Bulvár

Výměna manželek: Když žena uklízí jako šílená... Znáte to taky?

Přehnaná pořádkumilovnost - i toto byl jeden z problémů rodiny Bezděkových. Viděli jsme je v minulé Výměně manželek... spolupráce našeho magazínu a webu doma.cz pokračuje. Přečtěte si další příběh, který vzešel z populární série Výměna manželek!

V rámci spolupráce, kterou náš magazín navázal s webem doma.cz, vám nyní budeme přinášet nejnovější informace o vašich oblíbených seriálech, které sledujete na TV Nova! Články z našeho magazínu žena-in zase najdete na stránkách doma.cz.

„Ano, u té paní jsem skutečně mimo jiné zaznamenala i přehnaný smysl pro pořádek,“ říká režisérka Jana Rezková. „V každé volné chvilce smýčí, letos se vyskytlo více takových žen, vidím v tom patologii a určitou citovou deprivaci,“ konstatuje režisérka Jana Rezková. Vyměněný manžel dokonce „motorovou myš“ Darinu v práci brzdil, i když ani on sám není lenoch: „To není žádný maraton, tady to není pracovní tábor,“ ujišťuje ji.

cis

„Já vím, že ne, ale to je moje vizitka. Doma už by byla spousta práce hotová, nádobí umyté, tady mi kazíte můj ideál uklízení,“ stěžuje si Darina. „Radši ať je provozní nepořádek, ale nemusí se uklízením strávit celý den a vůbec se nebavit,“ poučuje Darinu vyměněný manžel. Ta i během hry s dětmi utírá prach. „Doma, když si děti chtějí hrát, tak my říkáme, teď ne, není čas,“ říká Darina.

Přečtěte si také tyto články:

 

Zeptali jsme se na úklidové fanatičky samozřejmě i odborníků, například pražské psychoterapeutky Johany Kroupové. „Ženy, které opravdu patologicky uklízejí, mají velmi často problémy s úzkostnými stavy, uklízení je pak pro ně taková forma terapie,“ říká Johana Kroupová. „Někdy jde i o fobie a obsese nebo o nedostatek vlastních zájmů a jiné realizace. Jindy je to reakce na citové rány a bolesti – nevěru, nezájem partnera a rodiny,“ podotýká zkušená psychoterapeutka.

„Často jsou to ženy, které se opravdu trápí a potřebují mít pocit, že něco udělaly, co je vidět, a je jim v tom pořádku dobře. Při uklízení také zapomenou na své trápení. Ale pokud to přesáhne určitou hranici, ničí to nejen ženu, ta nemá na nic jiného vlastně čas, ale i rodinu, pak je na čase něco s tím dělat a poradit se s odborníkem,“míní Johana Kroupová.

A co k problému podotkla životní koučka Nikola Šmorancová? „Zpravidla se jedná o ženy, někdy i muže, kteří si tím kompenzují nepořádek, který často nosí ve své hlavě. Uklízejí, aby se jim ulevilo a měli pořádek alespoň kolem sebe. Je to určitá forma útěku od vnitřního chaosu, ale také to může být čistě jen návyk naučený z dětství,“ říká Nikola Šmorancová z pražské Životní poradny.
„Jedna z možností, jak se toho zbavit, je uvědomění - to je většinou ta nejsložitější skutečnost. Pokud se to podaří, pak je potřeba zapátrat po řešení problému nebo situace, která byla touto činností kompenzována. Může se jednat o formy útěku od nefungujících vztahů, případně o nízké sebevědomí ženy. Je to opravdu velmi individuální. Pomoci mohou blízcí již jen tím, že dané ženě budou projevovat více lásky a porozumění, protože ona většinou ani po ničem jiném netouží,“ uzavírá životní koučka.

Čtěte také:

   
11.10.2013 - Společnost - autor: (red)

Komentáře:

 1. avatar
  [4] átéčko [*]

  Já se na to dívám a je to pro mě zajímavé. Říkám si, co by asi řekla taková uklízecí maniačka u nás? Pokud by byla hloupá, nebo rýpavá, asi bychom platili pokutu za natáčení, manžel by ji vyhodilSml16

  superkarma: 0 13.10.2013, 21:20:45
 2. avatar
  [3] gerda [*]

  Souhlasím, že Výměna manželek není vůbec dobrý nápad. A když už jsme u těch psychologických rozborů, zajímal by mě názor NEZAUJATÉHO odborníka na duši, co je dobrého na tom pustit si cizí lidi na takovou dobu přímo na tělo.

  superkarma: 1 13.10.2013, 06:13:30
 3. avatar
  [2] OlgaMarie [*]

  Výměnu nesleduju, stačí mi upoutávky na párek magorů, kteří zoufala potřebují peníze i za cenu zostuzení dětí.

  Ale kdysi se mi líbila Výměna někam do Rumunska a někam do Jižní Ameriky. Tam to bylo o vztahu k zemi, ze které pocházejí.

  superkarma: 0 11.10.2013, 06:34:46
 4. [1] lidicka [*]

  Populární serie Výměna manželek??? Kdo se může na takovou blbost koukat???? To si raději přečtu dobrou knížku, a neztrácím čas koukáním na kdejaké šmejdy v Tv.Sml80Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 1 11.10.2013, 06:21:55

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme