Stěžujete si občas na nedostatek peněz? Po zhlédnuté dnešní Výměny manželek veškeré své stížnosti ihned odvoláte!

V rámci spolupráce, kterou náš magazín navázal s webem doma.cz, vám nyní budeme přinášet nejnovější informace o vašich oblíbených seriálech, které sledujete na TV Nova! Články z našeho magazínu žena-in zase najdete na stránkách doma.cz.

Se skutečnou chudobou, s finanční tísní, ze které mrazí, budou diváci konfrontováni dnes večer na Nově. Až budete zase někdy naříkat, že máte hluboko do kapsy a že rodinu vezmete na večeři do restaurace až po výplatě, vzpomeňte si na fakt, že existují také rodiny, které žijí ze stokoruny na den. Jak to dělají a je to vůbec možné? Je to vůbec k životu? Na všechny tyto a mnohé další otázky odpoví páteční Výměna manželek.

výměna

Tady nic není!

Vyměněná manželka Lenka nechala vyměněné manželce Nikole skromný obnos a ledničku, kde bylo nemnoho uzenin, kečup, křen, tři pomeranče a margarín. „Asi pojedem pryč, když tady nic není,“ pokouší se žertovat ohromená Nikola při pohledu do ledničky a do peněženky. „Já kolikrát musím vyjít  s pětistovkou na týden,“vzkázala Lenka Nikole. Ta dostala hysterický záchvat smíchu.

Nemá práci

„Stovka na den? Mně je z toho úplně vedro. To je veselý. Jsem zvědavá, co mi k tomu řekne manžel,“ podotýká šokovaná Nikola. „A doufám, že si zítra sežene práci, dodává. Ano, přesně tady je totiž, jak se říká, zakopaný pes. Manžel nepřináší domů žádné peníze, nemá práci. Jeho paní je zřejmě silně submisivní a neumí, jak se říká, kopnout do kredence a přinutit manžela, aby si hledal zaměstnání daleko intenzivněji, než činí. Protože v této domácnosti jsou děti ve velkém ohrožení, a to ve všech směrech.

Pokud totiž jedí převážně uzeniny a konzervy, přijímají nezdravou a nevyváženou stravu, kdy jim hrozí také obezita. A protože je nabíledni, že pravděpodobně do školy nechodí takové děti značkově oblečeny, rovněž pak nemohou spolužáky ohromovat mobilními telefony či jakoukoli jinou technikou. reálně jim hrozí výsměch spolužáků, neboť děti jsou, jak známo, nemilosrdné.

Jarmilin příběh

A my pro vás v této souvislosti přinášíme příběh paní Jarmily, kterou stihl podobný osud. Manžel ztratil práci, rodina má vskutku minimální příjem, ale Jarmila je bojovnice. Nevzdává to. Manžela nutí každý den aktivně vyhledávat práci a nefňukat, a ona sama vaří z mála, ale tak, aby děti i přes veškeré problémy jedly, jak nejzdravěji to jde. Přišla na to, že i s chudším jídelníčkem lze vyžít, ale poměr bílkovin, sacharidů i tuků musí být vyvážený a přísun potravin dostatečný - jde totiž o děti a jejich organismus je ve vývinu.

„Se sacharidy potíže nemám, brambory či těstoviny pořídíte za hubičku, ale maso jako zdroj bílkovin je vzácnost. Snažím se ho nahradit levnějšími mléčnými výrobky, hlavně tvarohem, jogurtem a luštěninami,“ řká Jarmila. „Další cenné věci, na které jsem časem přišla, jsou: proč platit za chleba, když si ho můžu sama upéci? Proč platit za jogurty, když si je mohu připravit doma?“

Hrách každý den? Raději ne...

Cenným zdrojem bílkovin, zároveň finančně únosným, jsou podle paní Jarmily luštěniny.  Lze z nich dělat polévky, pomazánky, kaše. „Jen musím upozornit, že hrách podávaný dětem každý den se stane trestem, nelze to přehánět, jinak ho brzy nebudou chtít ani vidět,“ upozorňuje Jarmila. „A to, co by vidět chtěly, to znamená nejrůznější lahůdky, neuvidí, nízký rodinný rozpočet to vylučuje.“

Úsporná strava má i svá pozitiva, děti nebudou mít, narozdíl od mnohých vrstevníků, nadváhu, spíše je budete muset bedlivě hlídat, aby nezačaly hubnout. Přesto je jídelníček, který zvolila paní Jarmila, nepoměrně zdravější než lednička nabízející dětem takové věci jako jsou klobásy, salámy, párky a konzervy...

Video k článku ke shlédnutí na doma.cz ZDE.

Čtěte také:

Reklama