Nevěra se řeší neustále. My si však pod lupu vzali věrnost. Možná se budete divit, čemu všemu dokáží být lidé věrní! Přečtěte si druhý příběh.

Věrnost po Česku

Češi mají spoustu nálepek. Nosí ponožky v sandálech, stojí fronty na zlevněné zboží, závidí si a většina se neumí vkusně oblékat. Kritizovat ostatní je ovšem lehké. Proto se Opavia rozhodla naopak najít a ocenit to, co je na Češích jedinečné a obdivuhodné.

Je přeci fascinující, jak dokáží být Češi věrní tradičním hodnotám i značkám. Miňonky, Tatranky nebo Piškoty patří do českých domácností stejně nerozlučně jako krteček, přezůvky pro návštěvu a chlazené pivo v lednici. Opavia se rozhodla věrnost ocenit.

 Opavia

Příběh 2: Opavia oceňuje věrnost … celoživotnímu koníčku

Někteří lidé jsou přelétaví a každou chvíli je fascinuje něco jiného. Fotografování vystřídá rybaření, které musí za čas ustoupit horským kolům. A takhle stále dokola. Jsou však jedinci, kteří jsou od malička věrní jedné zálibě.

Hynkovi učaroval svět zvířat. Nepamatuje si, kdy a proč. „Proč máte někoho rád a jiného ne? Počítám, že jsem se s láskou ke zvířatům nejspíš narodil,“ říká. A jeho rodiče, programátoři, kteří neměli nikdy doma ani psa, souhlasí. „Některé děti za sebou tahají na provázku kačenku nebo autíčko. Hynek nosil v každé ruce jednu mrtvou žížalu. A vydržel hodiny sedět u mraveniště a koukat na ně,“ vzpomínají.

Užili si s ním své. V deseti letech chytal komáry a na sobě i svých blízkých zjišťoval, jak že to přesně bodají. Kapesné utrácel za myši, cvrčky a pakobylky. V patnácti letech objevil burzu zvířat a plný nadšení domů tahal mrtvé i živé hady, ještěrky a scinky.

Pro většinu z nás je taková vášeň nepochopitelná. „Práce se zvířaty je ale plná vzrušení a adrenalinu. Ten pocit, když chytíte ještěrku a můžete si ji zblízka prohlédnout, je skvělý,“ snaží se vysvětlit Hynek. Dnes je mu čtyřicet, má několik akademických titulů a projetý celý svět. A neměnil by. „Má to pochopitelně i svá negativa. Často jsem na cestách odloučený od rodiny. Finančně jsem závislý na grantových prostředcích a manželka i děti se se mnou často stěhují za prací,“ popisuje. Naštěstí mají pochopení a vědí, že není ještěrka jako ještěrka. A že je velký rozdíl, jestli ji chytíte na jihu Evropy, nebo v západní Africe.

A čemu ještě umí být Češi věrní?

  • Zaměstnavateli – známe lidi, kteří pracují pro tutéž firmu už 40 let
  • První lásce – ne každý by s ní chtěl prožít celý život, přesto tato věrnost většinu z nás fascinuje
  • Rodnému městu – přestože neoplývá krásou ani pracovními příležitostmi, přitahuje své rodáky jako magnet zpět
 

Získejte za svůj nákup unikátní věrnostní plecháček z limitované edice Opavia!

Originální řadu plecháčků jsme připravili pro všechny své věrné zákazníky. Je dárkem, kterým bychom rádi poděkovali za vaši věrnost značce Opavia. Už od roku 1840 vám totiž Opavia pomáhá osladit si život. A budeme velice rádi, pokud jí i jejím produktům zachováte věrnost i nadále. Designový plecháček je zkrátka způsobem, kterým chceme říci: „Díky za Vaši přízeň. Vážíme si jí a uděláme vše pro to, aby přetrvala i do dalších let.“

Pro získání plecháčku se registrujte na www.tonejlepsitrva.cz

Reklama