Magie

Vykládací karty mojí duše

Vykládání karet je podle mě  v současnosti činností  již tak nějak  samozřejmou. Populace se dělí na ty, kdo těmto záhadným činnostem nevěří, a na ty, kteří je berou jako přirozenou součást života. V létě mi bude 44 a mám-li zapátrat v paměti - vykládací karty jsem poprvé spatřila jako dítě.

Naše sousedka, taková hodně zvláštní osoba (zdravím do věčných lovišť), měla již tehdy takové netradiční vykládací karty, které si od ní naše máma půjčovala. Shodou okolností jsem ty samé karty našla nedávno u jedné klientky na parapetu záchodového okénka jejího bytu. :-) Úplně mě tehdy zamrazilo. Nikde jinde jsem je totiž nepotkala. Dodnes si vzpomínám, jak jsme vykládání se zatajeným dechem sledovali a doufali, že vyjde symbol roh hojnosti - to totiž  byl asi ten úplně nejlepší znak, který mohl vyjít. Léta ubíhala a já se kolem 25 let dostala ke dvěma kartářkám, jedna mi předpověděla, že budu mít trojčata (tehdy za 250 Kč) - nevyšlo... A ta druhá mi vyvěstila nějaké  další „bla bla bla“ přibližně za stejnou cenu. Nějaký čas na to se mi do ruky dostaly mé životní symboly - starogermánské RUNY. Od začátku jsem měla pocit, že jde o dotek osudu, že hovoří jazykem, kterému dobře rozumím a který tak nějak ve všech vrstvách mě samotné prostě tak nějak přirozeně je. A naše společná cesta trvá již více než dvacet let. :-)

Runy

RUNY - podle učení Thomase Vomela-Voenixe, kořen slova runy pochází z keltského a germánského jazyka a jeho význam bychom mohli přeložit jako tajemství, záhada nebo mystérium. V jednom z nordických jazyků se setkáváme s velmi podobným výrazem pro magický znak. Tajemství run spočívá už v jejich původu, o kterém hovoří některé severské mýty. V mytologické písni Hávamál - výroky svatého, najdeme Ódinovu runovou píseň, ve které on sám podává zprávu o způsobu, jakým runy získal pro sebe, bohy a pro celý lidský rod.  

V této písni se pojednává o tom, že Ódin zůstal pověšen na stromu světa Yggdrassilu devět nocí a devět dní. Na konci svého šamanského zasvěcení obdržel - mimo jiné - také tajemství kouzelného runového písma. Runové znaky, ze kterých jsou sestaveny i vykládací karty tedy získal díky svému sebeobětování. Z pohledu moderního člověka se to může zdát kruté a velice náročné, ale s ohledem na historii a její bájné hrdiny, vše, co za něco stojí, má vysokou cenu. Runy podle Voenixe představují mocný duchovní nástroj, jelikož definují stavy našeho bytí a vzorce našeho vědomí. Navíc nám nabízejí i jedinečnou nevšední cestu, která by se dala pojmenovat runovou jógou - všechny runové znaky můžeme v jejich psaném tvaru napodobovat svým tělem. Zároveň si vizualizujeme obraz procvičované runy a nahlas vyslovujeme či zpíváme její jméno. Tímto můžeme vytvořit kanál pro vesmírnou energii symbolizovanou danou runou. Pravidelné praktikování těchto runových cvičení může podle Voenixe  vést k překvapivým zkušenostem, které lze aplikovat různými způsoby. 

Za svůj život jsem několikrát zkusila i jiné druhy vykládacích karet, třeba karty vílí - ale vůbec jsem nějak nechápala jejich poselství (asi nejsem víla :-)). Zkoušela jsem i taroty - ale vždy jsem měla pocit, že mi schválně říkají negativní zprávy - byly velice škodolibé... Vykládala jsem si i z dalších karet s různými motivy, ale nakonec jsem se vždy s tichou omluvou vrátila k těm svým milovaným Runám. Jako by byly mojí neoddělitelnou součástí. Na věčné časy, v dobrém i zlém. :-)       

   
16.03.2015 - Magie - autor: Klaudie Lišková

Komentáře:

 1. [9] Rikina [*]

  Suzanne — #8 Mno, já mám karty rovnou dvoje. Jedny na mariáš a jedny na kanastu. Ale protože nejsem založením karbaník, tak nepracuju s žádnýma, což je škoda, jsou lidi, že se velmi dobře uživěj třeba pokerem... třeba bych taky mohla udělat díru do světa a ještě i zbohatnout. Sml57

  Kromě inzerátů v tisku (kde je jednoznačné, o co jde) a jisté osoby, která zde dříve působila jako redaktorka a současně provozovala i školu tarotu, nevím vůbec o nikom, kdo by to bral vážně. Sml80 Je 21. století, kdo proboha může věřit takovému nesmyslu. Sml80

  superkarma: 0 16.03.2015, 17:15:16
 2. avatar
  [8] Suzanne [*]

  risina — #6 Vidíš, já mám pocit, že karty má doma každá druhá baba. A ta, co nemá, pracuje s něčím jiným. Netvrdím, že každá fundovaně a úspěšně.

  1. na komentář reaguje Rikina — #9
  superkarma: 0 16.03.2015, 16:09:01
 3. avatar
  [7] Eva_CZ [*]

  risina — #6Sml67

  superkarma: 0 16.03.2015, 15:10:30
 4. avatar
  [6] risina [*]

  "Vykládání karet je podle mě v současnosti činností již tak nějak samozřejmou."

  Řekla bych, že samozřejmou činností byl výklad karet spíš dřív, někdy v devatenáctém a první polovnině dvacátého stoeltí...

  1. na komentář reaguje Eva_Fl — #7
  2. na komentář reaguje Suzanne — #8
  superkarma: 1 16.03.2015, 14:48:30
 5. [5] janavys [*]

  Na to moc nejsem Sml16

  superkarma: 0 16.03.2015, 09:07:12
 6. [4] assaly [*]

  kdo ví, třeba jsou lidi kteří umějí nakouknout dál než my, ale ty televizní to určitě nebudou Sml30

  superkarma: 2 16.03.2015, 07:07:48
 7. [3] Miluše3 [*]

  V televizi vám v přímém přenosu z karet uhodnou partnera + zaměstnání + bolesti zad + získání peněz . . . a spoustu jiného BLA + BLA + BLA.

  Škoda peněz. Sml68

  superkarma: 3 16.03.2015, 06:45:58
 8. [2] Leni2 [*]

  Vykládání karet NEVĚŘÍM.

  Každý je svého štěstí strůjce - ne karty.

  HÁDÁNÍ + HÁDÁNÍ. Sml23

  superkarma: 3 16.03.2015, 06:35:05
 9. [1] Breberka456 [*]

  Taky máme doma karty Sml22

  máme rádi vykládání karet

  superkarma: 0 16.03.2015, 06:10:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme