Aktuálně jsme se trefili do životní situace čtenářce s nickem AnteaX. Mění byt s rodiči a je ráda, že výměna probíhá právě v rodině. Vida, jak rozdílné zkušenosti s podobnými výměnami máme. Čtenářka s nickem tepito, je úplně opačného názoru

My se odstěhovali na vesnici do domečku minulý víkend a manželovi rodiče půjdou ze svého velkého bytu do našeho menšího. Stěhování je ohromný stres. Nejen, že čověk musí vyběhat po úřadech spoustu papírů, ale také balení věcí a smíšené pocity dají zabrat. I když jsem se na stěhování těšila, obrečela jsem to, protože se mi bude hrozně stýskat po našem starém bytě, kde jsme toho tolik pěkného prožili. Na druhou stranu změna je život a přehnaný sentiment je třeba odhodit.

Jsme rádi, že naše výměna probíhá v rodině. S cizími lidmi by to bylo mnohem horší, protože bychom byt museli vyklidit co nejdříve a kdoví, jak bychom se domlouvali o tom, jaký nábytek jim ponecháme atd. Například velké šatní skříně je téměř nemožné stěhovat, aniž by se nesesypaly nebo nepoškodily. Vždyť sotva projdou dveřmi! A tak jsme byli rádi, že jsme je mohli nechat v původním bytě.

Také mě těší, že i když budeme odstěhovaní, budu do našeho starého bytu chodit za tchyní a tchánem na návštěvu, popovídám se sousedy a nepřetrhám tak všechny vazby:-)
Pozoruji naše domácí mazlíčky psa a kocoura, že i oni jsou trochu „vykolejení“. Po pár dnech jim to ale došlo a berou to jako velké vzrůšo:-) Pejsek si užívá zahrádku a kocour půdu, kterou v paneláku neměl:-)

I když to nejhorší je za námi, doufám, že se už stěhovat nikdy nebudeme muset a když už, tak jedině za hooodně zajímavou pracovní nabídkou:-)

napsala čtenářka AnteaX

Milá AnteoX, takže vy jste si určitě polepšili

Text nebyl redakčně upraven

  • Měnily jste byt, milé ženy-in? Proč, z jakého důvodu?Byl vám původní byt malý, nebo moc velký? Změnila jste bydliště kvůli práci?
  • Jakým způsobem jste se k výměně dostala? Přes inzerát, známé, nebo náhodou?
  • Jak dlouho trvalo, než jste našla ten, ve kterém jste chtěla zakotvit?
  • Musela jste slevit ze svých nároků? Co všechno jste musela předělat, aby byl podle vašich představ?
  • Njade se „pamětnice“ na doby, kdy se měnilo celkem běžně? Zavzpomínejte.
  • Byla jste sama někdy účastnicí výměny? Máte nějaké zážitky? Podělte se s námi o ně.

Téma je dost široké, aby se k němu mohla vyjádřit každá z vás. Na vaše příspěvky, názory, příhody a zkušenosti se dnes moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama