Premiéra hry o francouzské šansoniérce Edith Piaf Smrt v růžovém proběhne v paláci Akropilus v pondělí 22. listopadu 2010. Vyhrajte dvě vstupenky na toto představení!

Smrt v růžovém je hra pojednává o posledních dnech života francouzské šansoniérky Edith Piaf. V české premiéře ji uvedlo Divadlo Na zábradlí již v roce vzniku, tj. v r. 1995, od té doby se však v Praze nehrála. Naopak byla uvedena v řadě mimopražských divadel, např. v Hradci Králové, Uherském Hradišti, Karlových Varech, dále pak v Bratislavě a ve Zvoleni, kde je na repertoáru divadla J.G.Tajovského dodnes. K obnovené české premiéře nás vede několik důvodů. Jednak je hra erudovaně a emotivně napsaná: zabývá se niterními pocity zpěvačky na prahu jejích posledních dní a bilancováním uměleckého života, nikoliv bulvárními aférami E.Piaf, a za druhé rok 2010, kdy se chystáme hru uvést, je rokem nedožitého zpěvaččina životního jubilea - 95tých narozenin.

Hrají

Zora Jandová, která vytvoří hlavní roli, má ve svém písňovém repertoáru většinu písní Edith Piaf, a to jak v českém, tak francouzském jazyce, takže zpívat šansony Edith Piaf je pro ni přirozené.

Další roli (respektive trojroli: řecká panenka, svatá Terezka a sestra Simone) ztvární Kateřina Dušková.

Hudební doprovod zajistí akordeonista, který působí v hudební formaci Bona Fide Tango - Ladislav Horák.

Premiéra
  • Palác Akropolis 22. listopadu 2010 od 20.00
  • Adresa: Kubelíkova 27, Praha 3

SOUTĚŽ O VSTUPENKY

Pravidla soutěže o dvě vstupenkyna premiéru hry Smrt v růžovém jsou jednoduchá. Celkem do 10 článků a novinek v magazínu jsme ukryli obrázek, který vidíte pod tímto odstavcem. Vaším úkolem je všechny obrázky najít a kliknout na ně. Obrázky jsme umístili do článků vydaných od 10. listopadu 2010.

piaf

Připomínám, že abyste měly šanci na výhru, musíte nasbírat všech deset obrázků!

Náš tip

Prohledávejte jednotlivé rubriky magazínu a jejich archivy. Do soutěže jsou zařazeny články od 10. až do 16. listopadu 2010, datum vidíte vždy pod anotací článku.

Abyste mohla sbírat obrázky, musíte mít ve svém profilu vyplněné celé jméno a adresu!
Soutěž začíná právě teď (16. listopadu) ve 15.00 hodin a končí v pátek 19. listopadu ve 9.00 dopoledne. Hodně štěstí!

Reklama