.

Vyjeli jsme si na Olympskou riviéru

Cestování

Vyjeli jsme si na Olympskou riviéru

Rozhodli jsme se letos pro dovolenou na Olympské riviéře, ještě těsně před začátkem turistické sezóny. Bydleli jsme v poměrně mladém, asi před 20 lety postaveném, středisku Nei Pori. To ovšem neznamená, že je nevybavené – je tam dostatek hospůdek, samoobsluh, pekáren, atp.

Celou dobu od 28. června do 8. července jsme měli hezké počasí. Snažili jsme se ho užít co nejvíce. Ráno jsme vstávali brzo, ne protože bychom museli, ale protože jsme se kochali východem slunce, které doslova běželo po obloze. Na pláž jsme chodili brzo taky proto, že manžel je fototyp 1, na sluníčku tedy rudne, a mně ubývá pigment, takže se nemohu vystavovat intenzivnímu „polednímu“ slunci.
Ranní plavání můžu jen doporučit – člověka to ohromně osvěží a nastartuje na celý den. Zůstali jsem ve vodě asi tak čtvrt hodiny – moře bylo klidné, vlny takové dlouhé a povlovné – prima se plavalo. Ráno na pláže taky lidi chodili sbírat suvenýry – mušle, hvězdice a kraby.

Že byste tak brzo ráno do moře nevlezli kvůli studené vodě? Tak to musím vyvrátit – manžel si hrál na teploměřiče a ráno v 6 hodin naměřil teplotu vody kolem 20 °C, vzduch měl něco kolem 17 °C. Během dne se potom voda ohřála na 23-24 °C a večer byla už jako kafíčko - 30 °C. My jsme k moři zašli znovu až po 16. hodině.

V Nei Pori i na pláži mají k prodeji veškeré potřebné „dovolenkovací“ vybavení – můžete si tam koupit např. slunečník za 4 euro. Pro děti tam můžete koupit všelijaké nafukovací kruhy ve tvaru želvy, auta… Cena nepřekračuje 6 euro – podle náročnosti zpracování. Pláže v Nei Pori jsou jako stvořené pro malé děti – jsou písečné, do vody je mírný přístup a ve vodě je dlouho mělčina.
Co jsme tedy ovšem neocenili a nevyužili – pochodující plážovou obsluhu. Mezi turisty chodí plážová obsluha a nabízí různé druhy osvěžujících káv – přes rameno mají mixérek na baterku, takže Vám ušlehají i frapé. Když jsme ovšem viděli tu hygienu - tou samou rukou, kterou berou peníze, pak hmátnou pro led a jako granti vám jej přihodí do sklenice - přešla nás definitivně chuť.

Rádi jsme chodili do místních hospůdek – tavern. Tam jsme si dávali musaku, smažené lilky (lehce obalené v mouce, potřené česnekem) podlité takovou zvláštní citronovou omáčkou,  papriky plněné krémovým sýrem, rajčata plněná rýží a mletým masem s oregánem.
Předkrmy stojí tak 2 euro, hlavní zeleninová jídla mezi 3-4,50 euro, masité jídlo začíná na 4,50 euro. Dobrou krmi jsme zapíjeli pivem – na výběr jsme měli řecké a německé. My podporovali místní pivovary. V restauracích nabízejí sice hlavně lahvové/plechovkové, ale to nám nevadilo. Aby zlatavý mok zůstal chladný, v některých restauracích ho servírují do vychlazených půllitrů. Jejich pivo není moc silné – odpovídá naší desítce. V průměru nás vyšla večeře asi tak na 15-18 euro/2 osoby.

My jsme se letos rozhodli hrát na lenochy, ale jinak je tu možnost výletů – na Olymp, do Athén, do klášterů Metheora, do Soluně.

Za nás můžu říct, že jsme si skvěle odpočinuli. A ten, kdo nemá rád hlavu na hlavě, tu najde, co hledá.  

   
   
21.07.2004 - Zahraničí - autor: Tereza

Komentáře:

 1. avatar
  [11] femme [*]

  renata: my se chystáme na Zakynthos v září, těším se hlavně na modrou jeskyni, je ještě něco, co bys mi mohla doporučit? díky

  superkarma: 0 21.07.2004, 23:31:47
 2. avatar
  [6] Kacule [*]

  Ferdička: Mohla bys mi napsat, s jakou cestovkou jste jeli a něco o ubytování? Díky

  superkarma: 0 21.07.2004, 12:38:04
 3. avatar
  [5] Kacule [*]

  Nad Řeckem jsme s letos taky přemýšleli, ale nakonec jsme se rozhodli pro Bulharsko - tak uvídíme. Ale příští rok chci do Řecka - už jsem tam jednou byla a velice se mi tam líbilo.
  Krásný a slunečný den

  superkarma: 0 21.07.2004, 12:34:46
 4. avatar
  [4] alko [*]

  Já byla kousek vedle v Leptokarii. Bylo tam krásně, ale nebyly tam mušle. Tak jsem si nasbírala asi 5 kg nádherných kamenů, kamínků a kamínečků . Ale v Řecku je snad všude překrásně a hlavně lidé jsou milí. Nedovedu si představit dovolenou v milionářském letovisku někde na Mallorce.

  superkarma: 0 21.07.2004, 12:04:26
 5. [2] jarmes [*]

  Také jsem dovolenou strávila v Řecku a v úplně stejném letovisku Nei Pori. Byla to nádherná dovolená a mohu ji vřele doporučit. Vesnička je velece hezká a ceny se opravdu přibližovali našim a těch různých dobrot, co tam měli. Prostě nádhera.

  superkarma: 0 21.07.2004, 08:56:04

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme