O takovou zkušenost se s námi podělila čtenářka s nickem tepito. Šli sice do většího, ale co všechno museli předělat ve svém, menším, to si snad ani nedovedete představit. Inu, typická tchýně.

S výměnou bytu moc velké zkušenosti nemám,kdysi jsme měnili mé 1+1 za tchýnino 1+4. Byla to hrůza-matka neustále stěhování z vchodu do vedlejšího vchodu v panel.domě odkládala. Napřed se jí nelíbily tapety na zdi-šly dolů. Linoleum se jí zdálo poškrábané-vyměnilo se.

Pak si usmyslela malování-tomu předcházelo vyštukování. Vše jsme zvládali s mužem za pochodu při práci a péči o 2 děti. Náš sporák považovala za absolutně nehodný jejím nárokům a tak se jako první měnil sporák. Když už svolila, abychom se k ní nastěhovali, že těch pár maličkostí k dodělání už snad přežije, tak si vzpoměla, že by ještě mohla ve svém velkém bytě oslavit Velikonoce s celou svou početnou rodinou-to bylo v únoru.

Zpět jsme se nestěhovali, mačkali se ve 2 místnostech, trpěli výtky ohledně používání koupelen(naštěstí byly 2,ale nárokovala si obě)...

Odstěhovala se týden po velikonočních svátcích a po všech sousedech nás pomlouvala, jak zaneřáděný byt jsme jí nechali..Časem pozapoměla i na odstupné 10tis.,které jsme jí za výměnu dali (před 25 lety to byly pro nás velké peníze).

Když bych měla dnes volit výměnu, tak už nikdy ne v rodině. Dneska bydlíme v novém domečku, ale koukáme po jiném. Nějak nám při jeho koupi nedošlo, že nová vilka s bazénem, pergolou a terasou je na venkově naprosto nepraktická. A tak hledáme domeček se stodolou, kachlovým sporákem a dostatečně velkým pozemkem. Kde sousedi nebudou mít sezení metr od naší terasy, bazén klidně vyměním za rybníček pro kačenky a pergolu s krbem za ohniště mezi kameny..

Třeba se nám takový poklad podaří objevit. tepito

Milá tepito, narosto vám rozumím. Pochopila jsem, že bydlíte v nové zástvabě, kde jsou pozemky velikosti kapesníku a všichni si vidí do talíře

Text nebyl redakčně uraven

Jak jste na tom s výměnou bytu vy, milé ženy-in?

  • Měnila jste někdy byt? Proč, z jakého důvodu? Byl vám původní byt malý, nebo moc velký? Změnila jste bydliště kvůli práci?
  • Jakým způsobem jste se k výměně dostala? Přes inzerát, známé, nebo náhodou?
  • Jak dlouho trvalo, než jste našla ten, ve kterém jste chtěla zakotvit?
  • Musela jste slevit ze svých nároků? Co všechno jste musela předělat, aby byl podle vašich představ?
  • Njade se „pamětnice“ na doby, kdy se měnilo celkem běžně? Zavzpomínejte.
  • Byla jste sama někdy účastnicí výměny? Máte nějaké zážitky? Podělte se s námi o ně.

Téma je dost široké, aby se k němu mohla vyjádřit každá z vás. Na vaše příspěvky, názory, příhody a zkušenosti se dnes moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama