Děti a nachlazení, to je obehraná písnička. Obzvláště v zimě. Chytnou v kolektivu kdejaký bacil, přinesou ho domů a rázem kašle celá rodina. Nejlepší je mít po ruce připravený univerzální a hlavně rychle účinkující lék, který pomůže malému školákovi, současně zabere na nastydlého rodiče a nemusíte se ho bát podat ani miminku. K tomu je ideální lék Ambrosan. Léčí akutní i chronická onemocnění dýchacího systému, která jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu. Pamatujte, že kašel je jen automatická reakce organismu, který se tak snaží zbavit škodlivých látek – v tomto případě hlenu. Zastavovat kašel se doporučuje pouze, pokud je suchý, dráždivý až dávivý. Většinou je naopak cílem právě zvlhčení sliznic, čímž se usnadní odkašlávání a škodliviny tak vychází z těla pryč.

kašel

Když nemoc udeří

My dospělí máme často tendenci kašel coby průvodní jev nachlazení podceňovat. Neučte to ale vlastní děti. Snažte se jim vysvětlit, co nemoc z nachlazení obnáší a jak s ní nejlépe bojovat. Jedině tak budete mít jistotu, že ke svému zdraví přistoupí zodpovědně a vydrží jim to až do dospělosti. A co že je vlastně kašel? „Obranný reflex sloužící k očistě dýchacích cest od cizorodých látek,“ říká lékařka Petra Šmelcová. Co se týká infekcí horních cest dýchacích, rozlišuje dva typy kašle: „Kašel suchý (neproduktivní), který je velmi dráždivý, škrábe v krku a dokáže být velice úporný. Nemocného často vyčerpává a měl by být tlumen.“ Objevuje se především v počátcích onemocnění.

Ambrosan napomáhá vykašlávání

kašelKašel suchý většinou v řádu několika dní přechází v druhý typ a to kašel vlhký (produktivní). „Projevuje se zvýšenou tvorbou hlenů, které ´zanáší´ dýchací cesty. V této fázi se nesmí podávat léky na tlumení kašle, aby nedocházelo k hromadění hlenu v dýchacích cestách a tak prohlubování infekce. Kašel by měl být léčen přípravky, které usnadňují uvolňování a vykašlávání hlenu, snižují jeho vazkost,“ dodává MUDr. Petra Šmelcová. Vhodným preparátem je například Ambrosan. Můžete si vybrat, zda je vám bližší ve formě tablet, kapek nebo sirupu, který je ideální pro velmi malé děti. Jeho účinná látka Ambroxol zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látky pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek, zajišťujících posun hlenu.

Ambrosan proti kašli pro celou rodinu – ve formě tablet, kapek i sirupu. Mohou ho užívat i miminka.Více informací najdete na www.promed.cz.

Reklama