Novinky

Výlety do neznáma stály za to!

O turistických výletech bez GPS píše čtenářka Jureckova. Vzpomíná na ta bloudění moc ráda - mělo to své kouzlo. Na jednom místě se dokonce ztratili dvakrát...

Ztratit cestu v době GPS je umění, dřív to ale bylo docela běžné...


Vybavila se mi dvě slova a to „károvaná značka“ … ale není to o cestování v autě.

Událo se to zhruba před 30-ti lety. Se sourozenci a rodiči jsme vyrazili s bandou asi deseti „Tesláků“ na výlet do Sulovských skal. Počasí krásné, nálada ještě lepší, ale mapa jen jedna. A jak to bývá, někteří jsou rychlíci a jiní se zaberou do hovoru a nesledují značky … Tak se stalo, že pan Ignác s dalšími kumpány zabloudili, čekali jsme na ně, mobily nebyly... Po dlouhé době se ukázali a ostatní jim dali pořádný kartáč. Na dotaz kudy šli, řekli, že po „kárované značce“. Následovala salva smíchu.

Tahle partička byla velmi povedená. Mimo jiné dali paní Květě do batohu kameny – prý na památku. Kameny jí rozbily láhev rumu a ta jí tekla po zádech…

Shodou okolností jsme na stejném místě zabloudili i na školním výletě :-)))

Dokud nebyly navigace a jelo se „do neznáma“, jsem jako spolujezdec měla autoatlas na klíně. Co Vám budu povídat, občas jsem se sekla nebo byla mapa zastaralá... Trocha bloudění nám neuškodila.

Jednou jsme jeli s přítelem na návštěvu do Hluzova. On tam jel poprvé. Nenechal si poradit, protože má přece novou navigaci, ne? Tak nás hnala na polní cestu, která ovšem z čista jasna skončila … Řekl: „Chybička se vloudila.“ Od té doby, když znám cestu já a on ne, nechá si poradit.

Hezké cestování
Jureckova

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. dubna 2013: Jak plánujete trasu?

 • Když někam cestujete, jak si plánujete trasu?
 • Orientujete se podle mapy? Nebo podle navigace? Ptáte se na cestu?
 • Máte nějakou zajímavou příhodu z cestování, kterou zamotala špatná orientace?

Své příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu níže, a to do 4. 4. 2013, a o nejpozději do 15.00 hodin. Tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a tím i na získání pěkného dárku, který pošlu jedné z přispěvatelek. A jaký to je dárek? Šikovná zdobička Tescoma Delícia v hnědém provedení, abyste už nikdy nezabloudily v kuchyni. Svou šanci na uveřejnění také zvetšíte tím, když váš text bude dlouhý alespoň jako dva tyto odstavce.

Kromě zmíněného dárku pro jednu z přispěvatelek, jsem se rozhodl že odměním ještě dvě další přispěvatelky, a to 2.000 extra body do Aprílové soutěže o krásný kávovar.

tesoma

   
04.04.2013 - Čtenářské příspěvky - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. [3] iřka [*]

  Sml59

  superkarma: 0 04.04.2013, 14:53:36
 2. [2] sisinapipi [*]

  pěknýSml30

  superkarma: 0 04.04.2013, 14:05:54
 3. [1] honzule8 [*]

  Sml30 hezký příběhSml22

  superkarma: 0 04.04.2013, 14:02:07

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme