Tip na pěkný výlet po vodě zaslala čtenářka Verča27. Nejen že se svezete na lodičce, ale ještě si prohlédnete podzemí - ano, ano, je to Punkva.

Dnes si povídáme o lodích. Další příspěvek dorazil od čtenářky Verči27 a nabádá k návštěve Punkevních jeskyní...


Na vodě jsem nikdy nebyla, tedy s loděmi, příliš zkušeností nemám. Moje první jízdy na lodičkách se týkaly Punkevních jeskyní a Hřenska. Oboje vyjížďky mohu jen doporučit, i když v soutěskách ve Hřensku nám kousek za loďku spadl do vody strom. Průvodce nás těšil, že se to běžně nestává, že běžně padají jen kameny, takže pokud tato atrakce ještě existuje, klidně jeďte - je to bezpečné. Ten pravý výcvik jsem dostala na braném kurzu na malém rybníčku na Hané. Znám tedy základní pravidla, tedy : vzít si na loď plovací vestu, nejezdit do rákosí - hnízdí tam kačenky a nepřeceňovat své schopnosti. Po „vodáckém kurzu“ taky vím, že si Ivan Mládek může za tu díru v keni sám. Neboť podle pravidla č. 10 háčkova desatera za všechno nedobré, co se na lodi a v okolí stane může háček, nikoliv kormidelník - zadák. (Háčkovo desatero existuje v mnoha verzích, včetně té plné čítající 23 bodů, zvědavé čtenářky - nevodačky si jej snadno vyhledají. Úžasný je např. bod, že v případě přetížení plave háček za lodí). Na tu pravou vodu - tu tekoucí jsem se bohužel s kánoí nikdy nevypravila. Jestli k tomu někdy dojde nevím, ale každopádně se na to těším. Co se týče námořní plavby, zažila jsem jen jednu. Na lodi v Chorvatsku s veselým kapitánem rozlévajícím rakiu jak vodu. Asi díky této skutečnosti, nikdo z mořské nemoci nezvracel, výlet se povedl, jen si na něj někteří z nás nepamatují.

Stylovým AHOJ! se loučí,
Verča27

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 26. srpna 2011: Vy a lodě

  • Jaký máte vztah k cestování lodí?
  • Dělá se vám špatně?
  • Bojíte se?
  • Jste lodní živel?

Zasílejte mi příspěvky formou příběhu či vlastní zkušenost, například z cesty zaoceánským parníkem, nebo z třeba vodáctví. Váš text ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec, tedy pokud chcete mít větší šanci na otištění a získání dárku, který věnujeme autorce jednoho otištěného příspěvku. A co tím dárkem tentokrát bude? VICHY opalovací krém SPF 25 a VICHY samoopalovací krém. Vaše texty očekávám na redakčním e-mailu (viz adresa níže) nejpozději 26. srpna 2011, ve 14.30 hodin.

VICHYVICHY

Reklama