.

Výlet na sopku

Cestování

Výlet na sopku

Tenerife patří z Kanárských ostrovů k nejzajímavějším. Přestože ostrov není nijak zvlášť veliký, můžete se během jediného odpoledne opálit na písečné pláži a omrznout na zasněžené hoře. Sama hora stojí za poznání – jmenuje se Teide a měří 3 718 metrů a je nejvyšší horou celého Španělska.

 

Pěkný odpolední výlet si můžete udělat na její vrcholek. Vede sem hned několik cest. Jedna z nich vede od dálnice přes La Orotava. Cesta je dobře značená, takže směr snadno najdete.

Mnohem zajímavější je však cesta vinoucí se přes La Esperanza, malé městečko severním směrem. Za městečkem se cesta vine hustým lesem z obrovských borovic a vonných eukalyptů – zde stojí za to vystoupit z auta a nadýchat se vůně exotického lesa. Pak pojedete serpentinami dál a čím výše budete, tím chladněji bude. Nedělejte si s tím starost -  na oplátku se vám otevírá výhled, na jaký jen tak nezapomenete. První vyhlídka, kterou cestou potkáte, Mirador Pico de las Flores poskytuje snový pohled na nádhernou jihovýchodní krajinu.

 

Z ještě výše umístěného Mirador de Ortuño prohlédnete severní pobřeží a z nejvyšší vyhlídky, ve 2 000 metrech umístěné Mirador Las Cumbres, popatříte na horu Teide shůry. V celé její kráse.  A to už jste u vstupu do národního parku Las Cañadas. Příroda zde ustupuje úměrně k nadmořské výšce. Po chvíli už překvapeni procházíte stříbrošedou pustinou. Mraky zamlžená pustota tohoto území zlákala filmaře k natočení Planety opic. Cesta se klikatí dál a až vyjdete nad mraky, čeká vás za odměnu nejen znovu hřejivé sluníčko, ale i lanovka vedoucí na vrchol Teide. Od konečné zastávky lanovky, k vrcholku Teide vás pak dělí pouhých 160 metrů.

Zápach síry vůkol vám připomene, že se vlastně nacházíte na vyhaslé sopce, jejíž činnost ustala teprve v 17. století.

 

Stojí za to dojít na Los Rogues a prohlédnou kráter zblízka. Odměnou za výstup vám bude pohled shůry na všechny kanárské ostrovy a bude-li jasná obloha a dobrá viditelnost, uvidíte i vzdálené africké pobřeží. 

Opravdu krásný zážitek, tenhle výlet. Jenže na ostrově Tenerife je toho mnohem více, a tak se za čtrnáct dní na Tenerife znovu vrátíme – alespoň na monitorech vašich počítačů.

 

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420 / 221969224 nebo +420 / 221969234  mobilní operátor 602313049  fax 224946391 nebo 224 948025.

   
29.04.2004 - Zahraničí - autor: Michaela Veselá

Komentáře:

 1. avatar
  [8] muflonka [*]

  Capelucita: Nemám to z osobní zkušenosti, my jsme tenkrát to povolení neměli, ale dali jsme se do řeči s jedním z těch hlídačů a sám říkal, že se tam bez povolení dostanou jenom nadšenci na východ slunce, protože je nemá kdo zkontrolovat . Tohle je info 3 roky stará, dneska už to nemusí být pravda. Ale nevím kdo by tam po nocích dobrovolně hlídkoval . Půl roku po nás tam byli známí a ti zase vypátrali, že ten chatař nepatří k ochráncům parku, prý žije z nadšenců, kteří se vydávají nahoru za východem . Ale za 2,5 roku se mohl klidně přidat k ochranářům .
  Ale když tam máš , tak by se mohl poptat, jak to teď funguje. Taky by mě zajímaly čerstvější informace

  superkarma: 0 30.04.2004, 07:03:53
 2. avatar
  [4] muflonka [*]

  A to povolení je k dostání zdarma v Santa Cruz na ředitelství Národního parku (ulice Emillo Calzadilla, blízko Plaza de Espaňa)

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:51:19
 3. avatar
  [3] muflonka [*]

  Capelucita: Když spíš na chatě a jdeš nahoru na východ slunce, tak nepotřebuješ povolení protože stihneš seběhnout dolů než dorazí ochranáři - jezdí nahoru až první ranní lanovkou, schválně jsme se jich ptali, jestli tam hlídkují i v noci

  superkarma: 0 29.04.2004, 13:47:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme