Bulvár

Vyjádření Czech On-Line

Mluvčí Czech On-Line  (vystupujícího pod značkou VOLNÝ) Michaela Hajná mi k problematice zneužívání jejich linky paní Helenou Lacinovou sdělila:

VOLNÝ funguje pouze jako zprostředkovatel (agregátor) takzvané audiotextové linky. Podle etického kodexu Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí a Asociace provozovatelů mobilních sítí i podle zákona je ten, kdo si linku pronajal, plně zodpovědný za to, jaké služby na lince poskytuje. Kodex mu rovněž ukládá, jakým způsobem mají být tyto služby inzerovány.

Činnost provozovatelů audiotextových služeb, kteří využívají našich linek, namátkově kontrolujeme, a v případě zjištění pochybení a rozporu s Kodexem ATX provozovatele upozorňujeme a žádáme sjednání nápravy. V případě, že náprava není sjednána, eventuelně jsou na audiotexových linkách provozovány služby, které jsou v rozporu se zákonem, řešíme to ukončením spolupráce s daným poskytovatelem. Tak se stalo i v případě paní Lacinové. Pokud je nám známo, paní Lacinová už vše uvedla do pořádku a inzeruje erotické služby, které také poskytuje, a vše je v souladu s podmínkami, které udává kodex i zákon.

Pokud by tomu tak nebylo nebo bychom opakovaně zjistili pochybení, přistoupíme k dalším krokům – může se jednat o dočasné pozastavení provozu linky, eventuelně vypovězení smlouvy.

   
14.09.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [12] ad.astra [*]

  Vivian: vždyť píšu, že v tomto případě si pouze posteskla, že se "asi" stal nějaký podvod - pokud není sama poškozená, aby podala důkaz, tak se s tím nebude nikdo zaobírat, nehledě na to, že poškozený, co si popovídal s linkou 0900.... asi neprovolal více, jak 5.000,- aby to bylo na trestní oznámení, maximálně by dotyčnou mohl popotahovat za přestupek - ale jestli bude p. Kuglerová akční, může to dotáhnout do konce a přispět tím dostat jednoho podvodníka za mříže. Jinak je to jen a jen postesknutí nad spekulací a vychytralostí. Každý je snad na takové rozumové výši, aby nevolal na čísla začínající na devítku, je to profláknuté číslo. Jo a ještě něco, p. Kuglerová si dala už hodně práce s tím, že vyšťourala několik inzerátů, která pasují na dotyčnou, tak může klidně zapracovat a zahrát si na Vlastní oči a dotáhnout nakousnuté do konce.

  superkarma: 0 16.09.2007, 20:10:47
 2. [11] Rikina [*]

  ivana.kuglerova: technicky vzato může trestní oznámení podat kdokoliv, což vede mimo jiné například k tomu, že nerudný důchodce si přečte v novinách, že politik XY prohlásil něco, co se tomu důchodci nelíbí. Tak se sebere a dojde podat trestní oznámení, protože má čas na to, vysedávat na policii a popovídat si. A policie se pak musí zabývat ptákovinami, místo co by vyšetřovala skutečně oprávněná a důvodná podání. Mně osobně se tahle možnost podat trestní oznámemí kohokoliv na cokoliv moc nelíbí. Nicméně v tomto případě asi nemá moc šancí ani poškozený, protože to bude slovo proti slovu, těžko se bude dokazovat, co kdo řekl do telefonu a co tím myslel.

  superkarma: 0 16.09.2007, 10:28:44
 3. avatar
  [10] ivana.kuglerova [*]

  Rikina: Čistě technicky vzato může to trestní oznámení podat kdokoliv, ale je pravda, že optimální by bylo, aby se ozvali sami poškození... I tak to bude komplikovaně prokazatelný případ.

  superkarma: 0 16.09.2007, 09:47:04
 4. [9] Rikina [*]

  Jinak nevím, proč by měl podávat provozovatel audiotextových služeb nějaké trestní oznámení. On podveden nebyl. Pokud někdo nedodržuje smlouvu, vyplynou mu z toho nějaké sankce v té smlouvě sjednané, případně jak psáno výše, vypovězení oné smlouvy. Poškozený je ten volající, a ten se musí domáhat svých práv, to za něj jaksi žádný provozovatel udělat nemůže.

  superkarma: 0 16.09.2007, 01:43:33
 5. [8] Rikina [*]

  OlgaMarie: úplně stejnou jako každej jinej. Vybrané údaje z účetnictví, tj. z rozvahy a výkazu zisků a ztrát, kdyby chtěl bejt někdo jo vzornej, může věnovat opis účetní závěrky. Stejně to žádnej nečte.

  superkarma: 0 16.09.2007, 01:37:35
 6. avatar
  [7] OlgaMarie [*]

  Zneužívání kohokoliv v tísni se mi hnusí.Jen by mě zajímalo,jakou přílohu tihle provozovatelé linek dávají k daňovému přiznání.Kompletní výpisy zavolání na tyhle linky?

  superkarma: 0 15.09.2007, 21:18:52
 7. avatar
  [6] Vivian [*]

  ad.astra: a proč by měla shánět poškozené? :) Kdyby se měl novinář osobně angažovat v každém případu, o kterém napíše, asi by toho moc nenapsal :)) Poškození se snad o sebe postarají sami, jsou svéprávní. (Ačkoli...)

  superkarma: 0 15.09.2007, 20:15:30
 8. avatar
  [5] rek11 [*]

  Co jste čekali?!kdy to sype té pení,sype to i zprostředkovateli-přeci není blbej že?!

  superkarma: 0 15.09.2007, 07:38:49
 9. avatar
  [4] ad.astra [*]

  No kde není žalobce, není i soudce - zajímalo by mě, zda p. Kuglerová byla jednou z poškozených a tudíž se do tohoto případu opře plnou silou a sežene potřebný počet podvedených, aby mohlo být proti této osobě podáno trestní oznámení, v opačném případě si zde pouze posteskla na náhodou zjištěného podvodníka a vše zase utichne tak rychle, jak se hladina vody rozvířila

  superkarma: 0 14.09.2007, 19:13:38
 10. avatar
  [2] ivana.kuglerova [*]

  suzi.burger: Inu, tahle společnost na ni asi trestní oznámení nepodá . To by se spíš muselo dát dohromady pár poškozenejch...

  superkarma: 0 14.09.2007, 16:31:14
 11. avatar
  [1] suzi.burger [*]

  proste z toho lehce vyvazla

  superkarma: 0 14.09.2007, 16:26:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme