Hodně pohádek se líbí čtenářce marde - klasické, večerníčky, hudební... Kdyby je měla všechny vyjmenovat, zabralo by jí to celý den. A tak to jen shrnula ve svém příspěvku, který si teď můžete přečíst.

Máme hodně hezkých pohádek a večerníčků, že? Moc Vám děkuju za příspěvek, milá marde, přeju krásný den.


Dobrý den,

pohádky máme moc rádi a díváme se na ně po celý rok. Ty nejhezčí klasické sledujeme hlavně o vánočních svátcích. Každý den od rána až do večera. Ale to bychom jenom seděli u televize. Většinu z nich už známe zpaměti, tak si jen trochu zvýším hlasitost a jdu dělat něco užitečného, občas nakouknu, abych se ujistila, že mé představy se shodují s filmem. Když byli kluci malí, po štědrovečerní večeři odcházeli do sklepa nebo ven zapalovat prskavky. Mezitím přišel Ježíšek, naskládal dárečky pod stromečkem, zapálil svíčky a zazvonil na zvoneček. Všichni se div nepřerazili, jak pospíchali, aby ho alespoň zahlédli. Po rozbalení dárků se všichni usadili a společně jsme sledovali novou vánoční pohádku.

V dětství jsem měla ráda pohádky, které se hrají i dnes: Pyšná princezna, Byl jednou jeden král a Princezna se zlatou hvězdou na čele. Chodila jsem na ně do kina za 1 Kč. Za to si dnes nekoupíte ani lízátko.

Svým dětem jsem na dobrou noc pohádky četla, později i vyprávěla. Kluci si je pamatovali přesně. Když jsem vynechala jen jedno slovo, hned mě na to upozornili. Z večerníčkových pohádek měli rádi Krtečka, Rákosníčka a Pohádky z mechu a kapradí, také Štaflíka a Špagetku, Mikeše nebo Kubulu a Kubu...

Moc hezké jsou i pohádky hudební: Šíleně smutná princezna, Popelka nebo Plaváček. Kdybych chtěla vyjmenovat všechny pohádky, které se nám líbí, asi bych to psala celý den. Připomenu jen některé: Čertův švagr, Obušku, z pytle ven!, Pták ohnivák, Tři veteráni, Nesmrtelná teta, O princezně Jasněnce a létajícím ševci, Jak se budí princezny, Panna a netvor, Pták Ohnivák, Lotrando a Zubejda, všechny pohádky s P. Trávníčkem a L. Šafránkovou, humornou pohádku S čerty nejsou žerty a spoustu dalších.

Už se těším na letošní vánoční pohádky.

Všem přeji předvánoční pohodu

marde

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Pohádky včera a dnes

  • Máte rády pohádky? A vaše děti?
  • Znají vaše děti klasické pohádky? (Perníkovou chaloupku, Smolíčka...)
  • Čtete dětem pohádky před spaním?
  • Jakou pohádku jste měla v dětství ráda?
  • Co myslíte, jsou dnešní pohádky horší než dřív?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Výherkyně dnes získá knížku Sexy vrásky a velké lásky, kterou napsala India Knightová (nakl. JOTA). Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je POHÁDKY. Předem děkuju a přeju hezký den!

obal

Reklama