tmavší, tím více melasy obsahuje a je vláčnější.

Výborně se hodí ke slazení kávy, čaje, cereálií, do pečiva a vánočního cukroví, ke slazení a výrobě kompotů. Podle kuchařů a hospodyněk se prý osvědčil také do koktejlů, nepostradatelný je například v mojitu nebo grilovacích marinádách.

Tip Ženy-in na chutnou a zdravou snídani

Chcete-li mlsat a zároveň být ohleduplní ke svému zdraví, snídejte sušenky BeBe Dobré Ráno. Výrobci těchto sušenek jsou si dobře vědomi přínosu třtinového cukru, a proto jím zčásti nahradili běžná sladidla. Aby bylo vaše ranní menu kompletní, snídani doplňte o dávku bílkovin (nízkotučný jogurt), vitaminů (kousek ovoce) a dostatečné množství tekutin (sklenice džusu, šálek čaje).

 

 

 

   
26.02.2010 - Zajímavosti - autor: Komerční článek

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?
Anketa pro maminky

Náš tip

Doporučujeme