Vztahy

Vykráčela jsem s nosem nahoru

 

No, tak můj zážitek, který se mi stal před 14 dny, není ani vtipný, ani veselý. Ale nejen vtip a jásot patří do života, ne?

Jeli jsme s přítelem k jeho rodičům na oběd. Míši mámu jsem viděla jednou a jeho otce vůbec. Takže si umíte představit, že jsem byla dost nervózní....

Přijeli jsme na místo a já celá šťastná zjistila, že jak maminka, tak i tatínek jsou fajn lidi a že jsme si vzájemně padli do oka. Nervozita ze mě sjela jak kapka deště po lístku a já se konečně uvolnila, zahnala ten odporný pocit kolem žaludku.

Oběd byl báječný a já si nemohla přát víc. Ale, znáte to: Nechval dne před večerem...

Na odpolední kávu se totiž dostavila babička – maminka Míši otce.

 

A z babičky se vyklubal nejen generál a vůdce rodiny, ale taky pěkně zlý a odporný člověk. 

Nejprve se mě vyptávala na vše co se týká mě – odpovídala jsem podle pravdy.
Pak přešla s otázkami na tělo i na mou rodinu – nebylo mi to moc příjemný, ale opět jsem odpovídala podle pravdy.
 

Jenže pak se začala vyptávat na to, koho volím, zda jsem věřící, s kolika muži jsem spala, zda kouřím, zda beru drogy, kolik vydělávám, jaké mám věno.... A to už jsem si řekla a dost! Jen mě zarazilo to, že nezasáhli jednak Míši rodiče, ale hlavně Míša!

Rázně jsem řekla, že v tomto rozhovoru odmítám pokračovat, že se mi nelíbí, ba přímo se mi dotýkají její otázky a že mi to nepřipadá ani trošičku vhodné téma na to, že se vidíme poprvé a že s Míšou ani svatbu ještě neplánujeme. 

Babka práskla rukou do stolu a přísahám, že jak Míši rodiče, tak i on nadskočili!

Řekla mi, že jsem u ní v baráku (dům pronajala Michalovým rodičům ) a že se tudíž budu také podle toho chovat.

Zírala jsem na ni jak vyvoraná myš a první, co mě napadlo, bylo, že se chová jako blázen!!!

Podívala jsem se na zbytek osazenstva, jakože co oni na to.... ale oni nic. Prostě jen seděli, Míša se díval z okna, otec si zapálil dýmku a maminka Míši dělala, jakože tam vůbec není. Řeknu vám, připadala jsem si jak v předminulém století a nebo jako v rodině nějakých mafiánů, kde tím NEJ bossem je babka.

Evidentně se jí celá rodina bála a NIKDO neřekl ani slovo na moji obranu! Ani Michal ne!

Tak jsem vstala a pěkně od plic jsem babce řekla, že se mnou nikdo takto jednat nebude a že se může spolehnout, že do toho jejího baráku už nevkročím! 

S nosem nahoru jsem vykráčela z místnosti, ale řeknu vám, bylo mi děsně!

Od té doby s Michalem nemluvím, protože to, že se mě nezastal, mě fakticky děsně naštvalo. Ale řeknu vám, že pokud se s Míšou usmíříme, nikdy mě už k nim nedostane!

Na tohle totiž fakt nemám nervy a hlavně nejsem zvyklá na to, aby se mnou někdo takovýmto povýšeným a hnusným způsobem jednal!

 

 

 

 

 

 

   
17.05.2005 - Láska a vztahy - autor: Čtenářský příběh

Komentáře:

 1. avatar
  [35] markeet [*]

  fakt nechci vypadat jako hnidopich, ale "maminka misi otce" je "maminka misova otce", "misi rodice" jsou "misovi rodice", atd. nebylo by vhodne clanky redakcne upravovat, aby se ctenari mohli soustredit na pribeh a ne na gramaticke a stylisticke chyby?

  superkarma: 0 01.07.2005, 17:40:51
 2. avatar
  [31] *modrá [*]

  vyřešilas to na jedničku

  superkarma: 0 17.05.2005, 15:42:42
 3. avatar
  [30] Stes [*]

  Zapomněla jsem dodat, že je naprosto pohodový a slušný kluk a že on se mi na rozdíl od Michala z článečku vždy zastává. Prostě kluk do nepohody.

  superkarma: 0 17.05.2005, 14:07:26
 4. avatar
  [29] Stes [*]

  Jejda, já se nějak rozepsala!

  superkarma: 0 17.05.2005, 14:00:27
 5. avatar
  [28] Stes [*]

  Něco podobného mám doma ve dvou variantách mužské - otec a ženské - babka (maminy matka). Oba jsou děsně zvědaví, nevychovaní a naprosto přesvědčeni o své pravdě. Co neví, nepoví atd. Momentálně mám před svatbou, otec nám na ni nedá ani korunu, přestože žije s mámou (spíše vedle maminy, peníze jí dá jen co musí atd.)a neustále nám nařizuje, co a jak máme dělat, kde udělat hostinu, koho pozvat ..... Jak už jsem řekla, nedá na to ani korunu. Každý den tím mého deptá, protože pracují ve stejném zaměstnání. Říká to pouze mému příteli, protože se mnou se pohádal a nemluví se mnou. A asi tuší, že kdyby se o tom přede mnou zmínil, poslala bych ho do háje. Miláček už se začíná také ozývat. Odstěhovat se bohužel nemůžeme, protože chceme stavět, takže musíme bydlet u našich (nejsou penízky na nájem). No a s rodičema na tom nejsme o nic líp. Ty stále nemají peníze (ovšem na co chtějí, na to mají - cigarety, alkohol), s jejich pomocí taky počítat nemusíme a ještě jsme museli stále posouchat, že přítelovo maminka chce , tak abysme už nějaké pořídili a další jobovky. Když poukážu na to, že nemáme peníze, chceme stavět a potřebuju chodit do práce, abych získala praxi, řekne, že to se nějak vyřeší. Nakonec jsem to s nimi vyřešila tak, že jsem tam přestala jezdit. Nevím, zda je to správně, ale tahle jsem si vždy zkazila celý den a to mi za to nestojí. Jezdí tam pouze přítel a to pouze jednou, max. dvakrát do měsíce. Když nepřijede delší dobu, nic se neděje. Žádný strach, jestli není nemocný, neměl nehodu atd. A to mají mobil. Jeho číslo znají, jen když něco potřebují. To ale jen prozvoní, aby si neprovolali kredit! Přítel musí volat zpět, jinak otravují i několik hodin. A když přítel neskáče jak oni chtějí, to s ním nemluví. Už si ale zvykl a říká, že je nemusí vidět. To však tak na 99% omezil, takže teď s ním spíš nemluví než mluví.

  superkarma: 0 17.05.2005, 13:58:25
 6. avatar
  [27] koza roza [*]

  Šikulka a držím palce.

  superkarma: 0 17.05.2005, 13:04:01
 7. [25] Anai [*]

  Odporné až neuvěřitelné chování té babizny! Míšu za manžela tak maximálně po její smrti - a že by mi ji, jak to tak o ni píšeš -líto nebylo! Patrně baba - restituentka a Míšovy rodiče i on sám jsou na ni závislí... jestli jde o miliony, no tak se ani tak nedivím, že s ní nechtějí mít konflikty. A patrně nejsou dost sebevědomí a asertivní, aby z něčeho takového vybruslili tak, že by Tě dokázaly uchránit a babu nerozhádat, na to je nutná vyšší diplomacie!

  superkarma: 0 17.05.2005, 11:51:32
 8. avatar
  [22] Linde [*]

  jsi dobrá! držím palce, ale mám obavy, že geny se zase po čase projeví na jiném. Třeba teď je tvůj milý a tichý, ale co když za pár let bude taky takový - mafián a hrubián?

  superkarma: 0 17.05.2005, 11:28:32
 9. avatar
  [21] Laila [*]

  Možná bych to Michalovi nevyčítala, byl takhle zvyklý se k babičce chovat. Ale moc ti tleskám, jak si to super zvládla. Taky se mi podařilo jednou se takhle chytit s babičkou a jak si mě teďka váží, že jen nekývu jak panák . Ale nebyla zdaleka tak odporná, jako ta "vaše" babka.

  superkarma: 0 17.05.2005, 11:14:13
 10. avatar
  [20] RenataP [*]

  Mě by zajímalo kolik babce platí ?

  superkarma: 0 17.05.2005, 11:07:51
 11. avatar
  [17] Markýza [*]

  Kallinko takového kluka nebrat, když není schpone a ochoten se tě zastat před babkou co uděkláí příště?
  A bába - to je jasný, tam se pronájem domu platí nejen penězi ale i vděčností a to je děsivá měna ve věčné inflaci.
  Já teda nevím, my ksme bydleli u babičky a dědy v baráku zadarmo, platili jsme si služby a hotovo - žádný pronájem a když jsme se pak s rodinou nastěhovali k našim tak to samé, mnikdy po nás nechtěli peníze , to musí být hrozná rodina

  superkarma: 0 17.05.2005, 10:47:11
 12. avatar
  [16] Léňa [*]

  Babka jim pronajímá barák a tak je jí jasný že jim může doslova s prominutím srát na hlavu a vybíjet svojí zlobu a oni ani nepípnou protože vědí že by je vykopla.

  superkarma: 0 17.05.2005, 10:42:21
 13. avatar
  [15] jiti [*]

  tak to je bomba!! Na toho míšu se vyprdni co je to za chlapa co si nechává srát na hlavu od takové semetriky

  superkarma: 0 17.05.2005, 10:38:57
 14. avatar
  [14] marcellina* [*]

  Kallinka:

  superkarma: 0 17.05.2005, 10:28:45
 15. avatar
  [13] Hannah01 [*]

  To jsi dobrá, žes její otázky vydržela tak dlouho. Poslala bych jí někam už dávno před tím. Asi si celá rodina oddychne, až jedubaba zaklepe bačkorama, ale tito lidé se bohužel většinou dožívají dost vysokého věku. Na Michalovi je znát výchova rodičů, kteří se baby bojí jako čert kříže.

  superkarma: 0 17.05.2005, 10:16:20
 16. avatar
  [10] RenataP [*]

  Jóó Kallinko to je fakt sííííííííla !!!!!
  Je mi jasný, že babka teď o tobě říká, že jsi nevychovaná

  S Míšou bych to viděla na dvě možnosti:
  1. rozejít se s ním, protože když se tě nezastane teď, neudělá to nikdy a takový život by byl peklo !
  2. Odstěhujte se na druhý konec republiky mimo dosah babky mafióza

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:46:23
 17. avatar
  [9] Chica [*]

  Moji kamarádku otec jejího přítele přede všemi vyhodil z domu během nedělního oběda a přítel ani nepípl, až později se omlouval a lup,při další podobné scéně zase selhal. kamarádku obdivuju, že s ním zůstala, je to hodný kluk, ale nechá sebou orat. Kamarádka to nevzdala,ale psychicky dostala zabrat, nevím, jestli to stálo za to, ale jeho rodiče nezmění a stále proti ni brojí, jediné řešení je zapomenout, že existují,ale myslím, že problémy stále budou...Když se tě tvůj partner nezastane teď, dokáže to až o něco půjde?

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:38:42
 18. avatar
  [8] Winnie the Pooh [*]

  I u nás byla babička generálem s náležitým respektem, ale s mými ctiteli jednala vždy vlídně .

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:37:19
 19. avatar
  [7] Žábina [*]

  dobře jsi udělala...tyhle starý babky generálové jsou nejhorší...a ty jí nejsi povinná odpovídat na její impertinentní otázky

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:30:40
 20. avatar
  [6] peguša [*]

  To teda byla herdekbaba . Kam se na ní hrabe moje tchýně. A že jí mám plné zuby. Ale nejsem si jistá, jestli by se mě ten můj zastal. Jenže tchýně je mazaná a konflikty vyvolává v jeho nepřítomnosti. Když mu to řeknu, je to už hloupé, jít to řešit. Naštěstí tam jezdíme minimálně (bydlí od nás 400 km), ale i tak jsem vždycky na nervy, co zase bude.
  Kallinko, já ti nevím, jestli bys měla s tím tvým Míšou zůstat. Pokud jo, tak se odstěhujte na druhý konec republiky. Ona jsou rodinná pouta dost silná a jak se ten tvůj dostane do vlivu, podlehne jim, tedy přesněji babičce. Nesnáším tyhle typy. Moje babička měla podobnou povahu. Myslela si, že když pro někoho něco dobrovolně udělá, bude požívat doživotní vděčnosti a poslušnosti. Nikdy jsem jí nechápala. Když něco pro někoho dělám, dělám to protože chci a ne proto, abych si zajistila něčí absolutní poslušnost.

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:24:28
 21. avatar
  [5] skolacka [*]

  a ten michal se ještě neozval? tak to bych se na něj taky vykašlala

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:23:36
 22. avatar
  [4] alko [*]

  Kallinko, dobře jsi udělala. A hodně si rozmysli, zda je Míša partner do nepohody

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:23:29
 23. avatar
  [3] Májík [*]

  Dobře jsi jí to nandala, babizně

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:22:38
 24. avatar
  [2] Kelly [*]

  jsi kabrňák ...

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:20:02
 25. avatar
  [1] bookcase [*]

  Kallinko, drž se

  superkarma: 0 17.05.2005, 09:14:24

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme