Vztahy

Vyjel po mně tchán!

Martině bylo sedmnáct, když ji její přítel poprvé přivedl k nim domů. Na zahradě tehdy seděla jeho matka, babička a otec. Senior si ji prohlížel mlsně už od branky, rozpačitě si popotahovala krátkou minisukni.

ataka

Příběh Martiny, dnes již maminky tří dětí

Můj budoucí manžel mě dlouho nechtěl představit svým rodičům, asi věděl proč. K prvnímu letmému seznámení došlo, když mi bylo sedmnáct a chodila jsem s Lubošem asi teprve jen tři měsíce. Stavoval se doma pro nějaké peníze a vzal mě s sebou. Na zahradě jejich velkého domu seděli jeho matka, babička a jeho otec. Prohlížel si mě mlsně už od branky, rozpačitě jsem si popotahovala minisukni. Pak plácnul nějakou poznámku k mým nohám a že by ho zajímalo, co je výš. Trochu mě překvapilo, že jeho žena ani babička vůbec nereagovaly a bavily se spolu dál. Zrudla jsem a utekla jsem za Lubošem.

„Co se stalo?“ ptal se.
„Ale nic.“

K dalšímu setkání došlo zhruba o půl roku později, moc jsem k nim nechodila, spíš chodil Luboš k nám. Doma byl jen jeho otec a něco kutil na zahradě. „Dáte si kafé, slečno?“ zeptal se. Přikývla jsem, a tak ho šel uvařit. Seděli jsme pak všichni tři společně u stolu, když tchán povídá svému synovi. „Dobře sis vybral, pěkně rostlá,“ mluvil o mě jako o nějaké kobyle na trhu, to bylo na mě moc. Poprosila jsem Luboše, ať jdeme pryč. „On to tak nemyslel,“ omlouval se za tátu, ale mě stačily i ty jeho úlisné pohledy.

Zase jsem k nim nechtěla chodit, až mi budoucí tchyně přes Luboše vzkázala, jestli si nechci přijít natrhat nějaké broskve, že jich mají hodně a mohla bych vzít i domů rodičům. Tak jsem tam přijela, jenže Luboš musel odejít do práce, měl zrovna pohotovost, a já jsem s rodiči zůstala sama. Kousek za domem měli velký sad s broskvemi. „Natrhám broskve a pádím pryč,“ řekla jsem si. „Táta ti s tím pomůže,“ řekla Lubošova máma, a tak jsme vypravili do sadu spolu. Už po cestě jsem měla takové zvláštní tušení, ale slíbila jsem svojí mámě, že přivezu nějaké broskve, těšila se, až je zavaří. Ještě jsme ale ani nezačali trhat, když najednou se na mě Lubošův otec vrhl, povalil mě na zem a začal mě osahávat. Funěl a měl úplně zarudlé oči. Vyprostila jsem se zpod něho a utíkala jsem pryč, z dálky jsem jenom slyšela, jak na mě z okna Lubošova máma volá, kam utíkám.  

Celou cestu jsem řešila dilema, jestli to mám říct Lubošovi. Nakonec jsem mu to nikdy neřekla, nevím, jestli jsem udělala správně, ale je to přece jen jeho táta, možná by mu bylo trapně víc než mně.  

S Lubošem jsme se po dvouleté známosti vzali, dnes máme tři kluky, dva už chodí do školy, Míša se narodil před třemi měsíci. Luboš je vzorný otec i tatínek, doufám, že nikdy nebude po svém otci, se kterým si řekneme jenom pár zdvořilostních frází, ani k nám vlastně moc nechodí, přijde jenom tchyně. To je dobře, tchán je mi odporný.

Kdybyste byla na místě Martiny, řekla byste to Lubošovi?

Možnost%
Ano83,8
Ne16,2

Myslíte, že si to tchán k paní Martině ještě někdy dovolí?

Možnost%
Ano44,6
Ne55,4

Čtěte také:

   
09.08.2011 - Ona s ním - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. avatar
  [14] mineralka7 [*]

  Něco podobného jsem zažila také, bohužel. Je to už nějakých 16-17 let zpátky, ale ta vzpomínka je mi protivná i po letech. Přestěhovala jsem se tehdy za bývalým přítelem, který žil v bytě se svým otčímem. No a jednou se přítel zdržel v práci, otčím se pěkně upravil pivem a ... nechce se mi to rozepisovat. K nejhoršímu nedošlo, povedlo se mi utéct. A neřekla jsem to. Brečela jsem, pár dní jsem s nikým moc nemluvila, dotyčnému jsem se vyhýbala jako čert kříži. Pak mě začal přítel osočovat, že jeho rodinu nemám ráda, že se otčím snaží a já jsem vůči němu odtažitá, že se najednou všude zamykám... Nedokázala jsem mu říct, co se stalo. Jednak jsem se strašně styděla, pak jsem mu nechtěla ublížit a nějak mezi ty dva vrazit klín, no a do třetice jsem si vlastně ani nebyla jistá, jestli by mi to přítel uvěřil, svého otčíma měl moc rád. Nakonec jsme se stejně rozešli, takže vem to všechno čert... Občas toho pána potkám, ale jak ho zahlédnu, přecházím na druhou stranu silnice nebo nejlíp mizím za nejbližším rohem. A ať si kdo chce myslí co chce o mé nezdvořilosti, prostě se s ním nehodlám už nikdy setkat.

  Takže tak... Byla jsem jelito mladé a blbé, ale dokázala jsem se aspoň ubránit. .

  superkarma: 0 09.08.2011, 22:44:25
 2. avatar
  [13] femme [*]

  po mně zase vyjel starší bratr toho mého, vrazila jsem mu facku a byl pokoj Sml24

  superkarma: 0 09.08.2011, 16:56:57
 3. [12] indira1 [*]

  lalica — #8 souhlasím s tebou.

  Takle se chovat můj budoucí tchán, tak bych rovnou váhala nad synem

  superkarma: 0 09.08.2011, 16:55:18
 4. avatar
  [11] risina [*]

  Rikina — #5 On už ten začátek je divný -  "dlouho mě nechtěl představit svým rodičům"... "k prvnímu letmému seznámení došlo, když jsem s ním chodila teprve tři měsíce" Sml80

  superkarma: 0 09.08.2011, 16:54:19
 5. avatar
  [10] ToraToraTora [*]

  jejich syn je asi nablblo jako většina chlapů, takže bych už u nevhodných poznámek usměrnila tchána sama. I kdyby to byla rodinná tradice, tak Martina nemusí být na jejich moresy prostě zvyklá a sklopit uši, ale pár věcí je v příběhu zamlčených a spousta nejasností, takže se zdržuji hlasování.

  superkarma: 0 09.08.2011, 13:07:42
 6. avatar
  [9] denkas [*]

  Tak mě se to stalo.Sice "jen" chtěl pusu. A neřekla sem to nikomu. A bohužel ani jeho sem nesetřela-joo bejt to dnes! Ale tenkrát sem byla takový mladý tele! A manžel měl divnej vztah s tátou.Dlouho spolu nemluvili až po naší svatbě začli a prostě vím ,že bych ho tím ranila.Tak sem mlčela! ale štvalo mě to! No teď už to nemám komu říct,manžel,tchán ,tchýně, tu už nejsou,..

  superkarma: 0 09.08.2011, 11:59:38
 7. avatar
  [8] lalica [*]

  Také to měla řešit hned v tom sadu. Pořádnou dědkovi ubalit a kdyby se jeho žena ptala za co, tak bych jí řekla, ať se pochlubí sám.Sml57

  1. na komentář reaguje indira1 — #12
  superkarma: 0 09.08.2011, 11:44:58
 8. avatar
  [7] Altamora [*]

  Stát se to mě, tak bych to řekla hned, po deseti letech je to pozdě a zbytečné.  Ale neumím si představit, že bych nechala bez komentáře poznámky na moje nohy, to by partner schytal, že otce neusměrnil.

  superkarma: 0 09.08.2011, 11:41:42
 9. avatar
  [6] RenataP [*]

  Rikina — #5 viď?Sml52

  to už bych snad snáz pobrala, kdyby dotyčná tchánovi podlehla s vědomím, že si jen "testuje", jak na tom ten její bude za x desetiletí Sml52 jestli to jako je v rodě nebo ne Sml57

  superkarma: 0 09.08.2011, 11:28:44
 10. [5] Rikina [*]

  Sml52 Jasně. Budoucí tchán bude muchlat nastávající snachu v sadu, kam na ně z okna kouká jeho manželka. Sml57 A řeší se to až teďka, když děti té druhdy 17leté slečny už choděj do školy. Sml80 Něco méně "okurkového" by nebylo? Sml58 

  1. na komentář reaguje RenataP — #6
  2. na komentář reaguje risina — #11
  superkarma: 1 09.08.2011, 11:13:29
 11. avatar
  [4] Věrulinka [*]

  Ano, ano

  To je zmetek odpornej starej Sml68

  superkarma: 1 09.08.2011, 10:38:56
 12. avatar
  [3] delfi.na [*]

  Tak nějak se rozhoduji, jestli bych to řekla nebo ne ... vlastně nevím. Těžko radit.

  superkarma: 0 09.08.2011, 10:32:38
 13. avatar
  [2] Suzanne [*]

  aninas — #1 Přesně tak, když jsem byla ještě tele, zmohla bych se bývala jen na ten útěk. Dnes bych mu řekla, že je starej kozel a sprdla bych ho na tři doby. Jojo, to je otázka zkušeností. Nejvíc ho asi rajcovaly ty rozpaky. Jak se znám, na poznámku o nohách bych asi reagovala vtipem, takže už by mě dál nechtělSml23

  superkarma: 0 09.08.2011, 08:56:39
 14. avatar
  [1] aninas [*]

  No ja nevim, ale proc se ona citi tak provinile? Byt na jejim miste, tak vrazim tchanovi  takovou, ze strom mu da druhou. No ale je fakt, ze to bych udelala dnes, kdyz uz mam jiny rozum a zkusenosti, nez v sedmnactiSml80

  1. na komentář reaguje Suzanne — #2
  superkarma: 1 09.08.2011, 01:33:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme